Adsense ile Para Kazanma Nasıl Olur?

Adsense ile Para Kazanma Nasıl Olur?
tarihinde eklendi, 507 kez okundu.

Adsense ile Para Kazanma nasıl olur?  ve online gelir elde etmek için sizlere bu gün detay yazımı yazacağım.  Google Adsense ile para kazanma iki yolla olmaktadır. Bu iki yolda ücretsiz olarak yapılabilecek fakat belirli çaba ile gerçekleşebilecek güzel para kazanma yöntemleridir. Gelelim Adsense ile online para kazanma yolları neler?onlara:

Adsense ile Web sitesine reklam alarak para kazanma

Merhaba değerli okurlarım. Bu gün sizler bir web sitesi üzerinden nasıl para kazanacağınızı yada blog yazarak nasıl para kazanacağınızı anlatacağım. Arkadaşlar herhangi bir konuda bir web siteniz yada blogunuz varsa trafik iyi ve ziyaretçiniz fazla ise bu iş tam size göre. Bir çok reklam firması arasından sıyrılan ve adını online reklamcılıkta duyuruan Google Adsense bu iş için en iyi firma diyebiliriz. Dünyada en çok kullanılan online reklam platformu diyebiliriz. Hem relam alan yayıncı, hem de reklam veren olsrak en fazla müşteriye sahip olan platform olarak devam etmektedir.

Git gide de yaygınlaşan Google Adsense şu anda web sitelerinin en fazla kullandığı platformdur. Hem reklam verenler için sunulan avantajlar hemde reklam yayınlayan yani yayımcı için güzel kampanyalar ve reklamlar mevcuttur.

Web sitesinde Adsense ile nasıl kazanç sağlanır. Bunu ise sizlere şu şekilde açıklayayım. Öncelikle Adsense web sitenize almak için belirli şartları tamamlayıp başvurmanız gerekiyor. Onu tamamladıktan sonra ise başvurunuz onalylanınca artık reklamlarınız gösterilmeye başlıyor. Sitenize sağda solda yazı içinde veya site ğst kısmında reklamlar ekliyorsunuz. Ziyaretçi bu reklamlar vasıtasıyla  tıklama yaparak reklam verenin sayfasına giderse bu geçerli tıklama karşılığında Google Adsense size para kazandırıyor. Yani bu tıklama günlük ziyaretçinize endecli artarsa da tıklama başına para alıyorsunuz. Günde 1000 reklam tıklaması size günşük 250 -300 tl kazandıracaktır.

Bu tıklamalar içinde sizin en az günlük 10.000 tekil kişi sitenize çekmeniz gerekmektedir. Bu şartları sağlarsanız eğer günlük kazancınız bu şekilde olacaktır. Bu tıklamalar sitenizde gerçekleşirse kazancınız günde 250 ayda ise 7.500 tl olacaktır. Bu her ay hesabınıza yatacak ve reklam kazancı web sitniz üzerinden sağlanacaktır. Bu olayların hepsi blog içinde geçerlidir. Blog da biraz daha ziyaretçiniz az olabilir. O yüzden de kazancınız bu kadar fazla olmayabilir. Ama alanınız ve kendi yazdığınız konuda liderseniz birde anahtar kelimelerde iyi sıralamaya sahipseniz tabi ziyaretçide artacak. Dolayısıyla reklam gelirinizde artacaktır.

Bu tip girişim için iyi bir konu seçimi yapmanız gerekiyor. Web sitesi demilen iş biraz zor biraz da yorucudur. Hemen hemen her gün içerik girmeniz sizi üst sıralara taşıyacaktır. Yani 10 gün yazmakla kimse bu parayı kazanmamıştır. Kazanmayacaktır da. Bunun için biraz daha zaman ve çalışma yapmanız gerekiyor. Bir kaç editör ve yazarla bu işe hirmeniz gerekiyor.

Adsense ile Youtube dan para kazanmak

Adsense ile siz de YpuTube video yükleyerek para kazanabilirsiniz. Gelelim bunu nasıl yapacağınız kısmına; Evet Adsense ile YouTube ikisi de Google firmasının ürünleridir. Yani hem YouTube hemde Adsense Google alt kuruluşudur. Bu ara meşhur olan Youtuberlık ve video çekerek yada içerik yükleyerek para kazanma durumunuz mevcuttur.

Adsense ile YouTube dan para kazanma masıl oluyor? Bu şu şekilde oluyor arkadaşlar. Öncelikle bir YouTube kanalı açıyorsunuz. Daha sonra Adsense başvurmak için gerekli şartları tamamlıyorsunuz. Bunun için sizler 4.000 saat izlenme ve en az 1.000 abone sahibi olmanız gerekiyor. Bu şartlardan sonra açılan YouTube kanalı inceleniyor. Onaylandıktan sonra videolarınız hem gösterim başı hemde reklam tıklaması aldıkça sizler para kazanıyorsunuz. Bu şu anda hemen hemen en gözde para kazanma yöntemidir diyebilirz.  En gözde ama en zorlardan birisidir. Fakat websitesinde para kazanmak isteyenler ise en çok kullanılan para kazanma yöntemizidir.

