Arıcılık yaparak para kazanmak

Arıcılık yaparak para kazanmak
tarihinde eklendi, 113 kez okundu.

Son yıllarda alternatif para kazanma yolu olarak arıcılık seçilmekte.  ülkemizin büyük çok Bölgesi’nde arıcılık insanların en büyük geçim kaynağı.  Artvin Ordu Hakkari kars  Muğla Manisa İzmir Balıkesir Erzurum ve Rize  bu  bölgelerden birkaçı.  arıcılık Normalde babadan oğula geçen bir kültürün parçası olarak öğrenirse de devletin ve kurumların  Açmış olduğu kurslarda  arıcılık eğitimi verilmektedir.  ülkemiz iklim koşulları hemen hemen her yerde arıcılık yapılmayan müsait.

Unutulmaması gereken bir şey var ki arıcılık basit gibi işim değil ve alerjisi olan insanların  uzak durması gereken  bir iş koludur. Eğer bu iş ile uğraşmış bir aileden  gelmiyorsanız  önce az bir koloni ile başlayın.  arıcılık ile ilgili  bir detayda gezginci  Arıcılar  sabit arıcılara oranla  daha fazla kazandığıdır.  Peki Gezgin aracı nedir?  arıcılık için en önemli şey yeterli bitki örtüsü ve ballı çiçeklerin bulunmasıdır.  bunların azalması  halinde Arılar bal yapabilmesi için kolonilerin taşınması gerekiyor.  buna da Gezginci arıcılık  adı verilir. Tabii arıcı  kolonilerine istediğin zaman istediği yere  taşıyabilmesi için gerekli makamlardan izin alınması gerekir.

Bal dünyadaki en büyük Şifa kaynaklarından biridir fakat Günümüzde en çok sahtesi yapılan üründür.  Eğer  organik bal vereceksiniz sağlığımız gereken koşullar var.  Bunlar nektar kaynağı,  ısı süreci,   arıların  bal bulma alanları,  arıların  yönetimi,  bal çıkarma süreci,  ambalaj malzemeleri  en önemli   koşullardır.  bu koşulların herhangi biri sağlanamaz ise yapılacak testlerden geçemez ve organik sertifikası  alınamaz.

Organik sertifikası alındıktan sonra balınızı  ister kendi etiketiniz ile satabilirsiniz  isterseniz  büyük firmalara  satabilirsiniz. Arıcılık yapmak isteyenler Bu işe başlamadan önce  hem gerekli eğitimleri hem de internetten detaylıca araştırma yapmaları arılar  ile ilgili Tüm detaylar  hakkında bilgi sahibi olmalıdırlar.  arıcılık için bir miktar sermaye gerekmektedir.  Eğer Devlet kredisi alacaksanız en az 30 kovan ayı ile başlamak gerekiyor. Arıcılıktan ne kadar para kazanırım  sorusunun cevabı kişinin disiplinli çalışmasına,  kovan sayısına, Hangi çeşit arıcılık yaptığınıza,  personel çalıştırıp  çalıştırmadığınız  gibi detaylara  bağlıdır.  İşin doğrusu   yeterli disiplin özveri ve kovan oldukça  para kazanmanız kolay olacaktır.  arıcılıkta para yok veya kazandırmıyor sözleri duyulabilir Az önce belirttiğimiz gibi çok fazla özveri ve Disiplin  gerektirmesinden dolayıdır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git