Çocuk Bakıcılığı Yaparak Para Kazanmak

Çocuk Bakıcılığı Yaparak Para Kazanmak
tarihinde eklendi, 168 kez okundu.

Sermayesiz iş fikirlerinden bir diğer de çocuk bakıcılığı yaparak para kazanmaktır. Tamamen kişinin zamanını ve bilgisini kullanarak yapacağı bir iş olan çocuk bakıcılığı aslında çok önemli bir iş kolu olarak karşımıza çıkıyor. Herkes çocuk bakamaz bu nedenle sadece çocuklara karşı ilgisi ve bilgisi olanların yapması gereken bir meslektir.

Parasız hiçbir şey olmuyor. Bu nedenle aileler çalışmak zorunda ve para kazanmak zorundalar. Ancak bir yandan da geleceklerini kurmalı ve çocuk sahibi olmalıdırlar. Bu düşünce doğrultusunda da aileler çocuk sahibi olurlar ancak çocuklarına ayıracak vakit bulamazlar. Bu anda da karşımıza çocuk bakıcılığı diye bir meslek çıkıyor.

Türkiye’de çok yeni sayılabilir bu meslek. Çünkü eskilerde çocuğa bakması gereken aile büyükleri olurdu. Genç kadınlar veya erkekler işe gitmek zorunda kaldığında çocuğun bakımı anneye veya onun annesine bırakılır. Ancak günümüzde böyle değil. Hem çocuğun profesyonel eğitimi için hem de artık aile büyüklerinin de üretimde yer aldıkları için çocuklar bakıcılara bırakılıyor. 

Bizler de burada devreye girerek çocuk bakıcılığı işini üstlenebiliriz. Yeterli bilgi ve beceriye sahip olanlarımız gerekli yolları izleyerek ailelerin çocuklarına bakıcılık görevi üstlenebilirler. Dolgun ücret karşılığında bakılan çocuklar profesyonel ellerde daha hızlı öğrenir ve uyum sağlamaya başlarlar. Bakıcılık sırasında ailenin isteğine göre temizlik veya yemek yapma işi de alınabilir. Bu da kazancımıza kazanç katacaktır.

Özellikle İngiltere’de ve sonrasında Avrupa ve ABD’de uzun sürelerdir devam eden bir meslek olan bebek bakıcılığı mesleği artık Türkiye’de de bir hayli revaçta. Genç çiftlerin çalışmak zorunda olması ve kendilerine vakit ayırmak istemelerinden doğan bir iş koludur.

Çocuk bakıcılığı sadece evlerde yapılmaz, ayrıca kreşlerde ve özel eğitim kurumlarında da yapılabilir. Çocukları okullara bırakan aileler için yapabileceğiniz bu meslek düzenli bir gelir ve dolgun ücret vaat edebilir. Özel eğitimli çocukların bakımında ise ekstra bilgi birikimine sahip olmak gerekir. Bunun için de gerekli eğitimi almalı ve bunu belgelemeniz istenebilir. Böyle bir durumda karşılaştığınızda ise gerekli yerlere başvurular yaparak istenilen belgelere sahip olabilirsiniz.

Çocuk Bakıcılığı Yaparak Para Kazanmak Konusuna 3 Yorum Yapıldı
 1. Ersin dedi ki:

  Devlet memuru gibi sabah 9 aksam 5 çalışarak ayda 2 bin lira ve üzeri kazananlar var bebek bakıcılığı yaparak. Ev hanımları düşünebilir oldukça karlı

  1. Nuri OZKAN dedi ki:

   Evet gerçekten de öyle bende buna şahidim. Hemde bu baltığımız çocuk aledimisten veya makamsal olarak yüksek ise daha fazla kazanç elde edebiliriler. Çocuk bakarak para kazanmak sabırlı insan için en iyi kazançlardan birisidir.

 2. Kadın Blogu dedi ki:

  Eğer çocukları da seven bir insansanız guzel gelirler kazanabilirsiniz. Ama beklentiyi fazla yuksek tutmamak lazım. Zengin kesim genellikle yabancı dadı arayısına giriyor ve yerli bakıcı yada diğer adı ile dadıya sıcak bakmıyor maalesef.

Sayfa başına git