Personal Blog Nedir?

Personal Blog Nedir?
tarihinde eklendi, 815 kez okundu.

Personal Blog nedir? Personal blog ne demek?Türkçe anlamı nedir? Sizlere onun hakkında detaylar vereceğim. İngilizce kullanılan bu kelime Türkçe de hangi kavrama denk geliyor sizler için detaylı anlatım yaparak konuya açıklık getireceğim.

Değerli arkadaşlar Personal blog ingilizce de kişisel web siteleri için kullanılan, Türkçe de ise “kişisel blog” anlamına gelen kelimedir. Türkçesine pek te aşına olduğumuz bu kelime yani personal blog vatandaşların kullandığı anılarını, yazılarını, tecrübeleriniz, fikirlerini, bilgi ve becerilerini, ilgi duyduğu alanları ve hobilerini, mesleki ve akademik gelişimleriniz, şiirlerini, otobiyografisini, resimlerini, hatıralarıno, yaşam izlerini paylaştığı web günlüğü diyebiliriz. Detaylı anlatım ile kişisel blog nedir öğrenmek isterseniz yazıma gidebilirsiniz

Sizler de kendi personal blog unuzu oluşturabilirsiniz. Bunu ücretsiz bir şekilde kurmak için sizlerin Blogger ve WordPress gibi özel platformlara ihtiyacınız var. Buradan sizlere hazır bir blog kurulabiliz. Siz bunu kendi hobinize göre yazar ve adınızı koyarsanız bu tam olarak kişisel blog olacaktır.  Bu yüzden de ülkemizde biraz da değeri bilinmese de yavaş yavaş yayğınlaşmaya başlamış durumdadır.

Mesela bir personal blog açacaksanız ister adınıza açın. İsterse de belirlediğiniz bir marka adına açın. Yani markadan kasıt da örneğin Blog Tecrübem gibi bir kişisel blog açabilir buradan içerikler paylaşabilirsiniz. Burada kasıt olarak sadece sizin yönettiğiniz bir web sitesi olacaktır. Tek başınıza yönetiyor içerikleri sizler sağlıyorsanız eğer işte bu personal blogdur. Yani kişisel blogdur.

İngilizceden tam olarak kişisel blog olarak çevirilen bu kelime translate ve benzeri çeviri sistemlerinde de aynı sonucu çıkarıyor. Yani tam karşılığı Türkçede mevcut durumdadır. Bie blog açmak isterseniz eğer bu yukarıdaki saydığım iki sistemi kullanın. Diğer blog siteleri altif kullanılan siteler değillerdir. Neredeyse hemen hemen bu iki platform şu anda %90 blog sistemini tamamlar durumdalar. Yani sizlerde blog yazmak isterseniz yada web sitesi açmak blog tarzında olmak istiyorsanız Blogger yada WordPress sistemini kullanın. Bu iki sistem de Google tarafından kolay bilinen bir sisteme sahiptir. Karmaşık kod yapısı mevcut deildir.

Personal Blog Nedir? Konusuna 6 Yorum Yapıldı
 1. Murat dedi ki:

  Yazınız çok faydalı teşekkürler

  1. Nuri ÖZKAN dedi ki:

   Rica ederim. Değerli yorumunuz için teşekkürler

 2. kiralık vinç dedi ki:

  Çok faydalı olmuş yazınız elinize sağlık

  1. Nuri ÖZKAN dedi ki:

   Teşekkürler. Size de değerli yorumunuz için teşekkürlerini

 3. Emre Genç dedi ki:

  Çok bilgilendirici bir blog olmuş. Emeğinize sağlık. Teşekkürler..

  1. Nuri ÖZKAN dedi ki:

   Değerli yorumunuz, ayrıca blogumu övgünüz için teşekkürler.

Sayfa başına git