İnstagram Kişisel Blog Nedir?

İnstagram Kişisel Blog Nedir?
tarihinde eklendi, 360 kez okundu.

Günümüzün en çok kullanılan sosyal medya platformlarından olan İnstagram, kişisel blog açarak da tercih edilmektedir. Bu anlamda İnstagram Kişisel Blog Nedir konusunda yapılması gereken bazı işlemler vardır. Öncelikle bir hesap oluşturduktan sonra şu adımlar takip edilmelidir;

• Ana sayfanın sağ üst kısmında yer alan ‘seçenekler’ bölümüne gelmelisiniz.
• Daha sonra hesabınızı ‘gizli hesap’ olmaktan çıkarmalı ve gizlilik ayarlarının hemen üst kısmında yer alan ‘işletme hesabına geç’ butonuna tıklamalısınız.
• İşletme hesabına geçiş aşamasında tarafınızdan onay talep edilecektir. Bu onayın ardından Facebook ile senkronize etmeniz gerekmektedir.
• Facebook üzerinden sayfa oluşturduktan sonra senkronize edebilir ve sizden talep edilen tüm bilgileri girmeye başlayabilirsiniz.
• Bu işlemlerin ardından sayfa türü sorulmaktadır. Bu kısımda ‘kişisel blog’ ya da ‘tanınmış kişi’ olarak seçim yapmanız yeterli olacaktır.

İnstagram Kişisel Blog Nasıl Yapılır?

Yukarıda paylaştığımız bilgiler, İnstagram’da kişisel blog açmanın ilk adımlarıdır. Bunun yanı sıra İnstagram Kişisel Blog Nasıl Yapılır hakkında izleyeceğiniz yollar aşağıdaki gibidir;

• Profilinize giriş yaparak sağ üst kısımda yer alan ‘3 nokta’ simgesine giriş yapın.
• Daha sonra bu sayfadan ‘işletme profiline geç’ butonuna tıklayın.
• Bu kısımda işletme profilinizle beraber ilişkilendirilecek olan Facebook sayfasını seçin.
• Profilin bu sırada herkese açık olması gerektiğini unutmayın.
• Son aşamada işletme bilgilerini kontrol ederek gerekli güncellemeleri tamamlayın.

İnstagram Kişisel Blog oluşturduktan sonra sosyal medyayı dilediğiniz gibi kullanmaya başlayabilirsiniz. Günümüzdeki pek çok kişi komik ya da ilginç videolar atarak takipçi sayısını artırmakta ve hatta reklamlar alarak kazanç elde etmektedir. İnstagram’da tanınmış kişi olmak zaten pek çok konuda bilgi sahibi olduğunuzu ya da güzel içerikler paylaştığınızı gösterir. Bununla beraber takipçi sayınızın her geçen gün artmasıyla beraber kişisel blog sayfanıza reklam vermek isteyen kişi sayısı da artmaya başlayabilir. Günümüzdeki instagram kişisel blog sayfalarını incelediğiniz zaman milyonlarca takipçisi bulunan kişileri görebilir ve reklam alarak para kazandıklarını anlayabilirsiniz. Bu yüzden sosyal medyada etkin olmalı ve kullanıcılar için hem önemli hem de ilginç içerikler oluşturarak bu anlamda kazanç elde etmeyi amaçlamalısınız.

İnstagram Kişisel Blog Nedir? Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. Emre Kelekçi dedi ki:

    Güzel Bir Yazı Olmuş Gayet İyi Bir Bilgilendirme Bu Konu Hakkında Sizinle Birlikte Aynı Düşüncedeyim.Teşekkür Ederiz.

  2. Merve Aymak dedi ki:

    öncelikle yararlı bilgi için teşekkür ederim konu hitap şekliniz ve anlatım dili hosuma gitti bilgilendirme için teşekkürler

Sayfa başına git