Youtube ise ondan sonra en fazla parayı dağıtan kuruluştur. Orada izlendikçe ve sağda veya video içerisinde gösterilen reklamlar sonucunda reklam tıklaması ile kazanç sağlayacaksınız. Yani bunlar da direkt olarak sizin bağlı plduğunuz gmail üzerindeki Adsense yatacaktır. Bu da sizin için artık Adsense nin bir ticari ortağısınız manasına geliyor. Siz YouTube içerik üretiyor o da sizde karşılığında para kazanıyorsunuz. Yani o reklam verenden 10 alıyorsa size 6 veriyor. Bu sayede sadece kendi üzerinden siz de o da para kazanıyor.

Youtube ile para kazanmak da bu şekilde olmaktadır. Değişen şartlardan sonra kazanç için aktif olmak birazcık zorlaştı. 2018 başından itibaren 4.000 saat ce 1.000 abone zorunluluğu gelince hemen hemen saçma sapan tüm kanallar kazanca kapandı. Bu biraz daha iyi oldu diyebiliriz. Neden mi hem eeklam veren için boşa para kaybı olmayacak, hemde yayıncı için her tıklama değerli olacak. Yani reklam veren de yayıncı da yani (YouTube kanal sahibi ) değerinin karşılığını almış olacaktır.

Bu gün Adsense ile para kazanmak nasıl olur? Hangi yöntemler ile para kazanabiliriz? Sizlere onu anlattım. İçeriğimi beğendiyseniz eğer paylaşmayı ve yorum yapmayı unutmayınız.

Adsense ile Para Kazanma Nasıl Olur? Konusuna 9 Yorum Yapıldı
 1. Bakalım biz ne zaman köşeyi döneceğiz Adsense’ten? 🙂

  1. Nuri ÖZKAN dedi ki:

   sen ve ben çerez parası kazanırız. Recep hocam:)

 2. Hakan KARA dedi ki:

  Yazınıza ekleme veya aslında özeti niteliğinde: özgün ürettiğiniz her içerik kendine zamanla izleyici/okuyucu bulacak ve istikrarı sağladıktan sonra iyi para kazanacaksınızdır. Yazı için eline sağlık.

  1. Nuri ÖZKAN dedi ki:

   aynen genel bir kitle güzel içerik ve özgün kaliteli yazı ile lerleme sağlanabilir. Değerli yorumunuz için saolun.

 3. Ben açıkçası AdSense deneyen birisi olarak, Yazıda belirtilen rakamlara ulaşılacağını sanmıyorum. Genel olarak bilgilendirici olmuş lakin yazıda belirtildiği gibi 1000 tıklamaya 350 TL kazan falan, yok öyle bir dünya. Bu arada yazılarınızı beğenerek takip ediyorum. Selamlar

  1. Nuri ÖZKAN dedi ki:

   1000 tıklamaya evet 250 300 dedim ki kategorisi iyi olan bunu alan bloglar. Yani tık başı 25 krş ortalama oluyor. Bu genel olarak ortalama bir hesap. Bunu kazananlar var. Hatta finan ve para yada dorex blogları tbm olarak 50 krşun üzerine çıkarıyor. Bu hayal değil ama kategoriye göre değişkendir.
   Değerli yorumunuz için sağolun. Teşekkürler

 4. Adsense olmasa internette para kazanmak mümkün olmayacak neredeyse. Binlerce büyük firma var ama sadece Adsense bu site sahiplerine düzgün para kazandırıyor. Diğerleri ya sadece kendilerine çalışıyor ya da reklamlarda sıkıntı var. Adsense binlerce öğrencinin okulunu bitirmesini sağlamıştır eminim.

  1. Nuri ÖZKAN dedi ki:

   Evet adsense bnece de en sağlam ve fazla para dağıtan bir sistem. Uygun ve kaliteli şekilde kullanılır ise hiyleye başvurulmadan en fazla para kazandıran bir sistemdir. Gerçekten öğrencilerin kazanç kapısı diyebiliriz. Değerli yorumunuz için teşekkürler

 5. teknik servis dedi ki:

  İnternetten para kazanmanın tek yolu adsense değildir. Niyeyse herkes adsense üzerinde yoğunlaşıyor. Sektörel sitelere yönelin arkadaşlar. Adsense ile ayda 5 lira bile kazandırmayan bir site, esnaflarla reklam anlaşması yapıldığında ayda 5 bin lira kazandırabiliyor.

Sayfa başına git