Blog Hayatına Giriş Hikayem (Mim)

Blog Hayatına Giriş Hikayem (Mim)
tarihinde eklendi, 574 kez okundu.

Değerli okurlarım bildiğiniz üzere kişisel blog lar birbirlerini mimleyerek yazı yazmaya davet ediyor. Bende bu mim olayına katılmak istedim. Şayet blog dostlarımdan yakından takip ettiğim ReHiTu Blogu yöneticisi Recep Hilmi Tufan’ın kalema aldığı mim yazısında bir mim de bana bırakıldı. Bu yazıya buradan ulaşabilirsiniz. ReHiTu Mim

Bu mim de benimde ismim olduğu için en sevdiğim şey olan blog yazmak ve blogger olmak yolunda çabalarımı sizlerle paylaşacağım.  Blog dünyasına nasıl girdim, hangi blogları yazdım ve devam etmedim, yada hangi blogları sildim şu anda da hangi blogu yazıyorum onları anlatarak kaç yazımın olduğunu deyip sonlandıracağım yazımı. Gelelim nereden gördüm blog yazmaya nasıl girdim.

Blog hayatıyla nasıl tanıştım?

Blog yazma ile ilk olarak 2013 yılında tanıştım. İnternetten okudum bir yazıda Blog yazarak para kazanmak konusundan bahsediyordu. Burada Blogger ile güzel bir blog kurulumunu anlatıyordu. Adım adım okuyarak güzel bir blog oluşturdum.

İlk Blogum hangisi?

İlk blogumu ise o zamanlar Windows Phone gelişmeleri takip ediyordum. Lumia telefonum vardı. Ve birde bana örnek olarak bir site vardı. Oradan gelişmeleri yazardım. Ben özgün olarak bu yazıyı kaleme alır yazmaya da devam ederdim. Alan adım ise windows10haber.blogspot.com du. Burdan soğuma sebebim ise Nokia ve Microsoft firmasının Lumia için yaptığı kötü gelişmelerden dolayı kapattım. Projemi bitirdim. Daha sonra ise teknolojiyi geniş çaplı yazmak için ise teknom10.blogspot.com adresini açtım. Alan adını aldım ve yaklaşık 1 yıl da onu yazdım. 2015 yılında ise bu projemi sonlandırdım. Daha sonra ise kendime has olacak bir projeye adım attım.

Kişisel Blog fikrini nasıl buldum?

Üniversitede bildiğiniz gibi sahtekarlık zinciri olan mega holdings ile arkadaşlarım tanıştı. Herken o ara 1.5 – 2 bin tl ye alan adı alıyorlar. Güya ticaret yapıp bu işi geliştiriyorlar. Bunlara bu kadar para vereceğinize ben de sizler 30 tl ye bu istediğiniz siteyi yazı panelini açarım diye iddialaştım. Buradan hareketle alan adımı almak istedim. Adıma araştırdım hem com olan hem de net olan alan adı alınmıştı. Bende kısa bir araştırma sonunda nuriozzkan.com adresini satın aldım. Tabi öncesinde bloggerimi de almıştım yazmaya başladım. O alan adım da nuriozzkan.blogspot.com du. Daha sonra yönlendirme yaparak alan adımı bloggera ekledim.  Buradan hareketle kişisel blog serüvenim 2017 başlarında tamamen başlamış oldu. Kişisel blog olarak Adım ve sloganımı belirleyene kadar neredeyse 1 yıl geçti. Sloganım “En farklı kişisel blog” olarak belirlendi. Daha sonra Blogger dan wordpress sistemine geçtim. Geçme sebebimi ise Bloggerdaki tema sorunu ve ?m=1 sorunu oldu. Bu yüzden wordpress sistemime alan adımı taşıdım. Biraz sorunlar yaşasam da geçmiş oldum. İnanın tema olarak güzel ve virüs olmayan bir tema olsaydı asla bloggerdan vazgeçmezdim.

Diğer Projelerim neler?

Daha sonra ise yazmaya devam ettim. Şu anda toplamda bu kişisel blogumda 775 yazı mevcut. Bu tarih itibariyle 19 Mayıs 2018 yazmaya da devam ediyorum. Bu yazım ise 776 olacak. İnşallah bu yazıyı ilk olarak 1.000 yazının üstüne çıkaracağım. Daha sonra ise hedefim 3.000 yazı olacak. Nice yazılar yazıp devam edeceğiz. Bu blogumu yazarken ufak tefek iki tane niche blog da yazmaya başladım. Birincisi sermayesiz iş fikirleri hakkında yazdığım sermayesizisfikirleri.net adındaki blogum oldu. Diğeri ise bistcoin adında açtığım Borsa İstanbul Coin çıkaracağı isimde olan bu blogumda kripto paraları yazdığım niche blog oldu. Fakat bunu bir arkadaşıma devrettim. Ufak bir ücret karşılığında. Benimde Blog hayatına giriş hikayem bu şekilde oldu.

Bu değerli yazıyı mimi ile bana mim yaptıran rehitu selamlarımı iletiyorum. Bende mimi yaptım ve mim arkadaşlarımı seçiyorum.

 1. Sosyal Medya Cafe
 2. Blog Gökhan Tekin
 3. Blog Tecrübem
 4. Mücahit Doğan
 5. Yeşimle Her Telden
 6. Doğal Yollar
Blog Hayatına Giriş Hikayem (Mim) Konusuna 3 Yorum Yapıldı
 1. Soruları değiştirerek yine özgün bir şekilde yanıtlamışsın. Teşekkürler.

  Bu arada ben de eski Mega’cılardanım. İlk girip para kazanıp sonra işin b.kunun çıktığını görünce bırakanlardanım. 🙂

  1. Nuri ÖZKAN dedi ki:

   Biraz öyle oldu soruları değiştirdim ☺️ Yada uyarladım desem yeridir. Evet kazanç sağlayanlar ilk baştakiler. Yani altta kalnın canı caıksın mantığı vardı biraz. Yani işk işe girenler kesinlikle kazandı. Ama marık titan yada sadet yada adına ne derseniz degin o zincir olduğu için biraxcık kazanç olanağı tepeye çalışıyor. Alttakiler ise sadece emekleriyle kovalıyor. Kimilerinin hayalleri yıkılıyor. Yani neyse. Recep hocam değerli torumunuz için sağolun.

 2. Doğuşhan dedi ki:

  Ben de ilk blog, site hayatıma azbuz.com ile başlamıştım 10 sene kadar önce. Sonra tr.gg derken domain almayı , host almayı öğrenip bir anda patlama yaşamıştım. Sizin de hikayeniz oldukça iyi. 🙂

Sayfa başına git