Suda Domates Yetiştirmek

Suda Domates Yetiştirmek
tarihinde eklendi, 153 kez okundu.

Suda Domates Yetiştirmek: Enflasyon oranları ve döviz kurlarını karşımıza aldığımızda özellikle yakın gelecekte kendi gelir şartlarımız ile geçinmenin ne kadar zorlaşacağını anlayabilmek mümkün. Bu anlamda özellikle Türkiye’de çok sayıda kişinin son dönemde araştırmaya başladığı ek gelir sağlayan işler arasında birisini mercek altına aldık.

Kısa sürede yüksek gelir sağlayabilecek bir iş projesi olan suda domates yetiştiriciliğini inceleyeceğimiz yazımızda, işin kurulumunu, gelişimini ve kâr etme sürecini inceleyeceğiz. Eğer bu projeyi ilk defa duyuyorsanız, kafanız karışmadan bir bilgi verelim; bu iş Türkiye’de duyulmamış olabilir ancak Avrupa’da çok yaygın ve ciddi anlamda ek işe gerek kalmadan da gelir sağlayabiliyor. Sadece ihtiyacınız olan şey; sabır. 

SUDA DOMATES NASIL YETİŞTİRİLİR

Tüm bitkiler yapısal olarak belirli şartlara ihtiyaç duyarlar. Sağlanan su, güneş ışığı, sıcaklık, mineraller ve vitaminler bitkilerin hayatta kalmasını sağlar. Fark ettiyseniz listede toprak yok çünkü toprak olmadan da bitkinin kökleri tarafından emilen bu ihtiyaçlar sağlanabilmekte. Suda domates yetiştirirken öncelikle kapalı plastik bir kutu ve akvaryum pompası ediniyorsunuz. Bitkinin fidesinin kökleri bu alana temas ederken akvaryum pompası ihtiyaç olan suyu sağlayacak ve yenileyecektir. Ayrıca dışarıdan aldığınız mineralleri bitkinizin suyuna kattığınızda bitkinizin tüm ihtiyaçları karşılanacak. Ev balkonunda kolaylıkla kurulabilecek olan bu sistemin maliyeti çok düşük olmakla beraber hasat döneminde oldukça başarılı sonuçlar alınıyor.

KÂR ETMEK VE YATIRIM YAPMAK

Eğer satıcı olarak bu alana giriyorsanız o halde bilmeniz gereken kritik husus, elde ettiğiniz hasatları tam zamanında toplamak ve doğru fiyattan pazara çıkarmak. Sizin domatesleriniz suda yetiştirildiğinden ve hormonsuz olduğundan renk olarak ve şekil olarak pazardaki rakiplerinizden daha başarılı bir performans gösterecektir. Bu özellikleri öne çıkaracak tanıtımlar yapmanız satışınızı da hızlandıracak.

Elde ettiğiniz gelirin neredeyse tamamı kârlılık olduğundan bir sonraki ekim için alanınızı genişletmek ve yeni su tarımı planları oluşturmak sizin elinizde. Kurduğunuz yeni su tarım sisteminde yetiştirdikleriniz ve önceki su tarım sistemi bir sonraki pazara çıkışınızda kârınızı daha da yükseltecek. Yaklaşık 2 yıllık bir gelir ve yatırım planlaması ile bir sonraki aşama su tarımı serası kurmanıza kadar sizi götürebilecek.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git