Kişisel Blogdan Tanıtım Yazısı Paylaşmak İstiyorum!

Kişisel Blogdan Tanıtım Yazısı Paylaşmak İstiyorum!
tarihinde eklendi, 702 kez okundu.

Kişisel Blogdan Tanıtım Yazısı Paylaşmak İstiyorum Tanıtımı Genel kategoride yazan ve kişisel blog olarak faaliyet gösteren bir web sitesinde yapmak istiyorum diyenler varsa bu yazımı sizler için yazıyorum. Değerli arkadaşlar bildiğimiz gibi tanıtım yazısı web siteleri için hayati öneme sahip backlink kaynaklarıdır. Backlink için ise benzer kategoride yazan sitede verilmesi büyük bir avantajdır. Yada genel konularda yazan bir kişisel blogda vermeniz daha mantıklıdır.

Genelde aynı kategoriden yazdığınız siteler sizlerin reklamını yapmamaktadır. Buna bende bir kaç kez denk geldim. Bir iş ve paza kazanma sitem için tanıtım yazısı paylaşacaktım. Yaklaşık olarak aynı kategoride yazan yaklaşık 5-6 siteye reklam fiyatını ve detayları sordum. Fakat iki tanesinden yapılan dönüş şu şekilde oldu. Benzer kategoride yazdığımız sitelerden reklam almıyoruz. Bunu direkt olarak bana söyleyince düşündüm. Neden adamlar kendilerine rakip çıkarsın. Yarın öbür gün aramada adamların önüne geçersen zaten demedikleri laf kalmayacaktı. Düşününce bende mantıklı buldum. Rakip neden artsın. Bunlara da hak verdiğim için çareyi kişisel bloglarda buldum. Zaten kendi kişisel blogumda bunu yapmıştım. Şimdi de başka bir kişisel blogda yayımladım. İyi de oldu.

Gelelim bu durumda neden kişisel bloglarda yazı paylaşmanın sebebine. Arkadaşlar genelde kişisel bloglarda baskın konu yoktur. Her alanda yazıldığı için yazılan her yazı extra değerli olmasa da gayet iyi bir değere sahiptir. Mesela geçenlerde bir sağlık alanında ilaç için aldığım tanıtım yazısı şu anda Google aramasında en üst sıradadır. Hatta daha açık olacak şekilde anlatayım. Arada sağlık yazıları da yazıp paylaşıyordum. Geçenlerde bir adet tanıtım yazısı aldım. Beli ücret karşılığında. Her neyse paylaştım. Yazı bir kaç saat sonra index aldı. Birde başlık araması yaptım. Yazı Google aramasında zirvede çıktı. Yazım ise ‘selülit giderici zeltiq‘ google bu başlığı yazınca ilk sırada çıkıyorum. İleride ne durum olur bilemem ama şu anda anlık olarak sizlere arama sonuçlarını da ekleyeceğim. Buradan arama yapın. geçerse benim sitemi bir tek tanıtımı yapılan site geçecektir. O da zaten tanıtım yazısının yapılma amacı odur.

Buradan hareketle sözlerimi şuraya getiriyorum. Bir tanıtım yazısı paylaşacaksanız eğer ya kategoriniz de bir web sitesine ya da genel konularda benim gibi yazan kişisel blog yazanlara başvurun. Yani alakasız bir site içeriği giren sitelere vermeniz durumunda faydasını göremeyeceksiniz. Bu sayede tanıtım yazısı amacına ulaşacaktır. Bu yazıyı illa benim blogumda paylaşın diye de demiyorum. Uyun gelen ama sizin kategoriniz de olan web sitesine yada arada kategorisel yazan kişisel bloglara da ulaşabilirsiniz. Bende kişisel blog olarak bir çok tanıtım yazısı paylaştım. Hiç ama hiç bir yazımdan şikayet almadım. Genelde kategori zenginliği olduğu için bende yazılan her yazı değerli yazı görüntüsü alarak üst sıralara çıkmaktadır. Biraz önceki örnekte olduğu gibi. Bunu da sağlayan yanım ise Sağlık Kategorsinde yazılar yazmamdır. Az da olsa sağlık ve kişisel bakım yazıları bazen böyle yazılarda zirveye çıkma sebebi olmaktadır. Bu yüzden kişisel bloglar da diğer sitelerin verdiği değerde bir çalışma sunacaktır. Bende Nuri Özkan olarak yaptığım bu reklam faaliyetleri olarak çalışmalarımı sürdürmekteyim.

Online reklam uzmanı olarak kendimi nitelendirmem ise şu şekilde oldu. Adsense ve diğer reklam türlerinde biraz araştırmacı bir kişiliğe sahibim. Yazdığım bir çok yazı bu konularda iyi yerlere geldi. Adsense ve genel reklam, tanıtım, viral konuları tam da benim ilgilendiğim alan olunca yaptığım işler de başarılı sonuçlandı. Bu yüzden de bu uzman ünvanını kendime slogan yaparak faaliyetlerime devam ettim. Neyse sözlerimi de fazla uzatmadan makalemi de sonuçlandırmak istiyorum. Kişisel bloglar ana kategoriniz dışında alternatif olarak güzel bir performans sağlamaktadır. Bu da gerçek manada tanıtımınızın boşa gitmemesi demektir. rakip firmalarınız da bana yapılan gibi tanıtımlarınızı almıyor ise sizde bir kişisel blog ile irtibata geçip tanıtımınızı yaptırabilirsiniz. Siz de Kişisel Blogdan Tanıtım Yazısı Paylaşmak İstiyorum diyorsanız eğer : Benimde Reklam ve Sponsorluk sayfam olduğu gibi tüm kişisel bloglarında bu sayfası mevcuttur. Onlara bakarak kafanıza yatan bir blogda tanıtımınızı yapabilirsiniz…

Kişisel Blogdan Tanıtım Yazısı Paylaşmak İstiyorum! Konusuna 3 Yorum Yapıldı
  1. seviyeli sohbet dedi ki:

    Kişisel bloglardan yapılan tanıtım yazısı reklamlara faydası olduğu gibi sitenin google’de hızla yükselmesinide sağlıyor.

  2. Özgün ve kaliteli sitelerden tanıtım yazısı almak her zaman avantajlıdır. Çünkü bu siteler google aramalarında üst sıralarda çıkarlar. Sıralamada olan siteye organik hit gelir ve tanıtım yazısındaki linklere tıklanma sayısı daha fazla olur. Etkin tanıtım yazıları almak istiyorsanız özgün ve güncel siteleri tercih etmelisiniz arkadaşlar.

  3. uçak kargo dedi ki:

    Bu tarz backlink yöntemlerinin ne kadar etkili olduğunu bilmekteyim. Yazınızı baştan, sona okudum ve emeğiniz için gerçekten teşekkürler.

Sayfa başına git