Erkek Kuaförü Açmak

Erkek Kuaförü Açmak
tarihinde eklendi, 132 kez okundu.

Erkek Kuaförü Açmak

Berber dükkanı açmak son zamanların en kârlı iş fikirlerinden biridir. Aslında bu iş fikrini doğru bir şekilde yönettiğiniz zaman uygun sonuçlar alabiliyorsunuz. Örneğin herhangi bir dükkanı idare etmek ile berber dükkanını idare etmek aynı şey değildir. Bu anlamda Erkek Kuaförü Açmak için önce neler yapmanız gerektiğini bilmeli ve ardından doğru adımlar atmalısınız. Bu süreçte sizlere son derece önemli bilgiler sunarken berber dükkanı açmanın maliyeti ve getirisi hakkında da detaylı bilgiler aktarıyor olacağız.

Erkek Kuaförü Nasıl Açılır?

Kuaförlük mesleğinde rekabet önemlidir. Bu anlamda vereceğiniz hizmetlerin kapsamlı olması gerekiyor. Başlangıçta resmi kurumlara
başvuru sürecini başlatmalı ve hangi ekipmanlara ve belgelere sahip olmanız gerektiğini öğrenmelisiniz. Bu süreçte belediye başvuru formu doldurarak ilk adımı atabilirsiniz.

Erkek Kuaförü Açmak için yine başlangıç sürecinde masrafları ve reklam maliyetlerini bilmelisiniz. Bu yüzden detaylı bir iş planı hazırlayarak süreci yönetebilirsiniz. Ayrca gelir ve giderlerinizi karşılaştırdıktan sonra rekabetçi fiyat listesi hazırlamanızda
yarar var. Kuaförü açabilmek için güzel bir konum bulmanız gerekiyor. Örneğin daha önce berberlik yapan bir kişinin dükkanını kiralayabilirsiniz. Zaten bu tür işletmelerde daha çok önceden aynı işi yapmış kişilerle iletişimegeçilmektedir.

Kuaförü açabilmek adına tüm belge ve sigortalama işlemlerini tamamladıktan sonra uygun ekipmanları satın almaya başlayabilirsiniz. Ekipmanlarla beraber temizlik ürünlerini de almanızda yarar var. Çünkü müşterilerinizin hijyenik bir ortamda hizmet alması çok önemlidir.

Erkek Kuaförü Açmak için Gerekli Şartlar

Erkek Kuaförü Açmak için öncelikle tuvaleti olan ve kapalı olan en az 30 metrekarelik bir alanın olması gerekiyor. Ayrıca işletmeyi açacak olan kişinin ustalık belgesi bulunmalıdır. Dezenfekte işlemleri için aletlet ve yerleşim krokisi de olması gerekiyor. Belgelere baktığımızda yapı kullanma izin kağıtları, kira mukavelesi, vergi levhası ve buna benzer belgelerin hazırlanması şarttır.

Erkek Kuaförü Açmanın Maliyeti Ne Kadar?

Tıpkı bayan kuaförlüğünde olduğu gibi erkek kuaförü açmanın maliyeti en az 50 bin TL’dir Bu anlamda daha sağlıklı bir maliyet bilgisine sahip olmak için detaylı araştırmalar
yapabilirsiniz. Maliyeti kadar getirisinin de önemli olduğunu biliyoruz. Bu yüzden günlük kazanca bakıldığında müşteri sayısına göre kazancınız artacaktır.Bir müşterinin sadece saç kesimi için hizmet aldığını düşündüğümüzde 15 TL gibi bir ücret ödeyeceğini aktarabiliriz. Büyükşehirlerde bu rakam 20 TL’ye çıkabilmektedir. Saç ve sakal hizmeti ise 20 ile 25 TL arasında değiştiğinden, günlük en az 5 müşteri için aylık kazancın 3 bin TL olabileceğini
belirtebiliriz.

Bu bilgiler ışığında Erkek Kuaförü Açmak için sizlerde harekete geçebilirsiniz. Genel olarak her caddede en az 1 kuaför dükkanının olduğu da bilinmektedir.

Erkek Kuaförü Açmak Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. bursa ilan dedi ki:

    kuaförler artık cok pahalı oldu 🙁 Ama güzel bilgilendirici bir yazı olmuş.

Sayfa başına git