Yırt Dışı Eğitim Konusu ve Adsense

Yırt Dışı Eğitim Konusu ve Adsense
tarihinde eklendi, 509 kez okundu.

Merhaba değerli kişisel blog okurları. Bu gün sizlere kimsenin yapmadığı konularda Adsense daha çok kazanmak için ufak tefek tüyolar vereceğim. Bu günkü konumu sizlere yurt dışı eğitim konusu ve Adsense arasındaki ilişki olarak belirledim.

Sözlerimi fazla uzatmadan detaya geleceğim. Sizlere daha önce yazdığım Adsense en çok kazandıran 5 sektör adlı yazımda da bahsetmiştim. Sizlere yurt dışı eğitim konulu site Adsense kazancı nasıldır? Çok iyidir diye cevaplayarak sizlere sebebini açıklıyorum. Evet yanlış duymadınız. Bu konuda yazılan siteler niche bloglar genelde ortalama TBM seviyesinde en iyi oranlara sahiptir. Sebebi ise TBM durumu Adwords anahtar kelime planlayıcısında baktım. Rekabete uyarsak eğer 8 TL tık başı maliyet vermemiz gerekiyor.

Bu da ne demek oluyor. Eğer bir yurt dışı eğitim sitesi açarsak Adsense bize bazı tıklara 5-8 TL verirken bazı sitelere ise 2-4 TL arası tıklama başı kazanç vermektedir. Bu yüzden kimse size bunu yapmaz ama bence eğer az çok bilginiz varsa onu siteye dökün. Hatta masraflı olmasın derseniz eğer de blog yazabilirsiniz. O zaman sıfır ücret ile maximum kazanç elde edebilirsiniz. Yani eğitim sektöründe hemde yurt dışı eğitiminde olsun üniversite seçiminde olsun diyer kolejlerin seçiminde olsun ilgili bir site açarsanız güzel kazançlar elde edersiniz.

Ben öyle bazı forumlarda karşılaştığınız webmasterlardan değilim. Sebebi ise onlar kazanç yaptıkları yeri ve konuyu söylemezler. Fakat ben en ufak bir bilgiyi sizlerle paylaşıyorum. Emin olun bu yazımı okuyup da ilerde bunu kimseyle paylaşmayacaklar çıkacak aramızda ama bilsin ki sadece kendisine zarar verecektir.

İnşallah sizde bu sektörde konu yazar gerekli bilgiye sahipseniz de yurt dışında eğitim konusunda birşeyler paylaşmaya o alana girmeye başlayın. İlerleyen zamanda da hakim olarak sizler o sektörden güzel Adsense gelirleri elde edebilirsiniz. Düşünün tbm 5 tl ise günde bin tekil ziyaretçi ile 10 tık alırsanız bu da günlük 50 tl demektir. O zaman da ayda size 1.500 tl Adsense den düzenli gelir elde edersiniz. Sadece bu konu hakkında firmaları tanıtım yada şartları yazı yada eğitim için gidilecek ülke ve kasabaları yazın. Bunlar hakkında detaylı bilgiler verin.

Yurt dışı eğitimi için şartlar neler? Yur dılı eğitimine başvuru ne zaman? Bu tip soruları yazabilir forum tarzında da bir site kurabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şe ise Niche blog kurarak ilerlemektir. Yani alan adı anahtar kelime ve günde en az 1 yazı ile zirveye çıkaraınız. Diyerek sözlerimi sonlandırıyorum. Umarım beğendiyseniz paylaşırsınız. Bol kazançlar.

Yırt Dışı Eğitim Konusu ve Adsense Konusuna 3 Yorum Yapıldı
 1. Güzel bir alan ama o sektörden gelmeyen birinin o konularda yazması da faydalı olmaz herhalde…

  1. Kişisel Blog dedi ki:

   Aynen dediğin gibi recep hocam az çok bilmesi gerekiyor. Konuya hakm olmayan birisi yazamaz diye bende düşünüyorum.

 2. ayse d. dedi ki:

  Güzel ve doyurucu bilgiler içeren bir yazı olmuş
  guzelyerler.com

Sayfa başına git