Sokakta Dondurma Satarak Para Kazanma

Sokakta Dondurma Satarak Para Kazanma
tarihinde eklendi, 122 kez okundu.

Sokakta dondurma satarak para kazanmak fikri, özellikle yaz aylarında bir hayli tutulan bir fikirdir. İnsanların sıcaktan bunalması ile serinlemek için tercih ettikleri bir ürün olan dondurma işi yaz aylarında Türkiye’nin dört bir tarafında para kazandıran bir iş olarak karşımıza çıkıyor.
Türkiye sıcaklık olarak güneyden kuzeye doğru azalan bir grafik çizse de yaz aylarında ülkenin her yerinde bunaltıcı sıcaklar olabiliyor. Bu da insanların direkt olarak dondurmaya yönelmesine neden oluyor. Aileler çocukları için veya kendileri için dondurma yemeyi tercih etmede kış aylarına göre sorun görmüyorlar.

Sokakta dondurma satarak insanların gözüne bu ürünü sokarak da almalarını sağlayabilirsiniz. Oldukça düşük maliyetlerle kuracağınız dondurma tezgahı ile kısa bir sürede güzel paralar kazanabilirsiniz. Sabahın erken saatlerinde de dondurma satabilirsiniz ancak insanların genel olarak tercihi öğlen ve akşam üstü saatleridir. Bu saatler hem sıcağın çok fazla olması ve insanların boş vakitlerinin daha çok olduğu saatlerdir. Dondurma satma işi külfet isteyen bir iş de değildir.

Dondurma bayiliği veren firmalarla yapılan anlaşmalar ve gerekli izinlerin alınmasıyla sokakta çok rahat dondurma satışı yapılabilir. Günümüzde çok fazla kişi tarafından tercih edilen bir para kazanma yöntemi olan dondurma satışı yönteminde sizler de piyasada rekabete ortak olabilirsiniz.

Kapalı dondurma veya açık dondurma, yani külahta dondurma satmak sizlerin tercihine kalmış bir durumdur. Ancak tezgahınızın soğutma sisteminin iyi olması gerekir. Soğuk olarak servis edilen bir ürün olan dondurma yaz sıcaklarında kolaylıkla eriyebileceği için en önemli şey soğutucudur.
Eğer bir firmanın bayisi şeklinde açılacaksa zaten firma gerekli soğukluğu sağlayacak tezgahı sizlere temin edecektir. Ancak sizler kendi tezgahınızı kendiniz oluşturmak istiyorsanız bu konuya ekstra özen göstermeniz gerekir.

Dondurma çeşidinin fazla olması da sizler için bir avantaj sağlayacaktır. Onlarca dondurma firmasının arasından seçtiğiniz firma ve o firmaya ait farklı tarzlardaki dondurma çeşidi insanlara seçim olanacağı sunacaktır. Ya da külahta dondurma için yer alacak farklı tatlar insanlara seçim olanağı sunacağı için işletmenize pozitif etki sağlayacaktır. Bu pozitif etki de sizlere yüksek kazanç olarak geri dönecektir.

Sokakta Dondurma Satarak Para Kazanma Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Merve Aymak dedi ki:

    Güzel bir planlama yazın baya iş görür anlatımda güzel bakalım ilkten evvde deniyeceğim alışırsam benim için güzel bir para kazancı olabilir

Sayfa başına git