Blogunuza En Az 400 Kelimelik Makaleler Girin!

Blogunuza En Az 400 Kelimelik Makaleler Girin!
tarihinde eklendi, 218 kez okundu.

Blog yazarıysanız, güzel bir web sitesi yönetiyorsanız, makalelerinizi zorlayın ve en az 400 kelimelik makaleler girin. Blogunuza En Az 400 Kelimelik Makaleler Girin!  Bu sayede siyeniz sıralamayı teker teker atlayacaktır. Ya günde 2-3 yazı girin 300 kelime olsun, yada 1-2 makale girin en az 400-500 kelime olsun.

Makale İdeal Kelime Sayısı Kaçtır?

Şimdi bu da nerden çıktı diyorsunuz. Bunun içinde bir deneme yaptım. Onu da sizlerele paylaşacağım. Google yazı kalitesini son güncellemelerde daha da ön plana alarak içeriğin bilgi ve anlaşılır olmasına çok dikkat ediyor. Yani bir içeriği girince 400 kelimenin üzerine çıkan makaleleri site kalitesine göre sıralıyor. Her zaman 400-500 kelimeyi geçen yayınları paylaşanları ise site bazlı değer kazandırıyor. Yani hem yazılarınız güzel sıralamaya sahip oluyor hem de o değer sitenize artı olarak yansıyor.

Şimdi arama anahtar kelimelerini ve popüler yazılarımı kontrol etriğimde kısa olup en çok okunan yazım bir iki tane, fakat geri kalan en az 20-30 yazımın hepsi en az 400 kelime olduğunu farkettim. En 400 kelime makale ve bu yzılarımın durumuna göre 1000 kelimeye kadar çıktığını gördüm. Yani Google değerli bilgi içeren ve kelime sayısının fazla olduğu yazıları çok seviyor ve onları güzel sıralamalara yerleştiriyor. Bunu da her zaman güncellediği yeni sistemle devam ettirmekte ve makale uzunlupunu ön plana almaktadır.

Bu yüzden makale yazarken veya başka bir kişiye yada ajansa yazdırıyorsanız eğer sizin için en uygun makale kelime sayısı en az 400 kelime olmalıdır. Ki bu şekilde 1 ay içerik girince sitenin trafiğinde olduğundan fazla artışı görebilmekteyiz. Blog açıp niche tarzda ilerlemek isteyenler için en kolay yöntemde bu olarak görünüyor. Anahtar kelimede zirve olmak isteyenler niche olarak yazılan bu sitelerde en az 500 kelime 10 tane makale yazarak Hem AdSense alıp hemde iyi bir kazanca ve trafiğe sahip oluyorlar. Ben bu şekilde fazlaca incelediğim yazılarda alakalı ve konuyu iyi anlatmış en az 400 kelime yazılar daima iyi yerlerde diyebilirim. Zaten önemli olan ilk sayfadaki ilk 3 sıralamadır. Çünkü tüm trafiği bu 3 site almaktadır. Bu yüzden de bu 3 site içerisinde yer almanız gerekmektedir. Bunun içinde en az 400-500 kelime şarttır.

Makale Yazıranlara Ücret Bilgisi

Makale alanlar veya kendileri içerik girenler için de bu sayı gayet iyidir. Yani makaleyi dışardan yazdıranlar da yazdırmışken 1.5 tl daha fazla vererek 400 kelime yazdırmalıdır. Bu benim kişisel görüşüm.  Sıradan yazılmış 300 kelime ile 400 kelime makale arasında dağlar kadar fark var. Yani ne kadar çok kelime varsa ve anlamlı bütün içerisinde bir iki de alt başlık içeriyorsa kesinlikle bu yazınız diğer yazıları 300 kelime olanları geride bırakacaktır. Dışarda ajanslar makale yazma servisleri 100 kelimesini 1.5 TL karşılığında yapmaktadır. Bu da 300 kelimede 4.5 TL 400 kelimede ise 6 TL olmaktadır. Zaten 4.5 tl verip hemen hemen herkesin sitesine girdiği kelime sayısı yerine, 6 TL verip ender yazıları eklemek daha cazip olacaktır.

Ben şahsen bu görüşteyim. Bu yazıyı paylaştıktan sonra da siz ne demek istediğimi o zaman da anlatacaksınız. Bana kalırsa yazabildikçe yazmalı insan. Bir kaç başlık altına ayırabiliyorsa bu da daha güzel bir gelişme demektir. Sizde sitenize veya blogunuza içerik giriyorsanız en az 400 kelimelik makaleler girin. Bu sayede daha fazla trafik ve ilk sayfada ilk 3 te yer alırsınız. Örnek verecek olursak eğer bu yazım neredeyse 500 kelime olan bir içerik. Bu içerikten de güzel şeyler bekliyorum. Umarım bu yazım da popüler yazılar kısmına girer.

Blogunuza En Az 400 Kelimelik Makaleler Girin! Konusuna 4 Yorum Yapıldı
 1. Ben bu sayının 1000 kelime olduğunu duymuştum.

  1. Nuri ÖZKAN dedi ki:

   en güzeli tabiki bin kelime olması ama şimdi herkes 300 kelşme yazıp bırkaıyor. Makale olarak ben en minimum farkın 400 ile olduunu denedim. Yani en az 400 dedim. Fakat benim 1000 kelimelik yazılarımda zirvede bazı 400-500 kelimelik yazılarımda ama 300 olanlar genelde orta ve alt sıralarda oluyor. Bu en az 400 sınırı fark yaratmak için ortalamanın üstüne çıkmak için belirlediğim rakam. Kesimlikle yazılabilirse en iyi ve orjinl yazılar 1000 kelimede çıkıyor.

 2. Söylediğinizi dikkate alarak blog yazmaya devam edeceğiz.

  1. Nuri ÖZKAN dedi ki:

   kesinlikle fark yaratmaya 400 kelime ile başlarsınız. Ama üzerinde her koyduğunuz kelime daha fazla değer demektir. 500 ve üzeri de extra güzel sayılmaktadır.

Sayfa başına git