Kadın Blogu Açmak

Kadın Blogu Açmak
tarihinde eklendi, 4.634 kez okundu.

Kadın Blogu Açmak

Günümüzde internetin hayatımıza daha fazla işlemesinden sonra popüler olan para kazanmak yada fenomen olmak için değer kazanan sistemlerden biri de blog açmaktır. Buradan hareketle kadınların da yöneldiği bir kategori olan kadın blogu açmak gündemde kalan fikirlerdendir. Bu yolu kullanarak baya parlayan kadın bloggerler ve örnekleri de vardır.

Şimdi ise neden kadın blogu açmanız gerektiğini sizlere anlatacağım. Öncelikle kadınlardan bahsetmek istiyorum. Kadınlar fizyolojik özellikleri gereğiyle meraklı ve yeni gelişmelere açık ve tüketime elverişlidir. Günümüzde bunun da örneklerini görmekteyiz. Hayattan örnek verecek olursak eğer bir erkek ile kadının alışveriş yapmasını karşılaştırınca olay ortaya çıkmaktadır. Erken haftada bir kaç elbise bir kaç ğantolon alıp döngüyü nasıl sağlarımı düşünürken kadın ise ayda 30 farklı kıyafetin hesabını yapmaktadır.

Bunun yanı sıra özel gün ve düğünlerde ise ayrı ayrı elbise alıp her zaman hoşuna giden elbiseyi ihtiyacı olmadığı halde almaktadır. Buradan hareketle kadın blogu açma fikrindeki inceliğe geleyim.  Biz erkekler sıkılır okumayız. Hatta bir yazıyı başı ve sonunu okuyup çıkarız. Ama kadınlar ise okur döner tekrar okur ce onlarla alakalı kaç yazı varsa okumaya devam eder. Gözüne çarpan her şeye bakar. Yada yazı içinde reklam ve görsel ne varsa hepsini kontrol eder. İşte anahtar kelime budur. Reklamlara tıklamak. Bu bizim yani blog yazanların yada blog yazarak para kazanmak isteyenlerin anahtar kelimesi budur.

Şimdi ise neden açmalıyız bu anahtar kelimemiz üzerinden gidelim. Hiç dikkat ettiniz mi bilmem kadınlar bir alışveriş sitesinde bile arada gördükleri için bile karar değiştir buna tıklar ona bakar derken o siteyi bertaraf edecek derecede gezer. Bu da ikinci kelimemiz. Her reklamı yada görseli gezme gereği duyar. Bu yüzden eğer kadınlar üzerine bir web sitesi veya blog yazarsanız hem ziyeretiniz çoğalacak. Hem de eğer olurda reklam alırsanız da reklam tıklamaların dan kazanç artacaktır.

Şimdi değerli okurlarım. Neden kadın blogu açma fikrini herkes düşünüyor onu anlamış olduk. Yani bir yazı içinde birkaç reklam gören kadınlar hemen hemen hepsini görmek için reklam tıklaması gereçekleştiriyor. Birde diğer bir kadın özelliğinden bahsedeceğim. Biz erkekler bir sitede haberi okur faydalıysa tamam der çıkarız. Ama kadınlar onu takip eder, biltenlere abone olur, mail alma için e-kayıt yapar ve benzeri çabalara girer. Yani yazılan her yazıyı okumasada bilmek ister. Ki genelde o yazıyı okumaya gelirler. Abıneliği ve takibinyaptıkları için sizin sabit ve kazanç getiren bir kitleniz olacaktır.

Yani bir kaç yazıya bir gün içerisnde binlerce kadın bakacak. Hatta o kadınlar abonelik ve takipte arttıkça artacak ve siz yavaş yavaş hayallerinize kitlesi güzel bir web siyesine yada bloga kavuşacaksınız. Güzel içerikler ilgi çekici şeyler paylaşırsanız da artık kadınlar onu sizden çok paylaşacaktır. Sosyal medya hesaplarında bile sizin sitenizdeki o bilgiyi paylaşacaktır. Bir nevi sizin için çalışacaklar. Ama bunlardan haberleri dahi olmayacak.  Kadınlar hem  tüketecekler hem de başkalarının tüketmsine de vesile olacaklar.

Kadın blogu açmak için sizlere yeterince sebep saydım. Yani sizler kadınları ilgilendiren bir alana yönelin. Onun üzerine yazılar yazın. Makaleler görseller yayınlayın. Kadınlar onu bulacaktır. Bu moda olur, makyaj olur, anne bebek konuları olur, giyim ve tarz konuları olur, boncuk takı konuları olur ama yeter ki kadınları ilgilendiren bir konu olsun. Bunlar tamam her şeyi yaptınız her şey güzel geriye kalan şey ise sizin o alana meraklı oluşunuzdur. Yani yeni olan her şeyi takip edeceksiniz. Gerekli entelektüel bilgiye az çok sahip olacaksınız. Birde makale yazacaksanız ki önerilen site budur, klavyeniz de iyi olmak zorundadır.  Onu da hallederseniz eğer hedefiniz neyse ona ulaşmak zor olmayacaktır.

Yani para kazanmak isteyen para, tanınmak isteyen, fenomen olmak isteyen herkes bu amaçlarına ulaşmaktadır. Buradan hareketle sizlere birde not daha vermek istiyorum. Kadın blogu açmak para kazanmak isteyenler için en ideal konudur. Bu yüzden eşinizle bile konulup onun bir blogger olmasını sağlayabilir belki ayda binlerce lira kazanabilirsiniz.

Kadın Blogu Açmak Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. ersin dedi ki:

    Bence cok mantikli. kadınlar ile ilgili blog açmak. Günlük hayattaki herseyi internetten alan yada arayan bir kesim icin bir portala benzer blog açmak karlı olur.

  2. Kadın Giyim dedi ki:

    Ne yaparsanız yapın işinizi severek yapmazsanız o işte başarılı olamazsınız. Daha da önemlisi o iş hakkında yeterli bilgiye sahip değilseniz kesinlikle site falan açmaya kalkmayın. 🙂

Sayfa başına git