Ücretsiz Yorum Backlink

Ücretsiz Yorum Backlink
tarihinde eklendi, 1.042 kez okundu.

Değerli arkadaşlar ücretsiz yorum backlink alma yöntemleri ve bunlar için uygun olan genel blogları sizler için araştıracağım. Size yorum backlink almak istiyorsanız aşağıda vereceğim blogları veya siteleri gezebilirsiniz. Yorum yaparak hiç bir üyelik olmadan etkili backlink alabilir Google gözünde varlığınızı iyileştirebilirsiniz.

Öncelikle arkadaşlar backlink nedir onu öğrenip sonrada sizlere bu siteleri aşağıda sunacağım. Backlink arkadaşlar sitenizin veya blog adresinizin başka bloglarda veya sitelerde yada forumlarda geçmesi yada paylaşılmasıdır. Buradan gelen ziyaretçi trafik sağlarken, buradan gelen faydalı Google bootları ise size backlink sağlayacaktır. Backlink ise size rakiplerinizden bir adım öte geçirecek olan referans demektir. Yani bir nevi dediğim gibi referans sistemidir. Burada dikkat edilmesi gereken bir husus şudur. Backlink sistemini Google güncelledi. Bu güncellenen sistemde ise referans olan yani backlink aldığınız site sizinle aynı içeriğe veya sizin içeriğinize benzer konularında olduğu genel bloga sahip olması gerekiyor.

Buradan hareketle yani siz finans blogusunuz. Bankalar ve krediler hakkına yazılar yazıyorsunuz. Bir kadın blogundan alacağınız backlink çok işe yaramayacaktır. Buradan alınacak yorum backlinki ise az da olsa size değer katacaktır. Tabi yorum backlinkinde de mantık aynıdır. Kendi sitenize benzer içerikler paylaşan siyelere yorum bırakmanız en mantıklı olanıdır. Ama diğer sitelere de bırakmak sizin için iyi olacaktır. Kötü olma durumu yoktur. Birinde güvenilir alanla ilgili backlink alacak diğerinde ise alan dışı ziyaretçi ve az da olsa backlink alacaksınız. Tavisyemiz tabiki sizinle benzer içerikler üreten blogdan veya siteden yorum backlinki almanızdır.

Önceleri tanıtım yazısı yazdıranlar konu farketmeksizin blogu ile alakalı olmayan bloglarda reklam vermekte, bu şekilde backlink almaktaydır. Şimdi ise sadece kendi alanınzdaki siteden aldığınız yorum veya tanıtım Google gözünde değer kazanmış oldu. Bu yüzden sizde alanınızda olan kişilerden reklam yapmasını, bu tarz sitelere giderek yorum yapmanız gerekmektedir.

Bu genel bilgilerden sonra sizler az çok aklımızda backlink yani referans olan siteleri belirleyin. Oradan giderek yorum yaparak site adresinizi de yoruma bırakarak bunu sağlayabilirsiniz. Google bootları er geç onları farkedecek yorum bıraktığınız sitenin otoritesine göre değerli bir backlink aşacaksınız.

Bu arada değerli araştırmalar sonucu sizlere bir çok yorum backlinki veren siteler yazacağım. Bunların geneli yprumları onaylamaktadır. Yine de sizler yaptığınız yorumların uslubuna ve +18 ve bahis yorumları olmamasına dikkat edin. Aksi halde büyük bir bölümü onaylanacaktır. Bu onay veren sitelerden birisi de benim.

Not: Mesela ilk olarak bu yazımın altına kendi sitenizin veya blogunuzu anlatan yorum yaparak hem adınıza link verebilir hem de direkt yorumun içine link verebilir böylece backlink alabilirsiniz.

Yorum Backlink siteleri

 1. nuriozzkan.com
 2. rehitu.com
 3. sermayesizisfikirleri.net
 4. sosyalmedyakafe.com
 5. bloghocam.blogspot.com
 6. bloggereklentileri.blogspot.com
 7. maviveedebiyat.blogspot.com
 8. fundalina.com
 9. hizliadam.com
 10. wpmavi.com
 11. musaozsari.com
 12. Timurdemir.com
 13. dogushakanyilmaz.blogspot.com
 14. isakoc.com
 15. sadriercan.com
 16. mkavlakci.com
 17. ayhankorkmaz.net

Sayı artacaktır…

Not: Bu siteleri ziyaret edebilir blogger olanlarda Gmail hesabı ile olan kısmı değiştirin Ad url yaparak oradan site url nizi girerek yorum backlinki sağlayabilirsiniz. Disguis yorumları olanlara ise hesap açıp url nizi yönlendirebilirsiniz.

Ücretsiz Yorum Backlink Konusuna 10 Yorum Yapıldı
 1. Herkesi beklerim. 🙂

  Teşekkürler Nuri…

  1. Nuri ÖZKAN dedi ki:

   Ne demek Recep hocam. İnşallah daha fazla blog koyacağım. İyi bir çalışma olsun. Yorum backlink için gelen yorumları onaylarsanız sevinirim. ☺️ Bende teşekkür ederim Recep hocam

 2. Misafir dedi ki:

  Yorum backlink sakıncalı değil mi? Yorum backlink yüzünden bir yazım sıramada gerilemişti….O nedenle bu şekilde yorum bırakanları siliyorum ben….

  1. Nuri ÖZKAN dedi ki:

   Bence yorum Google gözünde en etkili diyeceğimiz bir ayrımdır. Yazı özgün ve makale kurallarına uygunsa geriye bir tek yorumlar kalmaltadır. Neden dikkat ederseniz forum sayfalarının yazıları en ön plandadır. Bir çok kişi ve yorum olduğu için; hem yorum almak siteye değer katarken başka bir yazıya da sizin link ile yorum yapmanız size backlink katacaktır. Buna da yorum backlink denmektedir.

 3. Serkan Kökkaya dedi ki:

  Paylaşım için teşekkürler…
  Bloguma beklerim… 🙂

  1. Nuri ÖZKAN dedi ki:

   Rica ederim. Ziyarete geleceğim.

 4. islami sohbet dedi ki:

  Yorum backlink gerçekten çok değerli hale geldi. Şuan Google gözünde en çok iş yapan tanıtım yazısıyla birlikte yorum backlink teşekkürler.

 5. cesurgezgin dedi ki:

  Gezip görmeyi seven iki kişi olarak tesadüf eseri tanışmamızla birlikte, yolculuklarımızı önce hep aynı rota üzerinde birleştirerek buluşup görüştük. Bir çok yeri birlikte keşfedip bir çok değişik deneyimler edindik. Yaşadığımız heyecan dolu yolculuklar ve maceralardan aldığımız zevk ve keyif ikimiz içinde hep aynıydı. İkimiz de yeni yerler görmeyi, yeni şeyler keşfetmeyi, kaybolmayı seviyorduk ve macera dolu bir hayatımız olsun istiyorduk. Çok şanslıydık ki birbirimizi bulduk. Bizlere destek vermek için tek yapmanız gereken cesur gezgin sitemizde bulunan gezi yazılarımızı okumak ve sevdi iseniz yorum atmak.

 6. Teras Kapama dedi ki:

  Yorum backlinkleri gerçekten çok faydalı. Özellikle içeriği güncel sitelerden almak, gerçekten hem alexa değerlerinde hem de google sıralamalarında gözle görülür artışlara sebep oluyor. Teşekkürler.

 7. Vural Bey dedi ki:

  Çok teşekkür ederim dostum.

Sayfa başına git