Yerli Otomobilin CEO’su kim?

Yerli Otomobilin CEO’su kim?
tarihinde eklendi, 510 kez okundu.

Yerli Otomobilin CEO’su kim? Yerli otomobil CEO olarak kim atandı? Bunlar hakkında detaylı açıklama ve Mehmet Gürcan Karakaş kimdir? Biyografisi ve nelerelerde çalışmıştır?   bunu sizlerle paylaşacağız. Yerli üretilecek olan otomobil ve bunun ceosu Mehmet Gürcan Karakaş’ı kim işaret etti. Bunun hakkında sizlere bilgiler vereceğim.

Geçen gün Sn. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı bir tv programında yerli otomobile eleştiri yapan Muharrem ince için cevaplarını paylaştı. Bu tv programında da bu yerli otomobil için seçilen CEO hakkında isim verdi. Bu açıklamasında eskiden bosch dan tranfer ettiğimiz Mehmet Gürcan Karakaş seçildi denildi. Eski bir aselsan çalışanı olan Karakış bundan sonra çalışmaları yürüten kişi olacaktır.

Yerli otoyubili yapacak şirketler;

Zorlu

Turkcell

BMC

Anadolu İttifak

Karsan

Yukarıdaki firmaların birleşrek üreteceği bu otomobil Türkiye’nin 2021 de yollarda olacağı arabayı üretecekler. Bu 5 firma %19 ar hisse ile  otomobil üretimine katkı saplayacak. Bunu da kordinasyon ve gerçek bir proje ile üretecek olan mühendislere de şimdiden başarılar.

Mehmet Gürcan Karakaş kimdir?

Yerli araç üretimini yapacak olan bu 5 şirket için de çalışmaları CEO olarak yönetecek olan Mehmet Gürcan Karakaş ODTÜ mühendislik mezunudur. Mezun olduğu günden bir kaç gün sonra ASELSAN da işe başlamıştır.  Aslen Antalya Aksekilidir. 1 haziran 2018 tarihine kadar Bosch içerisinde çalılıyordur. Bu tarih itibariyle de yerli otomobil CEO su olarak atandı.

Yerli Otomobilin CEO’su kim? Konusuna 3 Yorum Yapıldı
  1. Bedava chat dedi ki:

    Ülkemiz için çok önemli bir yatırım olacağını düşünüyorum. inşaALLAH hayırlı olur hakkımızda.

  2. Güney Kore lideri zamanında nasıl 3 büyük firmayı birleştirip ülkeyi kalkındırdıysa bizim ülke içinde bunu bu değerli firmalar ve kişilerle yapabiliriz.

  3. ugur dedi ki:

    Türkiye için yerli otomobil uzun bir süreç olacak. Herkes için en iyisi olması dileğiyle.

Sayfa başına git