İş Hayatında Hangi Bilgisayar ve Telefon Tercih Ediliyor?

İş Hayatında Hangi Bilgisayar ve Telefon Tercih Ediliyor?
tarihinde eklendi, 434 kez okundu.

Bu gün sizlere yapılan araştırmalardan bir haber yapmak istedim. Haberimizde ise iş hayatında hangi bilgisayar ve telefon tercih ediliyor ? yapılan araştırmaları ve sonuçlarını Yazacağız.  Sizce Yazıma geçmeden iş hayatında hangi telefon kullanırsınız? İş hayatında hangi bilgisayarı kullanmak istersiniz?

Teknolojinin günden güne gelişmesi e hayatımıza entegre olmasından sonra bu alanda firmalar da çoğaldığı için rakipler de birbiriyle yarışır hale geldi. Bu yüzden de herkes hitap ettiği kesimi doyurmaya özellik ve estetik bakımda ayrışmaya başladı. Mesela iPhone’u diğerlerinden ayıran kısmı artık iş sektöründekilerin iPhone telefonu tercih etmesidir.  Bu tip ayrımlar ise kişisel bakış ve iş sektörünün yüklediği sorumluluklar da telefon kalitesini artırmak zorunda kaldı.

Artık çoğu firma evlere veya iş yerlerine temsilci göndererek müşteri kazanmaktadır. Bu yüzden bu temsilcilerin elindeki teknolojik olanakların iyi olması gerekiyor. Kredi kartı pazarlayan bankacılarda genelde MAC tablet olmaktadır. Sebebi ise hem kamera görüntüsü hemde özellikleriyle bir adım öne çıkmıştır. Bu tip şeyler insan için önemli ve firmanın da görünen yüzüdür diyebilirim.

Gelelim yapılan araştırma sonuçlarına;

Bilgisayar hangisini istersinizi sorusuna özel sektörde çalışanlar %72 MAC cevabını vermişler. Geri kalan %28 İse Windows ve Linux bilgisayarı tercih etmiş.

Telefon olarak ise Android, İOS ve Windows sistemleri içerisinde ezici bir çoğunlukla İPhone %75 ile lider konumda olmuştur. Geriye kalanları ise Android %23 ile ikinci sırada diğer kısmı ise %2 olmuş. Burada da Windows Phone sistemleri yer almaktadır.

Bu araştırma yukarıdaki sonuçları ortaya koymuştur. Siz de bu sonuçlar hakkında yorumlarınızı aşağıdaki yorum bölümü ile iletebilirsiniz. İçeriği beğendiyseniz paylaşmayı unutmayınız.

İş Hayatında Hangi Bilgisayar ve Telefon Tercih Ediliyor? Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. bana göre iş hayatında en çok kullanılan telefonlar samsung, apple ve vestel iken, bilgisayar olarak casper, toshiba ve dell yer alıyor.

Sayfa başına git