Uber ile Para Kazanmak

Uber ile Para Kazanmak
tarihinde eklendi, 689 kez okundu.

Uber Sürücüsü Olarak Para Kazanmak

Günümüzde uber ve taksi kavgalarını duymayan yoktur. Bu gün ise bu uberler nasıl ortaya çıktır? Uber nasıl para kazanıyor? Uber olmak için şartlar neler? Uber ile para kazanmak nasıl oluyor? Onları anlatarak sizlere yeni bir para kazanma yöntemi anlatmış olacağım.

Uber nedir?

Uber ülkemizde istanbulda ve dünyada bir çok bölgede kullanılan uygulama üzeri erişimin ve müşterinin bulunduğu sahsi aracınızla yada kiralık aracınızla yapılan taşımacılık türüdür. Yani burada taksi hattına vs gerek yoktur. Size en yakın müşteri uber ile taksi çağırdığında doğrudan size gelecek olan sinyalle müşteriyi bulunduğu yerden alarak gideceği yere bırakmak için tasarlanmış bir navigasyon hizmetinin de içinde oldupu bir uygulamadır.

Çalışma ve kazanma mantığı ise Müşteri uber sürücüsünü çağırıyor.  Gelen sürücü ile mesafeyi uber belirliyor. Müşteri ubere ödeme yapıyor. Uber %25 keserek uber sürücüsüne ödeme yapıyor. Yani daha sonra müşteri memnun kaldıysa eğer puan veriyor. Yada sürücü müşteriye puan veriyor. Bu puanın iyiliğine ve yüksekliğine göre ise müşteri veya uber taksi bulma olanağınız yükseliyor. Uber ile para kazanma veya müşteri olma bu şekilde işliyor.

Uber sürücüsü olmak için aranan şartlar neler?

Uber sürücüsü olmak için belli başlı testlerden geçmeniz gerekiyor.

 • En az 21 yaşında olmak
 • En az 3 yıllık ehliyete sahip olmak
 • Kendinize ait araç veye kiralık araç sahibi olmak
 • Sağlıklı Hastane raporu almak
 • Adli sicil kaydı ve temiz olması
 • Bulunduğu ülkede çalışma yasağının olmaması
 • Çalışacağı bölgeyi iyi bilmesi
 • Öz geçmişi CV doldurmak

Bu yukarıdaki şartları tamamlamışsanız sizde artık bir uber sürücüsü olabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey Uberin olduğu yerde olmak. Yani ülkemiz için bu uygulama sadece İstanbul da mevcuttur. Yani tehlikelerini de göz ardı etmeyin. Her an bir taksi şoförü ile kavga edebilirsiniz.

Uber için son kararlar ne oldu bilmiyorum. Bir ara taksi mi Uber mi bu sistemi tartışır hale geldik. Fakat bu Uber taksi kavgası devam edeceğe benziyor. İlerleyen zamanda insanımızın aklı gerçekten cahilliğe değilde medeniyete basarsa işte o zaman kazanacağız ülke olarak. Neden Avrupa ülkelerinde bu kavga yapılmıyor. Yada neden millet uber sürücüsünü tercih ediyor. Bir değerlendirelim. Suç,sorumsuzluk kimde Uber de mi yoksa takside mi?

Uber ile Para Kazanmak Konusuna 4 Yorum Yapıldı
 1. Ko-cuce dedi ki:

  Teşekkürler

 2. Uber sistemi geldiğinden beri tartışılıyor. İyi mi kötü mü bilen yok. kimi yolcu seviyor.kimi yolcu sevmiyor. Bakalım bu işin sonu nereye gidecek ? yakında buna bir düzenleme gelir diye düşünüyorum.

 3. Öncelikle bilgi için teşekkür ederim hocam. Naçizane tavsiyem biraz daha görsel ekleyebilirsiniz. Sizi takip etmeyi sürdüreceğim saygılarımla…

 4. Winsa dedi ki:

  Uber’e karşı yapılanlarda ki tek yanlış burada çalışan insanların da bizlerden olduğu. Lüks taşıma, geniş ve rahat araçlar insanlara cazip geliyor. Kimse keyif alarak ve rahat yolculuk yapacak bir taşıtı şeçtiği için hain ilan edilelemez.

Sayfa başına git