Oto Expertiz Dükkanı Açmak

Oto Expertiz Dükkanı Açmak
tarihinde eklendi, 144 kez okundu.

Oto Expertiz Dükkanı Açmak: Girişimci olmak için hazırlık yapıyorsanız, bu yazımızda oto expertiz açmanın yollarını bu makalemizde öğrenebilirsiniz. Eğer ki arabalardan hoşlanıyorsanız oto expertiz dükkanı açmak sizler için önemli bir iş fırsatı haline gelecektir.

Neden oto expertiz dükkanı açmalı

Özellikle Türkiye sınırları içerisinde son zamanlarda ikinci el araba piyasası yükselişe geçti. Yapılan istatistik bilgileri neticesinde her ay yaklaşık olarak 500 bin araç satışı yapılmakta. Muazzam düzeydeki satış gören araçlar için birçok kişi expertiz dükkanlarının kapısını çalıyor. 325 bin adet için expertiz dükkanlarına gidilmesi girişimcilerinde iştahını kabartıyor.

Alıcılar Neden Oto Expertiz Dükkanlarını Tercih Ediyor?

Oto tamir sektöründe hizmet veren dükkanların yeterince güven vermiyor oluşu ve özel servis ücretlerinin de yüksek konumda olmasından ötürü oto alım satımı konusunda sürücüler daima uygun fiyat ve gevenli hizmet veren oto ekspertiz dükkanlarını tercih etmesine neden olmaktadır. Satın alınacak arabanın bilinmemekte olan kusurunun olmasından endişe duyan alıcılar daima birinci yer olarak oto expertiz dükkanlarını tercih etmektedir. Oto expertiz dükkanlarında araca ait bütün parçalar inceleme altına alınarak, geçmişte yaşanan tüm öğeler gözler önüne seriliyor.

Oto Expertiz Dükkanı Açmak için Operasyonel Öneriler

Oto expertiz işinin yapılmasındaki en iyi yönlerden birisi ise faaliyetlere az miktarda sermaye ile başlanabilecek olmasıdır. Oto expertiz hizmetiyle araç satışlarının yoğun yapıldığı bölgelerde araba pazarlarına yakın konumda olan küçük bir dükkana verilebilmektedir. Fakat küçük ölçeğe sahip iş hayalinin uygulanabilir duruma gelmesi için dönüştürmeye imkan sunacak yeteri düzeyde gelir elde edilebilmesi gerekiyor. Bundan dolayı başlangıç aşamasından sonraki süreçte reklam ve pazarlama faaliyetlerini doğru bir şekilde uygulamanız gerekmektedir.

Oto Expertiz Dükkanı Açmak İçin Gerekli Belgeler

Oto expertiz dükkanı açmak için gerekli belgeler konusundaki bilgiyi bağlı olduğunuz belediyenin internet sayfasına giriş yaparak başvuru formuna ulaşmanız gerekiyor. Gerekli bilgiler ilgili kurumlardan sağlanmasının ardından ise mevcut form ile belediyeye müracaat ediniz. Oto expertiz dükkanınızın başarılı şekilde yönetilmesinden yanaysanız gerekli olan ruhsat ve izinlerinde tamamlanması

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git