İnstagram Niçin Kullanılır?

İnstagram Niçin Kullanılır?
tarihinde eklendi, 442 kez okundu.

İnstagram Niçin Kullanılır?

Sosyal medya denilince akla ilk gelenlerden birisi de Instagram olmaktadır. İlk olarak Iphone için fotoğraf filtreleme uygulaması olan Instagram, zamanla sosyal medya mecrası olarak fotoğrafların paylaşıldığı bir uygulamaya dönüşmüştür. Elbette sadece fotoğrafla sınırlı kalmamış video paylaşımı ile de bu yöndeki ihtiyaca da cevap verecek düzeye gelmiştir. İnstagram üzerinden fotoğraf/video paylaşımında bulunabilir, beğendiğiniz kişileri veya arkadaşlarını takip edebilir; takip ettiğiniz kişilerin fotoğraf/videolarını beğenebilir; keşfet özelliği ile instagram tarafından sizin için seçilen fotoğraf/videoları görebilir yahut onları beğenebilirsiniz.

Instagram ile arkadaşlarınızla mesajlaşabilir, konuşabilir ve yoruma açık konuların altından resim/video ile ilgili yorumlarınızı bırakabilirsiniz. Şimdiye kadar anlattıklarımız instagramı diğer sosyal medya araçlarından ayıran en önemli özellikleri idi. Zira çeşitli filtreleme özellikleri ile fotoğraf paylaşımı dünya üzerinde Instagram üzerinden sağlanmaktadır. Peki diğer sosyal medya araçları ile benzer yanları ne olabilir?

Sosyal medya mecralarından genelde resim ve yanında güzel sözler paylaşılmaktadır. Aynı durum instagram içinde geçerlidir. Bunun için instagram sözleri sayfasından alacağınız ve bu mecrada paylaşabileceğiniz özlü söz ile bu amacınızı gerçekleştirmeniz elbette mümkün. Diğer sosyal medya araçlarında da yapabileceğiniz bu paylaşımlara nazaran instagramda yapılan söz paylaşımlarını farklı kılan şey fotoğralara uygulayabildiğiniz filtrelerdir. Bunlar yüklediğiniz fotoğrafı inanılmaz şekilde değiştirmekte ve belki de paylaşacağınız söze farklı bir anlam kazandırmaktadır. Dolayısıyla instagram sözleri fotoğraf ile bütünleşerek, anlatılmak istenen mesajın görsel olarak sunumuna kolaylık sağlamaktadır. Bu arada verdiğimiz adresten elde edeceğiniz instagram sözlerini yapacağınız yorumlarda da kullanarak, düşüncelerinize anlam zenginliği kazandırabilirsiniz..

Günlük yaşamın güzel zaman dilimlerini, unutulmayacak karelerini dostlarınızla paylaşmanın en önemli yolu olan Instagram’da diğer sosyal mecralardan da bildiğimiz durum sözlerini paylaşabilirsiniz. Fotoğrafınızla birlikte instagram durum sözleri paylaşayarak o anki duygu durumunuzu da ortaya koyabilirsiniz.

İnstagram profilinizde biyografinizde güzel sözler paylaşabilirsiniz. İnstagram biyografi sözlerini Shift+Enter ile alt alta, ortalı yahut şekilli şekilde yazabileceğinizi de ayrıca belirtelim. Peki biyografide kullanacağınız sözleri nereden bulacağız? Bu soruya en güzel yanıtı instagram biyografi sözleri sayfası veriyor. Buradan instagram profilinizde biyografinize yazabileceğiniz en güzel sözleri bulabilirsiniz. Biyografinizi şenlendirmenin zamanı gelmedi mi?

Peki Instagramın kullanıcılar açısından faydaları ve mahzurlu yönleri nelerdir? Bağımlılık yapıcı bir uygulama olan Instagram, vakit geçirmenin en önemli kaynağı konumundadır. Dolayısıyla yeni arkadaşlıklar kurabilme, iletişimin güçlendirilmesi, yalnızlık sorununa çözüm getirmesi ve hatta buradan satış yapılabilmesi gibi olanakları bu sosyal medya aracınının tercih nedenleri arasında gösterilebilir. Fakat zaman zaman gerginliklere meydan verebilmesi, psikolojik takıntılara sebebiyet vermesi, bağımlılık yapması neticesinde günlük hayatınızı sekteye uğratması onun mahzurlu yönleri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Her ne olursa olsun şu anda fotoğraf filtreleme ve efekt uygulama noktasında en popüler araç Instagram’dır. Dolayısıyla her şeyi kararında kullandığınızda Instagram’ın faydalı bir sosyal medya aracı olduğunu düşünmekteyiz. Fotoğraf paylaşım platformu olarak Instagram’ı tavsiye etmekteyiz.
Kaynak: SertSozler.Com

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git