Öğrenciye Kredi & Kredi Kartı Veren Bankalar

Öğrenciye Kredi & Kredi Kartı Veren Bankalar
tarihinde eklendi, 437 kez okundu.

Sanırım birçoğumuz öğrencilerin özellikle ay sonlarında ciddi bir geçim sıkıntısı yaşadığı konusunda hemfikirizdir. Bu durumda öğrencilerin birçoğu harçlık avanslarına, birçoğu da kredi kartlarına yönelir. Kredi kartı olmayan öğrenciler ise çareyi yeni bir kredi kartı çıkartmakta bulur. Biliyorsunuz ki, bankalar kredi kartı başvurusunda bulunan bireylerden bir gelir belgesi talep etmektedir. Ancak bu durum farklılık gösterebiliyor. Ziraat Bankası’nın Bankkart Genç, İş Bankası’nın ise İşte Üniversiteli adı altında sunduğu kredi kartları öğrenciler için herhangi bir gelir belgesi talep edilmeden çıkarılabiliyor. Bunun için tek yapılması gereken bu kartlara SMS ya da internet siteleri üzerinden başvurmak ve başvurunun onaylanmasını beklemek. Başvurunuz onaylandığı durumda banka tarafından arayarak bilgilendirilecek ve sözleşmenizi imzalayarak kredi kartını almanız için size en yakın bankaya gitmeniz istenecek.

Öğrenciler aynı zamanda kredi ihtiyaçları için de bankalara başvuruda bulunabilir. Fakat bu durumda bankanın sizden beklentileri değişebilmektedir. Biliyorsunuz ki kredi çekimi için en önemli faktör kredi notunuz. Kredi notunuz belirttiğiniz miktardaki kredi için yeterli ise muhtemelen kredi talep ettiğiniz banka başvurunuzu onaylayacak; aksi taktirde başvurunuz reddedilecektir.

Öğrenciler Maksimum Ne Kadar Kredi Çekebilir?

Bankalar, öğrencilere genellikle ihtiyaç kredisi vermeyi tercih etmektedirler. Bu da ortalama 3000 ile 5000 TL arasında olmaktadır. Öğrencilerin yüksek miktarlarda kredi çekmek için yeterli gelire ya da kredi siciline sahip olmaması bankaların öğrencilere yüksek miktarda kredi vermek istememeleri için geçerli bir nedendir.

En Kolay Hangi Banka Kredi Verir?

Öğrenciye kredi veren bankalar özellikle son zamanlarda sayıca ciddi bir artış göstermektedir. Yine de bize göre Ziraat Bankası, bir öğrencinin kredi çekmek için tercih etmesi gereken ilk banka olmalıdır. Faiz oranlarının düşük ve vade miktarının uzun olması öğrencilerin geri ödeme zorluluğu çekmemesini sağlamaktadır. Fakat kredi çekmek isteyen öğrencinin kredi geçmişi kötü ise banka kredi vermek istemeyecektir. Yine de bu durum da birkaç küçük tüyo ile telafi edilebilir ve kredi notunuz yükseltilebilir.

İlk olarak Ziraat Bankası kredi kartına başvurun ve birkaç ay boyunca tüm harcamalarınızı buradan yapın, düzenli ödeme talimatları verin ve ödemelerinizi geciktirmeden ödeyin. Böylece bankanın gözünde borcunu düzenli ödeyen biri konumuna geleceksiniz ve bankaya size kredi vermesi konusunda güven vermiş olacaksınız.
Diğer bir yöntem olarak size yakın bir şubeye giderek, daha küçük oranlı bir kredi talebinde bulunmayı deneyebilirsiniz. Daha sonra bu kredi borcunuzu tek seferde ödeyerek bankanın size karşı olan güvenini tazeleyebilirsiniz.

Öğrenciye Kredi & Kredi Kartı Veren Bankalar Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. sohbet dedi ki:

    guzel paylasım

  2. çok güzel veriyorlar hiç sormadan hemde tabi sonra tertemiz para gelecek öğrenci adam bu ödeyemez zaten faizden köşeyi döneriz benim inanın kanayan yaram öğrencilikte kredi kartı

Sayfa başına git