Nuri Özkan Kimdir?

Nuri Özkan Kimdir?
tarihinde eklendi, 272 kez okundu.

Nuri Özkan Kimdir?

Blog ve blogger alanına girmiş en kapsamlı ve seçkin yazılar yazan Nuri Özkan kimdir ? Bu gün sizlere onu anlatacağım. Normalde kendimden bahsetmeyi sevmem. Ama bu gün bu yazıyı yazmaya karar verdim. Ki bazen Google dan aramalar oluyor. Kimdir? Diye buradan kendimi tanıtarak ziyaretçilerime en azından kendim hakkımda bilgiler vermek istedim.

Bende kendime soruyorum. Bu Nuri Özkan Kimdir ? Ben 93 Malatya Doğumluyum. Sırasıyla öğrenimimi Malatyayı bilenler Okullara yabancı deillerdir. Hidayet İlköğretim okulu, kubilay lisesi başladım, ardından da Yazıhan lisesinden mezun oldum. Girdiğim üniversite giriş sınavında ise Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Halka İlişkiler ve Tanıtım bölümünü kazandım. 4 yıl fakülte öğrenimimi tammaladım. Reklamcılık ve reklam üzerine eğitimler aldım. Bölümümle alakalı olduğu için web ve blog hayatına atıldım. İlk bir kaç denememde blogları yarım bırakasam da en sonunda şu anki blog adresimde sabit kaldım. Blog hayatına girince öğrenciydik ve para kazanma hayaliyle yazılar yazdık. Bunda başarılı olamadık. Ne zamnki para kazanmak için yazmayı bıraktıysam işte o zaman kazandım. Aslında o zaman para kazanmaya başladığımı hissettim.

Şiödilerde ise okuyucularıma Adsense Reklamcılık, tanıtım faaliyetleri alanında yazılar yazıyorum. Blog açmak isteyenlere tavsiye niteliğinde yazılarım mevcuttur. AdSense onay alma benzeri yazılarımda vardır. Genelde hayatla alakalı yazılarda yazarım. Hep bilgi içerikli değil bazen böyle hayatımızla alakalı yazılarda yazarım. Bunun yanında makale yazma site ziyaretçi artırma benzeri yazılarımda mevcuttur. Teknik ve web master konuları da benim yazdığım konular arasındadır. Hani kişisel blog alan adım olsa da bir genel blog tarzda yazılar yazıyorum. Kripto paralar, iş fikirleri, para kazanma, sağlık ve şifalı bitkiler, blog ve blogculuk alanlarında da yazılarım mevcuttur.

Gelelim kazanç kısmına bildiğimiz üzere kişisel blogların ziyaretçi sayıları düşük olduğu için Adsense kazancı düşük olmaktadır. Bende bu az kazanan Adsense zedelerdenim. Fakat bunun yanında tanıtım yazıları yayınlayarak para kazanıyorum. Yani firmalar veya blog sahipleri kendi tanıtım yazılarını hazırlayıp bizlere ve benim gibi farklı bloglara yayınlatarak kendilerini Google gözünde değerli kılıyorlar. Bizde bu tanıtım yazılarını yayınlayarak küçük ücretler kaznıyoruz. Mesela bu tanıtım yazısını nerden bulacağız diyenlere ise web master forumları en ideal yerdir diyebilirim. Ben mesela R10 forum’u aktif şekilde kullanıyorum. Buradan tanıtım yazıları yayınlatacak firmalar beni buluyor. Buradan irtibatla yazıları paylaşıyorum. Kaznacı da bu şekilde azar azar derken minik bir paraya çeviriyorum. Öncelikle siz de eğer blogunuzu tanıtmak istiyorsanız tanıtım yazısı veya reklam vermek istiyorsanız reklam sayfama bakabilirsiniz.

Blog hayatında önemli olan ise özgün yazılar yazarak iyi bir değere sahip olmaktır. Ondan sonra hem Adsense kazancı hemde reklam gelirleri artacaktır. İşte naçizane bu şekilde de para kazanıyoruz. Az da olsa hosting ücretimizi ve diğer giderleri karşılayınca hobi olarak devam ediyoruz. Bu da zamanla blogun otoritesini artırıyor. Yani 1 yıllık site ile 7 yıllık sitenin aynı olması mümkün değildir. Bu yüzden de ilerleyen süreçte bu site ile çalışmalarıma devam edeceğim. Arada müsaitoldukça yazılarımı girmeye devam edeceğim. Bazen sitenin adı ile veya tema ile uğraşıyor değişiklikler yapıyordum. Gakat hem tema hemde site adımla ilgili oturmuş bir yapıya kavuştum. O yüzden artık sadece yazılarımı yazarak ve kaliteli içerikler üreterek devam edeceğim.

En sıkıntı çektiğim süreç ise Bloggerden WordPress sistemine geçmek oldu. Biraz yıprandım ziyaretçi kaybettim. Linklerim kırıldı yazılarımın bazılarını silmek zorunda kaldım. O yüzden de biraz sorunlar yaşadım. Ama üstesinden zamanla geldim. Bakalım zaman bize neler gösterecek bekleyeceğiz. Şimdi Nuri Özkan kimdir öğrenmiş olduk. İdeallerim ise bir gün daha tanınır birisi olmak. Bazen şiir de yazarım. Sitemde denk gelmişsinizdir. Kitap çıkarmayı da düşüyorum. Nasip olursa bu hayallerimin peşinden ilerleyeceğim. Zaten bir gün ilerde herkesin bir kişisel web sitesi olacak. Bizde önceden mesafe kat edelim, öncüler olalım diye ilerlemekteyiz. Umarım bu hedefimizi de başarırız. Diyorum sözlerimi burada sonlandırıyorum.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git