Kişisel Blog Yazmak Gerçekten Çok Güzel

Kişisel Blog Yazmak Gerçekten Çok Güzel
tarihinde eklendi, 366 kez okundu.

Her web sitesinin bir amacı bir hedefi vardır. Bende bu hedeflerdin bir tanesinin peşindeyim. En farklı kişisel blog olma sloganı ile en kaliteli kişisel blog olma hedefini kovalayacağım. Sizler için web dünyasında bir çok kişisel blog olduğunu anlattığım ve bunlar içinden ise 5 tanesini yazdığım en iyi kişisel blog siteleri adlı yazıma bakmanızı tavsiye ediyorum.

Bende gerçekten kendimi bu konuda yazmaya değer görüyorum. Ki gerçekten kişisel blog yazmak gerçekten de çok zor. Bunu da Sosyal Medya Kafeye yazdığım misafir yazıda değerlendirmiştim. O yazıya da bakabilirsiniz. Ki bu yazımı da o yazımız ile aynı istikrarda yazıyorum. Gerçekten de baktığımızda bu alan diper alanlara göre aşırı zor görünüyor. Neden mi çünkü belli bir konunuz yok. Aynı konuda yazılan bloglar zirveye daha kolay çıkıyor. Fakat bizim gibi aklına eseni yazanlar ise zor bir görev yapıyor. Başarı oranı daha düşük oluyor. Ki birde kişisel blog alanında o kadar fazla blog var ki bunların arasında lider olmak bir hayli emek bir hayli çaba gerektirir.

Dedim ya aynı konu üzerinden yapılan bloglara ise niche blog denir. Yani Niche blog da başarı alanınızda çok fazla rakip varsa bile önlerine geçebilirsiniz. Bunun da örneklerini diğer bloglarımda görmekteyim. 25 yazı ile lider olduğum niche blogum mevcuttur. Fakat dedim asıl olan ise kişisel blog aramasında lider olmak. Çünkü orada gerşey daha zor. Kişisel blog olarak da tek konu üzerine lider olmak daha kolay. Eğer ki kişisel blogun tam mantığıyla yazarsanız da gerçekten işiniz öok ama çok zor.

Sözlerimi hızlı başlamış olabilirim. Ama dediğim gibi konu blogu yazmak daha kolay bunu belirtmek istedim. Gerçekten de kendimce düşünüyorum. Diyorumki “kişisel blog yazmak gerçekten çok güzel” diyorum yazmaya devam ediyorum. Bu konuda şöyle bir iddia da ortaya attıyorum. İlerde Google daha çok büyük sitelere değilde içeriği doğal ve güzel yazan bence kişisel bloglara önem verecek. Yani sosyal medya halinde içerik ğreten bireysel düşüncelerin yer aldığı bir web kitaplığı haline gelecek. Yani a kişisi bu konuda ne demiş, b kişisi bu konuya ne yorum yapmış, diye içerikler gözde olacaktır. Ki ileride hemen hemen herkesin web sitesi olacağı artık onunda mecburi olacağı söyleniyor. Bu gerçekleşirse de dediğim gibi kişisel blog yazmak değer kazanacak o zaman ise bu kişisel yazılan bloglar değer kazanacaktır.

Şu an en çok konuşulan şey ise şu site şu kadar kazanıyor. Bu site bu kadar ziyaretçiye sahip diye birbiri ile yarışıyor. Ama o zaman ise kim ne kadar doğru yazmış küm be kadar güzel yazmış hepsi bnu konuşacak. Bir ara NTV dedi onun üzerinden reklam yaptı ve tuttu. Aldatan başlıklar sahte içeriklerden sıkıldınız mı? Diye başlayan reklamı hatırladınız demi. Artık millet bunlardan sıkılıyor gerçekten. Bende başlıkla içeriği okuyorum. Neredeyse alakası yoktur. Sırf ziyaretçi kazansın diye atılan başlığın içerikle alakası bile yok. Bazen olayı öyle yazmışlar ki sanki haber yabancı bir film yıldızının olayı değilde ülkemizdeki birinin başından geçmiş gibi. En sonunda isim veriyor. Bu sanki o adamın üzerinden değil de bizim tanıdığımız yerli film yıldızının başından geçen olaylar olsun diğer başlık türleri olsun hepsinden artık bizler sıkıldık. Google da bunu artık değerlendiriyordur.

Bence ilerleyen zamanda tam da dediğim gibi olacak. Kişisel yazılan web siteleri daha da değerli olacak. Onların yazıları daha değerli sadece aldatmayan haber siteleri değerini korurken diğerleri bir bir azalacak gibi ceza yiyerek Google tarafından mimlenecek gibi geliyor bana. Bunu da en kısa sürede görecek gibiyiz. Umarım en kısa sürede bu uygulama hayata geçer de bizler (kişisel blog veya kişisel yazılan web siteleri) bireysel yazılan bu siteler değerimizi buluruz. Diyerekten sözlerimi sonlandırıyorum. Kişisel blog 

Kişisel Blog Yazmak Gerçekten Çok Güzel Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. Hocam PageRank Ve Dmoz Kalktımı Artık O Siteler Yok Sanırım ?

    1. Kişisel Blog dedi ki:

      Dmozun kapandığını biliyorum. Ama pagerank hakkında detaylı bilgiye sahip değilim. Dmoz artık önem yitirince kapama yoluna gitti.

Sayfa başına git