Bill Gates Bitcoin için ne dedi?

Bill Gates Bitcoin için ne dedi?
tarihinde eklendi, 546 kez okundu.

Bill Gates Bitcoin İçin ne dedi ? “Elimde olsa Bitcoine karşı yatırım yapardım!” Bill Gates Bitcoin ve diğer kripto paraları saçmalıklar zinciri olarak görerek  elimden gelse karşısında olmak için çabalardım dedi.

Microsoft Şirketinin kurucusu olan Bill Gates Bitcoin ve diğerkeipto paralar için birde şu ifadeleri kullandı. “Kolay yolu olsaydı da bende durdurulmasını isterdim” diye sözlerini bitiren Gates Bitcoin in gelecekte zor bir süreçten geçeceğini tiyo olarak vermiş oldu.

Bitcoin bildiğiniz üzere kripto coin olarak üretilmiş şifreli olarak transferi mümkün olan bir sistemdir. Karşısında fazla bir coin in olmadığı ve en yakınındaki rakibinin dahi 2 bin yada en fazla 3 bin doları üstüne çıkamadığı bir coinden bahsediyoruz.

Yatırım aracı olarak değerlendirip Bitcoini bizlere sunmak için bir dizi projeler üzerinde çalışılıyor diyebilirim. Bana kalsa da değer olarak tek bir coinin transfer için kalması yatırım aracı olarak değerlendirilmemesiydi. Yani altın alıp gibi bitcoin alıp satanlar oluştu. Bunlar aşırı derecede fazla oldu. Forex gibi al sat yaparak kripto para borsası ve bu sistemlerin gibi web cüzfanları gelişti.

Bu gelişmelerden sonra daha da büyüme gerçekleştiren bitcoin bazı ülkelerde yasaklansa da iyice büyüyerek milyar dolarlık yatırımlar aldı. Bu da artık bircoin in durdurulmayacağı demekti. Bu yüzden de Bill Getes elimde olsa karşısında dururdum dedi. Fakat karşısında artık durulamayacağı bilincinde olduğunu da belirtti.

Bill Gates Bitcoin için ne dedi? Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. kripto paralar dedi ki:

    Kripto paraların sağladığı özgürlükten korkan Bill Gates’in açıklamalarına ciddi yatırımcılar aldırış edeceğini düşünmüyorum.

  2. anime önerileri dedi ki:

    Günümüz itibari ile tüm coinler batmış desek yalan olmaz.bitcoin 6000 usd ‘de dolaşıyor eski değerini %70 kaybetti. Umarız biraz toparlarda insanlar rahat eder. Bill gates bu günleri göremedi anlaşılan 🙂

Sayfa başına git