Sigorta Dükkanı Açarak Para Kazanmak

Sigorta Dükkanı Açarak Para Kazanmak
tarihinde eklendi, 115 kez okundu.

Sermayesiz iş fikirleri blogu olarak sizlere bu gün Sigorta Dükkanı Açarak Para Kazanmak hakkındaki detayları Sigorta acentesi, sigorta dükkanı açarak para kazanmak da 2000’li yıllardan sonra bir hayli ilgilenilen bir meslek dalı olarak karşımıza çıkıyor. Sigorta acentesi açmak için biraz sermayeniz olması gerekiyor. Emlak dükkanı veya Cast ajansı gibi ufak maliyetlerle açılabilecek bir sigorta acentesi için gerekli evraklara da sahip olmanız gerekiyor.

Bu evraklardan en önemli olanı ise açacağınız acentenin bağlı olduğu şirketle yapacağınız sözleşme. Bugün Türkiye’de birçok devasa sigorta şirketi bulunuyor. Sizler de bu şirketlerden birinin acenteliğini yapacaksanız bu şirketler ile bir sözleşme yapmak zorundasınız. Bunun için de gerekli kriterlere uymanız gerekiyor. İstediğiniz şirketin acenteliğine başvururken sizlerden gerekli evraklar istenir. Eğer yeterli görülürse size de acentelik verilir ve bir iş kurmuş olursunuz.

Karlı bir iş olan sigorta acenteliği, geleceğini düşünen her insanın yolunun düştüğü dükkanlar olarak dikkat çekiyor. Bugün hayat sigortasından araba sigortasına kadar sigortanın birçok çeşidi bulunuyor. Bunlardan birkaçı ise devlet tarafından zorunlu hale getirildi. Mesela zorunlu araç sigortası. Eğer bu sigortaya sahip değilse o araç trafiğe çıkamaz. Çıksa da ceza yer. Vatandaş ise bunu göze alamayacağı için veya diğer insanların da hayatlarını düşündüğü için zorunlu araç sigortasını yaptırır. Bunun gibi diğer zorunlu sigortalar veya zorunlu olmayan sigortalar insanlar tarafından tercih ediliyor.

Sizler de birer sigorta acentesi açarak geleceğinize yatırım yapabilir, iyi paralar kazanabilirsiniz. Günümüzde pek çok sigorta acentesi bulunmaktadır. Ancak her birinin şartları farklı olduğu için insanlar bütçelerine uygun olanı tercih edeler. Ya da beyaz yakalı çalışan dediğimiz şirket çalışanları, şirket anlaşmaları dolayısıyla belirli sigorta acenteleri ile toplu olarak çalışırlar. Sizler de bireysel olarak insanlara sigorta yapabileceğiniz gibi toplu sigorta işlemleri de yapabilirsiniz. Bu tamamen sizin tercihinize ve enerjinize kalmış bir durumdur.

Tabii tüm bunların dışında sigorta acenteliği için farklı koşullar da yer alıyor. Mesela deneyim. Ve ya eğitimini almak. Bugün bir sigorta acentesi açmak isterseniz öncelikle Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı’nın Sigorta Acentaları Yönetmeliği’ni okumalısınız. Süreli olarak güncellenen yönetmelikte detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Sigorta Dükkanı Açarak Para Kazanmak Konusuna 3 Yorum Yapıldı
 1. anıl dedi ki:

  bunlar yerine çok daha güzel işler mevcut

  1. Nuri ÖZKAN dedi ki:

   Tabi heps,n, günden güne sizlerle paylaşmaktayız

 2. En uygun kredi dedi ki:

  Son zamanlarda aklıma gelmiyor değil. Tek korkum internet çağında yaşamamız. Gelecek olarak insanların internetten sigorta yaptırdıklarına şahit oluyorum. Tabiki gerçek kalitede hizmet veren sigorta acentası açmak farklı olucakdır.

Sayfa başına git