Beşiktaş’ta Satılık Saire Almadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Beşiktaş’ta Satılık Saire Almadan Önce Bilinmesi Gerekenler
tarihinde eklendi, 398 kez okundu.

İstanbul’un merkezi ilçelerinden Beşiktaş, satılık ve kiralık daire arayanlara pek çok avantaj sunuyor. 

Beşiktaş, İstanbul’un eğitim düzeyi ve yaşam kalitesi en yüksek ilçelerinin başında geliyor.  Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) 2017 verilerine göre, 185 bin 447 nüfusa sahip Beşiktaş, İstanbul Avrupa Yakası’nda yer alıyor. Şehrin gözde ilçesi Beşiktaş’ta Dikilitaş, Akat, Konaklar, Gayrettepe, Nisbetiye, Etiler, Mecidiye, Türkali, Ortaköy, Ulus, Vişnezade, Yıldız, Levazım, Bebek, Abbasağa, Muradiye, Kültür, Arnavutköy, Cihannüma, Balmumcu, Levent, Kuruçeşme, Sinanpaşa olmak üzere toplam 23 mahalle bulunuyor. Ulaşım olanaklarının fazla olduğu Beşiktaş, sahil bandındaki konumuyla pek çok ilçeden ayrılıyor. Arnavutköy, Aşiyan, Balmumcu, Bebek, Beşiktaş, Kuruçeşme, Ortaköy ve Yıldız ise bölgenin tarihi mahalleleri olarak öne çıkıyor. Farklı konut tiplerinin bulunduğu Beşiktaş’ta yeni projeler artıyor. Emlak sektörü için ayrı bir yere sahip olan Beşiktaş ilçesi, konut metrekare fiyatının en yüksek olduğu yerlerden. Peki Beşiktaş satılık daire fiyatları ne kadar? Beşiktaş satılık daire fiyatları son bir yılda ne kadar arttı? İşte Beşiktaş’ta gayrimenkul yatırımı yapmak isteyenler için önemli bilgiler…

Beşiktaş satılık daire fiyatları 923 bin 228 TL’den başlıyor!

Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, Beşiktaş satılık konut piyasasında son bir yılda satılık konut fiyatları yüzde 2.64 artış gösterdi. Beşiktaş ilçesinde ortalama konut metrekare fiyatları 12 bin 310 TL oldu.  2018 yılı emlak endeksi ve bölge raporunda Beşiktaş satılık ev fiyatı, ortalama 100 metrekare için minimum 923 bin 228 TL, maksimum 1 milyon 538 bin 700 TL arasında değişirken, ortalama konut satış fiyatı 1 milyon 230 bin 970 TL olarak belirtiliyor. İlçede kiraya verilen bir konutun yatırım geri dönüş süresi 28 yılı buluyor.

Beşiktaş kiralık daire fiyatları ne kadar?

Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, Beşiktaş kiralık daire fiyatı ortalama 100 metrekare için, 2 bin 783 TL ile 4 bin 639 TL arasında değişirken, ortalama kira fiyatı 3 bin 711 TL olarak gösteriliyor.

Beşiktaş ulaşım projeleri ne zaman tamamlanacak?

Kabataş-Beşiktaş-Mecidiyeköy -Mahmutbey metro hattı Beşiktaş’tan geçecek. 2 etaptan oluşacak metro hattının birinci kısmı Mecidiyeköy- Mahmutbey arası, ikinci kısmı da Kabataş-Mecidiyeköy arasında olacak. Mecidiyeköy-Mahmutbey Metro hattının bu yılın sonunda, Kabataş-Mecidiyeköy kısmında da 2019 yılında hizmete açılması planlanıyor. Beyoğlu, Beşiktaş, Şişli, Kağıthane, Eyüp Sultan, Gaziosmanpaşa, Esenler ve Bağcılar ilçelerini birbirine bağlayacak Kabataş-Beşiktaş-Mecidiyeköy -Mahmutbey Metro hattının tamamlanmasıyla beraber bu ilçelerde konut fiyatlarının artması bekleniyor. Diğer taraftan 2019 yılında bölgede tamamlanması beklenen diğer metro projeleri ise şöyle; Boğaziçi Ü.-Hisarüstü Aşiyan Füniküler hattı ve Gayrettepe- Kemerburgaz -Yeni Havalimanı metro hattı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git