Oto Yıkama Açarak Para Kazanmak

Oto Yıkama Açarak Para Kazanmak
tarihinde eklendi, 119 kez okundu.

Bu gün sermayesiz iş fikirleri olarak sizlere oto yıkama açarak para kazanmak hakkında tüm detayları sunacağız. Kalabalıklaşan şehirlerin en büyük sorunlarından birisi de araç kalabalıkları olmuştur. Özellikle şehir merkezlerinde olması gerekenden çok daha fazla aracın olması trafiğe, ses ve görüntü kirliliğine neden oluyor. Araçların çok fazla olması nedeniyle de mevcut otoparkların ve oto yıkamaların yetersizliğine yol açıyor. Burada da bizim karşımıza çok güzel bir iş kolu çıkıyor o da oto yıkama bayiliği açmak ve bu işten para kazanmak.

Günümüzde oto yıkama işi yapmak çok karlı bir iş. Emek gücüne dayalı bir iş olan oto yıkamacılığının maliyeti düşüktür. Su ve köpük ile halledilebilecek bir iş gibi gözükse de emeğe dayalı olduğu için yorucu bir iştir. Bu iş kolunda oldukça yoğunluğun ve yeterli sayıda oto yıkama dükkanının olmamasından dolayı bazı dükkanlar oto yıkama makineleri ile işi teknolojiye devretmiştir. Püsküllü oto yıkama araçlarından tutun 1 tl ile çalışan makinelere kadar birçok teknolojik aleti görebilirsiniz. Ancak hala eksiklik var bu sektörde.

İnsanlar eskiden kendi kapılarının önünde kendileri araçlarını yıkardı ancak apartman hayatının yoğun olduğu şehir merkezlerinde insanlar kendi araçlarını yıkayamıyorlar. Ya da yıkayacak vakit bulamıyorlar. Bunun için de hem otopark görevi görmesi hem de aracını yıkatmak istemesi nedeniyle birçok insan araçlarını oto yıkama dükkanlarına bırakıyor. Bu da sizlerin açacağı dükkanın ne kadar değerli olduğunu gösteriyor.

Bir oto yıkama dükkanının merkeze çok yakın olmasına gerek yok. Olabildiğince büyük olması alınacak müşteri aracı sayısını artıracağı için mümkün olduğunca büyük bir yer olması gereklidir. Düşük maliyetlerle açılacak olan oto yıkama dükkanları günümüzde yeni bir işe atılmak isteyenler için oldukça karlı bir iştir. Sizler de bu sektöre adım atabilir geleceğinizi garanti altına alabilirsiniz.
Emek + Zaman isteyen bir iş olduğunu unutmamak gerekir. Özellikle büyük şehirlerdeki mevcut oto yıkama dükkanları çok değerlidir. Çünkü kalabalıklaşan şehirlerde bu tarz dükkan açabilecek alan pek bulunmaz. Ancak küçük şehirlerde yeterince alan bulunabilir. Bu da sizlere güzel bir gelir kapısı aralayacaktır. Piyasa araştırması yapıldıktan sonra düşük sermayelerle girilebilecek bir iş koludur.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git