En Güzel SEO; Günde En Az Bir Özgün Makale Girmek

En Güzel SEO; Günde En Az Bir Özgün Makale Girmek
tarihinde eklendi, 208 kez okundu.

En Güzel SEO; Günde En Az Bir Özgün Makale Girmek

Web yönetiminde bazen düşünüyorum. En güzel SEO nedir ? Diye, bence en güzel SEO her gün en az 400 kilime özgün makale girmek  tir. Diyerek sözlerime başlıyorum. Google gözünde bence en güzel SEO dediğim gibi en az 400 kelime makale yazmak ve hemen hemen günde en azbir makale yazyımlamak. Onu da tabi sosyal medyada paylaşmak.

SEO bildiğimiz üzere Google için bir dizi değerlerin daha iyi veya daha kötü olmasına göre verilen değerdir. Buna göre web siteleri belli değerler verilerek sıralamaya konulurşar. Aynı yazıya benzer yazıyı yazan iki web sitesi arasındaki birincilik mücadelesini Google verdiği bu SEO puanına göre yapar. Yazı kalitelerini aynı sayarsak sadece Google gözünde en fazla SEO değer olan birinci sıraya yerleşmektedir.

Bunu da çeşitli durumlarda kazanabilirsiniz. Mesela seo için site anahtar kelimesi, meta açıklaması, robots kodu, tema kodları önemliyken en önemlisi ise dediğim gibi Her gün en az bir içerik girmek ve en az 400 kelime yazmaktır. En az 400 kelimelik makaleler olmalıdır  Adlı yazımda da bahsettim. En az 400 yazarsanız diğer sitelerden bir adım önde olursunuz. Fakat 500 ve 1000 kelime arasında yazarsanız makalelerinizi o zaman ise değerinizi daima korursunuz. Asla gerileme yaşamazsınız.

Google içerik girme sıklığına bir hayli önem vermektedir. O yüzden de siteniz hiç bir gün içeriksiz kalmasın. O da Google botlarını alıştırıyor. Ve bootlar her zaman sitenizi ziyarete gelecek ve içerik arayacaklar. Kaç içerik paylaşırsanız o sıklıkta sizi bekleyecekler. İçerik girmenizi gördüklerinde hemen index sağlayacaklar. Yaniyazı yada makale her neysr paylaşıldıktan en geç 10-15 dakika içerinde arama sonuçlarında yer alacaktır. Bu da sizin rakiplerinizin bir adım önünde olduğunuzu gösterecektir.

Bunu da hergün içerik girme ile başarabilirsiniz. Neden haber siteleri hemen index alır ? Çünkü günde en az 50-100 makale girilir veya haber o yüzden de girilen makale hemen arama sonuçlarına düşer. Google bu siteleri hazırda beklemektedir. O yüzden de sizde eğer imkanınız carsa sabah akşam makale girin web sitenize, profesyonel bir web sitesi olsun diyorsanız da günde 4-5 makale girin. Benim bu kazar zamanım yoktur diyorsanız da günde en az bir adet yazı girin. Değeriniz kaybolmayacak sabit kalacaktır. Tabi bu girdiğiniz makaleleri sosyal hesaplarınızda paylaşmayı da unutmayınız.

Sosyal medya paylaşımları günlük olarak sitenin alexa değerini düşüren bir çabadır. Yani alexa sıral asının düşmesi demek yani değerli siteler arasında girmek demektir. Bir ara hem makalelerimi paylaşırken hemde sosyal medyada paylaşımları devam ettirirken Alexa TR 13 binde dırlamaya indim. Fakat yazmayı biraz azalttım. Ki artık zamanı zor buluyorum. O yüzden bu ara 25 bin ile 34 bin arasında değişiyor. Bu da sosyal medya paylaşımları ile artırılabilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git