Sermayesiz İş Kurmak İstiyorum Diyenler

Sermayesiz İş Kurmak İstiyorum Diyenler
tarihinde eklendi, 718 kez okundu.

Sermayeli, az sermayeli veya yeni iş fikirleri neler? Bunları merak edenler için bir yazı yazacağım. Sermayesiz İş Kurmak İstiyorum diyenler direkt olarak sizler için bir niche blog açtım.  Buradan tüm yeni iş fikirlerini yazıyorum. Sizde niche blog nedir diye bakmak isterseniz yazıma bakın. Detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Sizler için sermayesiz işler hakkında detayları vermek için güzel bir blog açtım. Çeşitli araştırmalarım sonucunda  1.000 ile 10.000 arasında aylık araması olan sermayesiz iş fikirleri, Sermayesiz Ticaret yolları, Karlı iş Fikirleri ,Sermayeli işler,  sermayesiz işler, sermayesiz iş kurma fikirleri, anahtar kelimelerinde araştırmalar yaparak sektörü detaylı analiz ettim. Kendi yazdığım yazımda da belirttiğim gibi iş ve firma rehberleri olsun para kazanma yöntemleri olsun kazanç olarak iyi durumda olduğunu bildiğim için iyi bir niche blog kurarak sizlere sundum.

Alan dı kısmına gelecek olursak eğer ise sermayesiz iş fikirleri ana odak kelimem olarak seçtim.  Buna nazaran boşta olan sermayesizisfikirleri.net adresini satın aldım. Yazmaya başladım. Örnek olarak yazdığım yazılardan sonra gayet başarılı olduğunu gördüm. İlerleyen süreçte de çeşitli anahtar kelimeler üzerine çalışmalar yaparak aramadaki varlığımı iyileştireceğim. ilerleyen süreçlerde yeni anahtar kelimeler üzerine çalışmalar yaparak hedef kitle portföyümü genişleteceğim. Yani bu günlerde “sermayesiz işler“aramasında ve “sermayesiz iş fikirleri” aramasında ilk sayfada çıkıyorsam diğer aramalarda “sermayesiz ticaret yolları” aramasında da çıkacağım.

Bir konu belirlediyseniz kendinize onun hakkında detaylı araştırma yapıp o şekilde alan adı almanızı tavsiye ediyorum. Gerçekten dünyada ve ülkemizde o kadar büyük siteler var ki onların elinden kurtulup güzel bir site açmak isterseniz anahtar kelime analizi yapıp bu işe girin. Birde sizlere kendimce tüyo vereyim daima 3 kelimeli anahtar kelimelerden alınan alan adları daha iyi sonuçlar veriyor. Mesela sermayeli iş fikirleri anahtar kelimesindeki gibi. Neden mi derseniz hemen hemen iki kelimelik olan alan adları genelde alınmış oluyor. Biraz daha genel çaplı bir anahtar kelime olduğu için dolayısıyla rakipleriniz artıyor. Adsense en çok kazandıran 5 sektör

Örnek 2 kelimeli : Yeni işler alan adı ve anahtar kelime analizini yaptınız. Aylık 50 bin araması var. Fakat içeriğiniz yeni olan tüm işleri kapsadığı için baya bir sitenizi güncel ve makale yoğunluğuna maruz bırakmanız gerekiyor. Yani 100 yazı özgün her alanda yazarsanız eğer her gün 1 içerik yada daha fazla olacak şekilde o zaman iyi yerlere gidersiniz. Örnek 3 kelime Ama uzun kuyruklu yani 3 kelimeden oluşan anahtar kelimede arama sayısı 10 bindir.  25 yazı ile ilk sayfada olursunuz. Yani buna da niche yani niş blog denir. Bu yüzden de ben asıl konuma dönerek niche blog kurmayı düşündüm. Hedef kitlemi sınırlayıp daha kolay yükselmek için bu projeyi kullandım.

Yani aslında temel olarak ne yaptım. Örnek üzerinden gidecek olursak eğer (hayali rakamlar)

Apple Kullanıcıları 100 milyon kişi diyelim.

iPhone kullanıcıları 70 milyon

İphone 6 kullanıcıları ise 8 Milyon diyelim.

Bunlar için bir haber sitesi yapacaksınız. Sizin için hedef kitle hangisi olur. Cazip ve ulaşılabilir olanı var sayar isek 8 milyon kullanıcıya ulaşmak daha kolay olacaktır. Bunu da siğer tüm sektörler için deneyebilirsiniz.

Yada şu üç site ve anahtar kelime üzerinden de örneklendirelim. Alanımızla alakalı olduğu için daha anlaşılır olacaktır.

İşler – işler.com

Sağlık İşleri – saglıkisleri.com

ATT iş Alımları – attisalimlari.com

Bu daha spesifik oldu diyebilirim. Bu sizi başarıya kavuşturan en güzel yöntemdir. Buradan hareketle sizlere bir detay daha vereceğim. Bu detay ise biz bu niş blogu kurduk. Anahtar kelimemiz att iş alımları diyelim. Burada zirve oldunuz. 1. sırada çıkıyorsunuz. Sonr bir üst klasmandaki site ile ilgili yazılar yazın. Arada bir att ile ilgili arada bir ise sağlık sektörü ile ilgili yazılar yazarak o alana da hakim olabilirsiniz. Yani eskiden web sitelerinde ana alan alınıp işler.com gibi büyüdükçe alt alanlara hakim olunurdu. Şimdi ise alt alan adından yola çıkılıyor yukarıya doğru gidiliyor.

Sermayesiz İş Kurmak İstiyorum Diyenler Konusuna 11 Yorum Yapıldı
 1. Yusuf KAHRAMANER dedi ki:

  Sermayesiz iş fikirleri konusunda güzel bilgiler verilmiştir. Teşekkürler.

  1. Kişisel Blog dedi ki:

   Teşekkürler. Evet sermayesiz işler ve sermayesiz iş fikirleri konusunda bloguma da beklerim.

 2. Ahmet Turan dedi ki:

  Fikirler güzel beğendim başarılar 🙂 Webmaster’lıkta bir sermayesiz iş fikridir 🙂

  1. Kişisel Blog dedi ki:

   Onu da geniş bir yazımda ele alacağım. İnşallah 🙂

 3. Saim dedi ki:

  Güzel ve akıcı bir yazı olmuş teşekkürler. Avukatlık alanında yer alan bilgiler için bloguma göz atabilirsiniz : av-saimincekas.com

 4. Saim dedi ki:

  Güzel ve akıcı bir yazı olmuş teşekkürler. https://www.adana-incekas-klima.com/

  1. Kişisel Blog dedi ki:

   teşekkürler yorum için sağolun

 5. Oguz dedi ki:

  Özellikle sermayesiz iş kurmak fikri bayanlar için iyi olmuş :). Teşekkürler anlatım için.

 6. Para Bilgesi dedi ki:

  xml sistemi ile stoksuz sermayesiz ürün satışı yapmak üzere e-ticaret sitesi kurmak, girişimimiz ile alakalı kosgebe başvurmak, işe yarar bir projemiz var ise melek yatırımcı kovalamak da sermaye olmadan iş kurma yolunda etkili yöntemlerdir.

 7. islami sohbet dedi ki:

  Gerçekten güzel fikirleri olan bir site emeğinizden dolayı teşekkür ederim.

Sayfa başına git