Memurlarda Yazlık Kıyafet Uygulaması ne Zaman Başlıyor?

Memurlarda Yazlık Kıyafet Uygulaması ne Zaman Başlıyor?
tarihinde eklendi, 427 kez okundu.

Memurlarda Yazlık Kıyafet Ne Zaman Başlayacak?

Bildiğimiz gibi tüm memurlarda yazlık ve kışlık uygulaması yapılırken bu tarihlerin ne zaman olduğu öerak konusu. Memurlarda yazlık kıyafet uygulaması ne zaman başlıyor 2018 ? Memurlarda kışlık kıyafet uygulaması ne zaman başlıyor ? Bu gün sizlere bu iki tarihi anlatacağım.

Hizmet sektöründe görev yapan memurlar masa başında olsalar da yazın ve kışın ortamın sıcak ve soğuk oluşundan dolayı kıyafet gönetmeliğine uymak zorundadırlar. Yani kışın genelde takım elbise giyen memurlar bunu yazın esnek, rahat olan penye ve tişört yada kısa kol gömlek giyerek değişirler. Yani birisi yazlık kıyafet uygulaması biri de kışlık kıyafet uygulamasıdır.

Bu geçiş için memurlarda belli tarih ve yönetmelik bulunmaktadır. Keyfi durum yaşanmasını önlemek amacıyla da tek tip olarak belli tarihlerde memurlar bu serbestiyete kavuşmaktadırlar. Gelelim:

Memurlarda yazlık kıyafet uygulaması ne zaman başlıyor?

Memurlarda bu yazlık ve yazlığın bitişi kışlık dönemi diye iki tarih mevcuttur. Bu tarihler yazlık ve kışlık diye iki tarih olarak belilenmiştir.

15 Mayıs Salı 2018 = Yazlık kıyafet

17 Eylül Pazartesi 2018 = Kışlık kıyafet

Bu yukarıdaki iki tarihler arasında 15 mayısta yazlık kuyafete geçilir. Daha sonra Eylüle kadar devam eden bu yaz kıyafeti, 17 Eylülde son bulur. Tekrar kışlık kıyafet yönetmeliğine uyulur.

Not: Polislerde veya Bazı kurumlarda özellikle üniformalı olan mesleklerde ise bu faeklı tarihlerde olabilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git