Kuruyemiş Dükkânı Açmak

Kuruyemiş Dükkânı Açmak
tarihinde eklendi, 131 kez okundu.

Kuruyemiş Dükkânı Açmak; Günümüzde sağlıklı yiyecekler tüketme trendi, kuruyemiş ve kurutulmuş meyve karışımlarını tercih edilmesine sebep oluyor. Bu atıştırmalıklar sadece kuru yemiş değil, çikolatalar, lokum ve lezzetli baharatlardan oluşur. Eğer siz yeni bir iş yeri açmaya düşünüyor ve ne üzerine bir dükkân açacağınıza karar veremiyorsanız Kuruyemiş Dükkânı Açmak iyi bir fikir olabilir.

Kuruyemiş Dükkânı Açmak İçin Neler Yapmalıyım?

Kuruyemiş dükkânınızda neleri satmayı düşünüyorsanız bunların tam listesini yapmakla işe başlayın. Kuruyemiş toptancılarını araştırın ve bu toptancılardan deneme ürünü talep edin. Toptancılarınızı seçerken alacağınız ürünlerin taze ve kaliteli olmasına özellikle dikkat etmelisiniz. Ardından toptan verilen fiyatları değerlendirmeye geçebilirsiniz. Aldığınız ürünlerle yeni karışımlar hazırlayabilirsiniz. Örneğin leblebi kuru üzüm gibi. 

Karışımlarınızın tatlarının lezzetli olmasının yanında en az 2 ay raf ömrünün olmasına da dikkat etmelisiniz. Unutmayın ürün çeşitliliğinizin fazla olması müşterilerin tercih sebebi olmanıza yol açacaktır. Hazırladığınız karışımları perakende sattığınız gibi dilerseniz online olarak da satışa sunabilirsiniz. Ayrıca fuarlarda, semt pazarlarında da stant açabilirsiniz. Bulunduğunuz yerin belediyelerine başvurarak Kuruyemiş Dükkânı Açmak için gereken belgelerin ve hangi ekipmanların bulunması gerektiğini öğrenebilirsiniz. Bağlı bulunduğunuz belediyenin internet sayfalarından da başvuru formlarına ulaşabilirsiniz. Gerekli belgeleri oluşturduktan sonra belediyeye başvurabilirsiniz. Kuru yemiş ve kurutulmuş meyveleriniz için bir ambalaj seçin. Ürünlerinizi selefon poşetlere koyarak da tasarruf edebilirsiniz. Seçeceğiniz ambalaj ve poşetlerin ilgili kurumlarca onaylı olması gereklidir.

Kuruyemiş Dükkânının Maliyeti Nedir?

Kuruyemiş Dükkânı Açmak için harcanacak maliyet, dükkânınızın büyüklüğü ve konumuna, kuru yemiş dükkânınızda satacağınız ürünlerin çeşitliliği ve kalitesine bağlı olduğu gibi bir de dekorasyon ve belediye ruhsat giderleri de dâhil ortalama 25-30 bin TL’yi hazırda bulundurmanız gereklidir. Başlangıçta dükkânınızda kuracağınız tezgâh, raflar ve reyon gibi malzemeleri sıfırdan almaktansa spot ve 2. El bu tarz eşyaları satan yerlerden almanız daha kârlı olacaktır. Aylık kazancınızda işlek bir caddede olup olmadığınıza, size rakip yakınlarda başka kuru yemiş dükkânı olup olmadığına bağlıdır. Eğer siz kaliteli ürünler satmaya özen gösterirseniz bir gelen tekrar gelecek ve çevresine de tavsiye edecektir. Unutmamalı ki en iyi reklamı memnun müşteri yapar. Aylık kazancınız 1500 ile 5000 TL arasında değişebilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git