İpek Böceği Yetiştiriciliği Yaparak Para Kazanma

İpek Böceği Yetiştiriciliği Yaparak Para Kazanma
tarihinde eklendi, 268 kez okundu.

İpek böceği yetiştiriciliği yaparak para kazanma: Ipek böceği birçok kişi için oldukça  eğlenceli Bir hobi olabilir. Ipek böcekleri eğer doğru ekipmanlara  sahipsiniz evde yapmak da başlangıçta mümkündür.  Bunun yerine ipek böceği çiftlikleri olarak   bilinen  üreme kitleri de almak mümkündür.  nereden başlanması gerekir diye sorulursa?  Üreme  kitleri genellikle evde ekilebilecek bir  süt tohumu bitkisi ,  süt suları  ve süt toz tohumları içerir.  birkaç hafta  boyunca  Larva  sürekli olarak bitkilerden avlanır.  Bundan dolayı üreme kitleri olan yerde birkaç adet sağlıklı saksı bitkisi bulunmalıdır.

İnsanlar en çok ne kadar kazanılır diye sormaktadır.  ipek böceği yetiştiriciliği ile para kazanmak sizde ne kadar tırtıl beslediğinizle  doğru orantılıdır.  ne kadar çok  tırtıl yetiştirirseniz beslerseniz o kadar çok para kazanırsınız.

Boyalı Lady ipek böcekleri bakımı daha kolay bir türüdür.   çünkü süt yemi bitkilere gerektirmemektedir.  boyada Lady ipek böceği için yemek yemeleri olan bir büyüme ortamı bulunur.  kendi  kozalağından Çıktıktan sonra serbest bırakabilir veya  tutabilirsiniz.  tutarsanız büyük bir kaba almanız gerekecektir.  Çünkü uçmak isteyecektir.  ortaya çıktıktan birkaç saat sonra bir dost arayacaklardır.  ipek böcekleri nektar severler.  onlara taze çiçek verebilirsiniz  veya bal su karışımı ile kendi  nektarınızı  yapabilirsiniz.  taze meyvelerden su içmeyi çok severler,  muz en sevdiğidir.

Ipek böceği yetiştiriciliği yapmak istiyorsanız en temel teknik bilgileri ve üreme besleme gibi konularda detaylı bilgi sahibi olmanı mecburdur.  iyi araştırma yapmak gerekli ekipman ve malzemeleri temin etmek ipek böceklerini doğru ve sağlıklı  beslemek çok önemlidir.  Bu sebeple ilk baştan çok fazla ipek böceği ile değil bir nevi deneme miktarı ile başlamak doğru olacaktır.  Eğer başlangıçta işler ters giderse  konuya hakim kişilerden destek  alıp onlara devretmek daha doğru olacaktır.  ya da başarılı olunursa ipek böcekleri  yetiştiriciliği kademe kademe artırılıp  her kademede ne kadar zorlandı ne kadar başarılı olundu  incelenip ilerlemek doğru bir karar olacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git