Ev Eşyası Alışverişinde Püf Noktalar

Ev Eşyası Alışverişinde Püf Noktalar
tarihinde eklendi, 187 kez okundu.

Ev eşyası alırken birçok şeye dikkat etmek gerekir. Bunlardan en önemlisi aldığımız ürünlerin ne kadar dayanıklı olduğu ve her hangi bir bozulma durumunda garantiyi karşılayan yetkili servis ağının ne kadar yaygın olduğudur. Garanti ağı ne kadar gelişmiş olursa makinenizin veya bozulan eşyanızın tamiri o kadar kısa sürede yapılmaktadır.

 Dayanıklı Tüketim Malları

Alacağınız ev eşyası grubundaki en önemli eşyalar dayanıklı tüketim mallarıdır. Bunlar televizyon, buzdolabı, çamaşır makinesi gibi kullanımı daha uzun süren eşyalardır. Örneğin; çamaşır makinesi alırken makinenin yıkama kapasitesi yüksek olanını ve enerji tasarrufu yüksek olanını almak gerekir. Buzdolabı ve televizyon gibi ürünler uzun yıllar değiştirilmeden kullanıldığı için garanti süresi uzun olanlar tercih edilmelidir. Kimi yerler çok az bir ücretle garanti süresini uzatmaktadır. Bu seçenek tercih edilmelidir. Çünkü emin olun makineniz garanti süresi bitince bozulursa cebinizden çıkan para çok daha yüksek olacaktır. Dayanıklı tüketim malzemesi alırken Arçelik, Bosch, Beko Siemens gibi bilindik markalar tercih edilmelidir.

Mobilya Tercihi Nasıl Olmalıdır?

Mobilya alımında kalite önemlidir. Mesela yatacağınız yatak sizin sağlığınızı etkilemektedir. Mobilya için alışveriş yapacağınızda dolap, televizyon ünitesi gibi ağaçtan yapılan ürünler dayanıklı olmalıdır. Çünkü sunta alırsanız aradan zaman geçtikçe mobilyanın yapısı bozulmaktadır. Belli bir süre sonra da kullanılamaz hale gelmektedir. Alınacak olan mobilyalar ağır hantal mobilyalar değil hafif ve kullanışlı mobilyalar olmalıdır. Dekorasyonu değiştirmek isterseniz bu hafiflik size avantaj sağlayacaktır. Yatak odası alımında en önemli nokta ise sağlıklı bir yataktan geçmektedir. Yatağın altında mutlaka bir baza olmalıdır. Baza sizin birçok eşyanızı koymanızı sağlayacak ve size yer avantajı sağlayacaktır. Büyük eşyalar dışında çok fazla aksesuar gibi ürün almamaya dikkat edin. Çünkü bu küçük eşyalar size karmaşıklıktan başka bir şey kazandırmayacaktır. Emin olun ki ne kadar sade bir dekorasyon yaparsanız o kadar rahat bir ev ortamı yaratırsınız.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git