Ligatus Reklam Kazancı Nasıl

Ligatus Reklam Kazancı Nasıl
tarihinde eklendi, 325 kez okundu.

Ligatus Reklam Kazancı Nasıl ?

Ligatus Reklam Kazancı Nasıl ? Ligatus reklam  yayıncı olmak istiyorum ! Ligatus reklam veren olmak istiyorum! Ligatus yayıncı ol! Bu gün sizlere arkadaşlar Türkiye pazarında kalıcı olmayı başaran nadir reklam firmalarından bahsedeceğim. Ülkemizde ise 2018 yılı itibariyle 5 yıldan fazla faaliyet gösteren bu firma bunu daha da devam ettirmektedir.  Aynı alanda faaliyet gösteren Taboola reklam gibi Ligatus reklamcılık da adını duyurmayı başarmış, bir çok büyük web sitesi ile çalışma sürdürmektedir.

Türkiyede yayıncıları tek elde tutan genelde Google Adsense bu iki firmaya bir çok web sitesini kaptırmıştır. Gerçi reklam verme tarzları veya yayıncı olma tarzları biraz farklı olsa da yine de bazı web siteleri ligatus reklamı tercih etmiştir. Ligastus reklam tarzı olarak ise benzer haberler tarzında sisteme sahiptir. İlginç bir başlık verilerek okuyucunun o konuyla alakalı bir reklama tıklanması sağlanıyor. Bu hem yayıncının hemde reklam verenin işine gelmekte iyi bir reklam tıklaması oluşturulmaktadır. Yani hem reklam veren kazançlı hem de yayıncı kazançlı olmaktadır.

Büyük web siteleri demiştim ya bu web sitelerinden bir kaçı Hürriyet, Cumhuriyet, Sabah ve Takvim gibi gazeteler de de ligatus reklam çıkmaktadır. Gelelim ligatus reklam kazanç durumu nasıl bu konuya. Kullananların yorumları üzerinden hareeketle bende deneyimlerimi sizlerle paylaşacağım. Zaten site belli alexa sıralamasının altını almamaktadır. Yani siye günlük 3-5 bin tekil ziyaretçisi olan siteleri bulmakta, onlara kendisi dönüş yapmaktadır. İletişim bölümünden gönderilen yanıtlara gemelde dönüş olmamakta, onların beğendiği siteler seçilip yayıncı olarak dünüş yapılmaktadır.

Bunlar genelde adı duyulmuş haber, teknoloji portalı, gazete web siteleri gibi sitelerde reklam vermektedirler. Bu sitelerinde günlük ziyaretçileri 10 binlerce kişidir. O yüzden de direkt olarak hedefleme reklamları yaparak iyi bir kazanç cermektedir. Tabi sıklama başı olarak ise Adsense kıyasla azdır. Yani Adsense verdiği ücretin %40-60 arası vermektedir. Yani yine de azdır. Fakat size tavsiyem bu benzer içerik olarak ligatus reklamlarını koyun, diğer yerleşime sir Adsense Reklamlarını koyarsanız kazancınız en maksimum seviyede olacaktır.

Ülkemizde faaliyet gösteren diğer firmalara kıyasla Ligatus ve Taboola reklam aynı kulvarda yarışırken, Admatic ve Adsense aynı kulvarda yarışmaktadır.  Bu iki türü sizler web sitenize koyabilirsiniz. Yani bir alanda Adsense ve Admatic birisini seçerken diğer alanda ise Ligatus yada Taboola reklamı seçebilirsiniz. Bunları kullanmak size kalmış. Tabi Taboola da belirli toplam gösterim istemektedir. Yanlış hatırlamıyorsan web sitesi var olduğu günden bu yana 500 bin izlenmenin üzerinde olması gerekiyordu. Daha sonra ise Taboola müşteri temsilcisi size dönüş sağlıyor.

Bende şu anda o dönüş yapılan sitelerdenim. Bizimle kazanmak istermisiniz diye bir müşteri temsilcisi mail atmış. Tabi daha önce iletişime geçmiştim. O zaman site toplam kullanıcı sayım 300 binlerde filandı. Şimdi nerdeyse 750 binin üzerine çıkmıştır. O yüzden de dönüş sağladındı. Bu tabiki toplam tekil gösterim. Yakında mail olarak dönüş yaparım. Taboola biraz daha iyi sonuçlar verebilir. Bu sitemi deneyerek daha fazla sizlere bilgiler vereceğim. Belki alexa 500 içine girersem de ligatus ile çalışma olanağı bulurum. Ligatus ile iletişime geçmek için ise   Cantact Us   yani iletişim sayfasındaki formu kullanabilirsiniz.

Diyerek sözlerimi burada toparlıyorum. Umarım web Dünyasındaki kazança ortak olmayı başarabilirsiniz, başarabiliriz.

Ligatus Reklam Kazancı Nasıl Konusuna 5 Yorum Yapıldı
 1. Yolun açık olsun kardeşim. Adsense’ten başkası bize bakmıyor adamakıllı 🙂

  1. Nuri ÖZKAN dedi ki:

   Eyvallah Recep hocam sağolun. Dediğin gibi Adsense bizim elimiz ayağımız. Ama bazen bunları da ilave olarak almak gerekir. Deneyelim taboola ya döndüm. Hadi bakalım

 2. Ali Yatarkalkmaz dedi ki:

  Adsense beni attıktan sonra alternatiflere baktım ama hiç birisi düzgün bir getiri sağlamıyor gördüğüm kadarı ile o yüzden tüm reklamları kaldırdım 🙂 Bari okuyucularım kazansın.

 3. Finans Haberleri dedi ki:

  Adsenseden kazanamadığımı görünce başka platformlar aramaya başlamıştım. Bu makale ilaç gibi geldi gerçekten. Elinize emeğinize sağlık 🙂

 4. Döviz dedi ki:

  Böyle farklı platformların tanıtılması gerekiyor gerçekten teşekkürler

Sayfa başına git