Instagramdan Ayakkabı Satmak

Instagramdan Ayakkabı Satmak
tarihinde eklendi, 114 kez okundu.

Instagramdan Ayakkabı Satmak: Her gün 300 milyon aktif kullanıcısı olan instagram, 500 milyon kullanıcıya sahip.  Türkiye ‘de de oldukça itibar gören Instagram, firmaların, yerel ve küçük işletmelerin, markaların ve butiklerin de ilgi odağı gelmiş durumda. Kaliteli resim paylaşma sitesi olan instagramda ürün satışı yaparak para kazananlar oldukça fazla.  Çeşitli ürünlerin müşteri bulduğu bu platformda en çok rağbet görenlerin başında ayakkabı yer almakta. Siz de Instagramdan Ayakkabı Satmak istiyorsanız sizlere birkaç ipucu vermek isteriz.

Instagramdan Ayakkabı Satmanın Püf Noktaları

Instagramda facebook da olduğu gibi kurumsal hesap bulunmamaktadır. Bunun için kendi hesabınıza ek farklı bir hesap oluşturmanız yeterli olacaktır. Bu hesabınız üzerinden ürünlerin resmini ve açıklama kısmında bilgilerini paylaşabilirsiniz. Bu tarz sitelerde kurumsal ama samimi bir dil kullanmaya dikkat ediniz. Kaliteli ve etkileyici görseller kullanarak potansiyel müşteri portveyine ulaşmaya çalışın. Görseli güzel olan resimlere beğeni fazla olacaktır. Beğeni sayılarına bakarak hangi resimlerin daha çok ilgi gördüğünü gözlemleyebilir bir sonraki resimlerinizde ona uygun tarzda ilerleyebilirsiniz. 

Ayrıca doğru ve çok kullanılan #hashtag’leri kullanmayı kesinlikle ihmal etmeyiniz. İlk başta takipçi sayınız az olacaktır ama doğru kullandığınız #hashtag’ler ile çok daha fazla kişiye ulaşabilirsiniz. Instagramdan Ayakkabı Satmak için müşterilerin varsa e-ticaret sitenize girmeye teşvik edin. Tüm ürünlere kolaylıkla ulaşabilecekleri bir e-siteniz yoksa web sitenizin adresini verebilirsiniz. Unutulmaması gereken şey müşterilerin tıklayabilecekleri bir link mutlaka konulmalı.

Instagramdan Ayakkabı Satmak İçin Başka Neler Yapabilirim?

Az bütçe ile reklam yapmaya çalışın. Instagram, Facebook tarafından satın alındıktan sonra artık Facebook Ads üzerinden Instagramda da reklam verebiliyorsunuz. Instagramda satışa sunduğunuz ürünlere ait en güzel resimleri reklam vererek öne çıkartabilirsiniz.  Başlangıç için müşterilerinize sadece kapıda ödeme veya havale seçenekleri sunmanız yeterli olacaktır. Sadece Instagramdan Ayakkabı Satmak tek seçeneğiniz olmamalı, facebook ve twitteri de kullanmanızda fayda vardır. Bir süre sonra mutlaka kendi e-ticaret sitenizin yatırımını yapmaya başlamalısınız. Günde 3-5 satışa kadar yükseldiğinizde, emek sarf ederek kazandığınız müşterileri kaybetmeme adına bir e-ticaret sitesi zorunlu hale gelecektir.

Marka bilinirliğiniz arttıkça daha çok takipçi kazanacaksınız. Bu da “farklı müşteri ihtiyaçları ve talepleri” gibi çok önemli bir konuyu da beraberinde getirecektir. Farklı kargo seçenekleri, taksitli satış seçenekleri, promosyon kullanımı gibi özellikler, online alışveriş yapmayı sevenler için önem taşır. E-ticaret sitesinden alışveriş yapmak bu bakımdan müşterilerin daha çok onaylayacağı bir alışveriş türüdür.

Instagramdan Ayakkabı Satmak Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Merve Aymak dedi ki:

    instagramda e-ticaret baya ilerledi makale için teşekkür ederim böyle bir düşüncem vardı konuya tam hakkım değildim sayenizde oldum

Sayfa başına git