Kişisel Blogumu Nasıl Popüler Yaparım?

Kişisel Blogumu Nasıl Popüler Yaparım?
tarihinde eklendi, 409 kez okundu.

Bloglar, tartışmalı konular da dahil olmak üzere insanlara sorunları bildirir. Bazı bloglar, okuyan kişilerin doğrudan harekete geçmeleri için onlara ilham verir. Bloglar, insanların güçlü bir şekilde yazılmış olup doğru kitlelere ulaşmaları durumunda, bir şey hakkında veya bir kişi hakkında nasıl düşündüklerini etkileyebilir.

Etkili ve popüler blogcular yeni içerikleri okuyucuları için düzenli olarak yayınlar ve kitleleriyle sohbet eder. Blogunuzu popüler hale getirmek için ilk olarak iki noktada kendinizden emin olmanız gerekir: bilgi içeren iyi yazılmış bir blog oluşturmak ve içeriğinizle ilgilenen ziyaretçilere ulaşmanın yollarını bulmak. Bu yazımızda kişisel bloglar nasıl popüler hale getirilir sorusunu yanıtlayacağım.

Niş Konulara Odaklanın

Bir niş konular için içerik yazın, böylece içeriğinize cevap verecek kişilere ulaşma şansınız daha yüksektir. Günlük veya yarı haftalık olarak, yerel politik sorunlarla ilgili konular yayınlar gibi, hedef kitlenizi ilgilendiren konularda yeni blog gönderileri sağlayın. Blogunuzun linkini, niş pazarınızda veya farklı kategorilerde başka blogları olan bir web sitesine koyun.

Tüm insanlar için her şey olmaya çalışmaktansa, en başarılı bloglar, belirli insanlara hitap eden pazarın belirli bir segmentine odaklanır. İçinde bulunduğunuz iş ne olursa olsun, şüphesiz birkaç niş içinde beceri ve bilgi sahibi olursunuz. Blogunuz için bir konuya odaklanmak, insanların ihtiyaç duydukları bilgiler için “kaynak” olarak geri dönmelerini sağlayacaktır.

Metinlerinizi Güzel Dizayn Edin

Organize bir biçimde sunulan metinler ile okuyuculara güzel bir kullanıcı deneyimi sağlayın. Blog girişlerini her biri dört veya beş cümleye ayırın. Okuyucuların geri gelmesini sağlamak için; blogunuzu yeni bilgiler, resimler ve tasarımlarla düzenli olarak güncelleyin.

Görsel olarak çekici tasarımlar ve görüntüler kullanarak blogunuzu tasarlayın. Etkili bir tema/tasarım kullanın. Bir resim ve biyografisi bulundurun, böylece okuyucular bloga bir isim yazabilir ve fikirsel/düşünsel arka planı hakkında bilgi alabilirler. Blogunuzda genel konunuza uygun tasarımlar ve resimler kullanın.

Dürüst Olun

Bir blogda dürüst olmak, doğruyu söylemekten daha fazlası anlamına gelir. Aynı zamanda fikrinizi ifade etmekten geri kalmamak anlamına da gelir. Başarılı blogcular, bilgilendirilmiş, iyi araştırılmış bir düşünceyi ifade etmenin, (bu görüşe çoğunluk karşı çıksa bile) okuyucularda saygıyı ve sadakati geliştirmeye yardımcı olabileceğini biliyorlar.

Sosyal medya web sitelerini, blog’unuz hakkında başkalarına bilgi vermek için kullanın. Okuyucuyu ikna etmek için blogun kısa ama ilginç bir açıklaması yazın. Çünkü, var olduğunu bilmiyorlarsa kimse blogunuzu okuyamaz. Yayınlarınızı Twitter, Facebook, Reddit ve Google+ gibi sosyal medya platformlarında paylaşmak, başkalarının blogunuzu fark etmesine ve başka platformlarda paylaşmasına yardımcı olur. Alanınızdaki diğer blog’lara yorum yapmak, özellikle yorumlarınız anlaşılır ve iyi yazılmışsa size harika geri dönüşler getirebilir.

Son olarak;

Bloglar, kişisel bir araçtır ve herkesin başarı tanımı kendi hedeflerine göre değişir. Hedeflerinize ulaşmak için belirli zaman çizelgeleri ile yazma, bu başarıya ulaşmak için sizi motive etmenize yardımcı olabilir.

Kaynak

Kişisel Blogumu Nasıl Popüler Yaparım? Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. bilgirafi dedi ki:

    Makaleniz Gayet yararlı olmuş ellerinize sağlık teşekküler 🙂

Sayfa başına git