Kuru Temizleme Dükkanı Açarak Para Kazanmak

Kuru Temizleme Dükkanı Açarak Para Kazanmak
tarihinde eklendi, 131 kez okundu.

Kuru Temizleme Dükkanı Açarak Para Kazanmak

Her sektörün kendine göre bir zorluğu ve aynı zamanda maddi anlamda getirisi bulunmaktadır. Sektörler arasında araştırma yapıldığında Kuru Temizleme Dükkanı Açarak Para Kazanmak fikrinin biraz daha dikkat çektiğini söyleyebiliriz. Öncelikle bu işi yapmak için gerekli olan ekipman ve malzemeleri hazırlamalı ve daha öncesinde dükkân açmanın maliyetlerini araştırmalısınız.

Yazımızın devamında bu fikir için ihtiyacınız olan tüm bilgilerle beraber kuru temizleme işi yapmak hakkındaki diğer detaylara ulaşabilirsiniz. Ayrıca bu işe başlarken hangi detayların bilinmesi gerektiğini de öğrenmenizde yarar var. Çünkü bu işi ek iş olarak mı yoksa geçiminizi sağlamak adına tek iş mi olarak tercih edeceğinize karar verdikten sonra harekete geçebilirsiniz.

Kuru Temizleme Dükkanı Açarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bu sektörde yerinizi almadan önce kuru temizleme işini hangi kriterlere göre yapacağınızı belirlemelisiniz. Yani büyük firmalarla beraber mi yoksa tek başınıza mı yapacağınıza karar verdikten sonra maliyetler hakkında net bilgilere ulaşabilirsiniz. Kuru Temizleme Dükkanı Açarak Para Kazanmak aslında günümüzde yapılacak işler arasında olmakla beraber maliyetini tamamen iş yeri sahipleri belirlemektedir. Bu kapsamda kullanılacak ekipmanların öncelikle kaliteli olması gerekiyor. Ek olarak bu hizmeti vereceğiniz alanın geniş ve ortamın hijyen standartlarına uygun olması gerekmektedir. Süreçlere bakacak olursak;

  • Başlangıçta iş planı hazırlanmalı
  • Daha sonra dükkan açmak için gerekli olan izin, sigorta ve ruhsat belgeleri i almalı
  • İşletme için yer bulmalı
  • Dükkan için gerekli olan malzeme ve ekipmanların tedariki yapılmalı
  • Kuracağınız işletmeye personel almalı
  • İşletmenin reklamı doğru bir şekilde yapılmalı

Kuru Temizleme Dükkanı Maliyeti Ne Kadar? 

Dükkanın büyüklüğü, işletmenin bulunduğu bölge ve daha pek çok faktör aslında maliyet konusunda gerekli bilgileri vermiş olacaktır. Ortalama örnek verecek olursak 50 bin TL ile 300 bin TL arasında değişen bu maliyet, yukarıda da aktardığımız üzere kullanılacak ekipmanların kalitesine göre değişmektedir. Kuru Temizleme Dükkanı açarak para kazanmak isteyenler ayrıca işletmeye alacakları malzemeleri de yakından tanımalıdır. Çamaşır makinesi, kurutma ve yıkama makinesi, kuru temizleme makinesi ve dikiş makinesinin yanı sıra çeşitli ofis malzemeleri de tedarik etmelidir. Bu faktörler kuru temizleme dükkanının gerekli olan maliyetini de az çok sizlere sunacaktır. 

Kuru Temizleme Dükkanının Aylık Cirosu Ne Kadar?

Bu işe girmeye karar verdiyseniz ve ekipmanlarınızla beraber işletmenin kurulacağı bölgeyi kesin olarak belirlediyseniz, aylık ciro hakkında da bir takım araştırmalar yapmalısınız. Öncelikle Kuru Temizleme Dükkanı açarak para kazanmak konusunda kâr oranının yüksek olduğunu bilmelisiniz. Müşteri potansiyeli ve bulunduğunuz bölgenin önemi ayrıca ele alınarak aylık en az 10 bin TL gibi bir rakamla karşılaşabilirsiniz. Bu rakam net kâr olarak elde edilebilir. Bunun dışında bayilik veren firmalarla ilgili de araştırma yaparak farklı bir markanın bayisi olarak da hizmet verebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git