Çikolata Dükkanı Açmak

Çikolata Dükkanı Açmak
tarihinde eklendi, 107 kez okundu.

2009 yılından bu yana çikolata endüstrisi çok iyi bir başarı yakalamıştır. Çikolatanın sağlıklı olduğu ve faydalı bir besin olduğu açıklandıktan sonra insanların tüketimi artmasından dolayı çikolata işletmeleri büyük kazançlar sağlamaya başlamışlardır. Çikolata Dükkânı açmak için birçok seçeneği vardır. Kendinize bir gurme çikolata ve şekerlerin satıldığı bir dükkan açabilir, çikolata şelaleleri kiralayabilir ya da organik ürünler üretebilirsiniz. Ayrıca Hediyelik çikolata dükkânı da açabilirsiniz.

Çikolata Dükkânı Nasıl Açılır?

Öncelikle rekabeti araştırın. Diğer çikolata dükkânlarında nelerin üretildiğini, ne gibi yenilikleri hizmete sunduklarına bakın. Hiç birinin üretmediği yen şekerlemeler, çikolata güller gibi ürünler üretin ve pazarlayın. İnsanlar farklılıkları severler. Çikolata için gerekli olabilecek ekipmanları temiz edin. Pişirme ürünleri, termometreler, pişirme kapları gibi ürünleri satın almanız gerekmektedir. Ayrıca bir ofis bölümünüz mutlaka olmalı. Ofis mobilyaları, bilgisayar, muhasebe yazılımı gibi ofis malzemelerine de ihtiyacınız olacaktır. Çikolata Dükkânı Açmak için ruhsat ve izinlere gereksiniminiz olacaktır. Çikolataları direk müşteriye satmak için perakende satış ruhsatı, yanında şarap, şampanya gibi alkollü ürünlerde satmayı düşünüyorsanız içki ruhsatına ihtiyacınız olacaktır.

Çikolata Dükkânım İçin Neler Yapabilirim?

Her sektörde olduğu gibi bu sektörde de reklam çok önemlidir. Çikolata dükkânınızın tanıtımını yapın.  Yeni tarifleriniz, özel günlerdeki kampanyalarınızı duyurabileceğiniz bir internet sitesi edinin. Hatta internet sitesi üzerinden online satış da yapabilirsiniz. Ürünlerinizin profosyonel fotoğraf çekimlerini yaparak bunları internet sitenizde ve sosyal medyada açtığınız sayfalarda paylaşarak daha çok kişinin ilgisini çekebilirsiniz. Çikolata Dükkanı Açmak kolay bir iş değildir. Ama bir kere dükkânınızı açıp doğru kararlar ve kaliteli ürünlerinizden ödün vermeden istikrarla devam ettiğiniz sürece en büyük krizlerde bile ayakta kalmayı başarabilirsiniz.

Ayrıca çikolata hakkında verilen seminerlere konferanslara fuarlara katılarak yeni bilgiler öğrenerek, kendinizi sürekli geliştirebilirsiniz. Çikolata dükkânı açmakla ilgili sorumluluklar kafanızı karıştırıyorsa eğer bayilik almayı da düşünebilirsiniz. Finansman, eğitim ve bilinir bir markanın çatısı altında olmak bayilik almanın avantajları arasında yer alır. İmtiyaz bedeli, kendi reçetelerinizi ve dükkân ambiyansını belirleme konusunda sınırlı haklarınızın olması bayilik almanın dezavantajlarıdır.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git