Satış Ortaklığı Yaparak Para Kazanmak

Satış Ortaklığı Yaparak Para Kazanmak
tarihinde eklendi, 158 kez okundu.

İnternetten para kazanmanın günümüzde en popüler versiyonlarından bir tanesi satış ortaklığı yaparak para kazanmak tır. Satış ortaklığı yaparak para kazanmanın global adı ise Affiliate Marketing’dir. Bu sistemde siz bir başka satıcının ürününü alıcıya ulaştırarak aracılık yapmış oluyorsunuz ve bu şekilde para kazanıyorsunuz. Günümüzde bunun en güzel örneği Avon ve Oriflame satıcılarıdır. Markanın ürününü gelirler ve size pazarlarlar. Aradan da belirli bir komisyon alırlar. Biz de burada bunun internet versiyonundan bahsedeceğiz.

Satış ortaklığı sisteminde firmaların ürünlerini çeşitli bloglarda, internet sitelerinde pazarlayabilirsiniz. Bu sistemde siz herhangi bir ürün üretmiyor veya yaratmıyorsunız. Tamamen tanımadığınız bir firmanın ürününü kullanıcıya ulaştırıyorsunuz. Bu durumu belki siz yapmıyorsunuz ancak çoğu internet sitesinde denk geliyorsunuz. Basitçe anlatacak olursam burada tamamen banner reklamlardan bahsediyorum. Nasıl mı? İşte böyle.

İnternet kullanıyorsanız gün içinde birçok internet sitesini ziyaret ediyorsunuzdur. O inernet sitelerinde çıkan reklamlardan bahsediyoruz işte. Video üstünde, sağda, solda, ekranın tamamını kaplayan reklamlardan. Siz bir internet sitesi veya blog oluşturup belirli bir ziyaretçi kitlesine ulaştıktan sonra Google’dan veya başka bir reklam veren şirketten aldığınız reklam kodlarını sitenize ekliyorsunuz. Kullanıcılar blog veya sitenize girdiğinde ilgi alanlarına göre reklamlar görüyorlar. Bu reklamlara tıklayıp satın aldıkları üründen de siz belirli bir komisyon alıyorsunuz. Affiliate Marketing ya da Türkçe adıyla Satış Ortaklığından Para Kazanmak dedikleri şey bu.

Peki siz bunu nasıl yapabilirsiniz?

Bunu yapabilmek için öncelikle ziyaretçiye ihtiyacınız var. Peki insanlar sizi neden ziyaret etsin. Burada da iş size düşüyor. Oluşturduğunuz blog veya internet sitesindeki konularınız insanların ilgisini çekmeli. Veya internet sitesi değil Facebook, Youtube, Instagram sayfalarınız da olabilir. Bu tür sosyal medyalarda da takipçileriniz olursa satış ortaklığı yaparak para kazanabilirsiniz.
Günümüzde Influencer’ların yaptığı gibi. Herhangi bir ürünü tanıtarak para kazanıyorlar. Sahip oldukları tek şey ise yüksek takipçi sayıları.

Sizler de bu tür bir işten kolaylıkla para kazanmak istiyorsanız hemen şimdi bir girişimde bulunarak kısa sürede binlerce lira kazanabilirsiniz. Türkiye’de çok çok az kişinin yaptığı bu para kazanma yöntemi dünyada yıllardır yapılıyor. Ülkemizde de yeni yeni popüler hale geldi.

Satış Ortaklığı Yaparak Para Kazanmak Konusuna 4 Yorum Yapıldı
 1. Adsız dedi ki:

  http://getasis.com üzerinden sunduğumuz yazılımları satarak kâr payı alabilirsiniz.

 2. Adsız dedi ki:

  gaziosmanpaşa evden eve nakliyat

  http://gaziosmanpasa.alanurnakliyat.com/

 3. kredi dedi ki:

  hocam merhabalar siz önerirmisiniz affilite marketing sistemlerini güvenilirmi

 4. bursa ilan dedi ki:

  günümüzde e-ticaret çok gelişti. Sanal pazarlamanın gucune ınanan ınsanlar daha kolay ve pratık olan bu yontem ıle gelırlerını cok yukselttı ve basarılı projeler ortaya cıkardılar. bu konuda gec kaldıgını dusunen cıddı bır kıtle var ne yazık kı o kıtle sundan habersız kı her gecen gun yenı bır etıcaret gırısımı basarılı oluyor yenı bır urun pazarlama yenı alıcılar buluyor. bursabuluyor.com sitesinde ücretsiz ilan vererek internetten ilk kazancınızı sağlayamaya başlayabilirsiniz.

Sayfa başına git