E Ticaret Sitesi Nedir?

E Ticaret Sitesi Nedir?
tarihinde eklendi, 167 kez okundu.

E Ticaret Sitesi Nedir?

E ticaret 1995 yılından sonra sanal ortam ve internet imkânlarının gelişmesi ile ticaretin internet üzerinden yapılması işlemine verilen isimdir. Elektronik ticaret olarak da bilinen bu işlem alışveriş ve ticaret işlemlerinde büyük bir gelişime öncülük etmiş ve bu konuda adeta yeni bir çağın başlamasını sağlamıştır. Doğru kullanıldığı takdirde son derece güvenli bir platform sunan e ticaret, işlemlerin tamamlanabilmesi için dünyanın bir diğer ucuna saniyeler içerisinde ulaşabilmeye imkân sağlamaktadır.

E Ticaret Sitesi Nasıl Kurulur ?

E ticaret sitesi internet üzerinden ticaret ve alışveriş işlemlerinin yapılabilmesi amacı ile kurulmuş olan sitelerdir. Günümüz internet dünyasında son derece önemli bir yere sahip olan e ticaret sitesi kurmak belirli aşamalar sonucu tamamlanmaktadır ve KobiSi sayesinde hiç vaktinizi almamaktadır. İşte e ticaret sitesi kurulumunda takip edilmesi gereken bazı basamaklar:

Şirket Kurmak: E ticaret sitesi kurmak için bir şirket oluşturulmalıdır. Bu durumun temel sebebi ise satışı yapılan ürünlerin faturalandırılması ve vergilerinin devlete ödenmesi zorunluluğudur. Vergilerin yanısıra e ticaret sitesinden alışveriş yapacak olan müşterilerin kredi kartı ile alışveriş yapabilmesi için sanal bir pos cihazı gereklidir. Sanal POS cihazı başvurusu için ise şirket kuruluş belgeleri gerekmektedir.

Ürün Belirleme: E ticaretin başlıca amacı satılan ürünlerden belli bir oranda kar etmektir. E ticaret sitesi sahibi hangi ürünün satacağını belirlemelidir.

Hedef Kitle Analizi Yapma: En doğru pazarlama tekniklerinin kullanmak satış oranlarını oldukça etkileyecektir. Bu yüzden hedef kitle ne kadar iyi tanınırsa hitap yöntemi de o kadar iyi seçilir.

E Ticaret Alt Yapısı Seçimi: Sitenin temel yapısı sitenin ilerlemesinde ve büyük başarılara imza atmasında çok önemli rol üstlenmektedir.

Ödeme Sistemlerinin Ayarlanması: Satışı yapılan ürünlerin ödemelerinin alınması için hem müşterileri hem de site sahiplerini tatmin edecek güvenli bir ödeme sistemi şarttır.

SSL Sertifikası: Güvenlik açısından son derece büyük önem taşıyan SSL sertifikası sitede şifreleme sistemlerini gerçekleştirir ve özellikle de kredi kartı kullanımının şifrelemeler ile güvence altına alınmasına yardımcı olur.

ETBIS Sistemine Kayıt: Elektronik Ticaret Bilgi Sistemi’ne kayıt yaptırılması belirli dönemlerde toplanan e ticaret istatistik verilerinin en doğru şekilde düzenlenmesi amacı ile zorunlu hale getirilmiştir.

Müşteri Çekme: Yeni kurulan bir e ticaret sisteminin müşteri ve takipçi kütlesini arttırmak için çeşitli reklam kampanyaları düzenlenir. Sosyal medya ve arama motoru sonuçlarında üst sıralara yükselmek için backlink inşası yöntemi kullanılır.

E Ticaret Sitesi Fiyatları

Kobisi e ticaret sitesi fiyatları sizin ihtiyaçlarınıza göre değişiklik göstermektedir. Varmak istediğiniz sonuç doğrultusunda ve elinizdeki ürünlere göre verilen hizmet farklı olacağı için birçok farklı paket oluşturulmuştur.

E Ticaret Sitesi Örnekleri

E ticarette kendini kanıtlamış olan Kobisi sayesinde e ticaret sitesi örnekleri inceleyebilirsiniz. Çalıştığı müşterilerinin sitelerine bakarak aklınızda bir planlama oluşturabilir ve satışını yapmayı düşündüğünüz ürünler için nasıl bir tema seçmeniz gerektiğine karar verebilirsiniz.
E Ticaret Sitesi Tasarımı

Sizi yormayacak arayüz sayesinde siparişlerinizi ve ürünlerinizi kolaylıkla takip edebilirsiniz. Anlaşılır ve kullanıcı için de sade ve ilgi çekici e ticaret sitesi tasarımı ile satış yapmak hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı.

E Ticaret Sitesi Nedir? Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Yetişkin sohbet dedi ki:

    E-ticaret artık günümüzün en çok kazananı gerçeğini kabul etmeliyiz ve ticari yatırımlarımızı oraya yatırmalıyız.

Sayfa başına git