Facebook Marketplace Nedir?

Facebook Marketplace Nedir?
tarihinde eklendi, 522 kez okundu.

Facebook Marketplace Nedir? Facebook Marketplace Ne işe yarıyor? Alım Satım Grubu görevi gören Facebook Marketplace online ikinci el eşya, araç, elektronik, mekanik, hemen hemen her şeyin satışa sunulduğu bir nevi ikinci el dükkanıdır. Bu da bir nevi benzetme yaparsak ise Sahibinden gibi bir yapıya sahiptir.

Facebook Marketplace şu anda 70 e yakın ülkede Facebook sisteminin kurmuş olduğu alım satım grubu’dur. Kullanımı hemen hemen Letgo özellikleriyle yakın olan bu uygulama ikinci el alışveriş yapmak isteyenlere yakın çevreden uzağa doğru alım satım imkanı veriyor. Facebook profili olan herkes Facebook Marketplace üzerinden istediği ürünü pazarlayabilir, farklı ürün kategorilerinde de alış yapabilir. Yani araç alacağınız zaman otomobil ve araçlar kısmına bakıp istediği aracı bulabilirsiniz. Bunların hepsi bir facebook profili ile mümkün. Bu Profille hem kendi online reklamınızı da yapmış, hem de ürününüzü satmış olursunuz. İkici el oto, satılık veya kiralık ev, telefon veya parçaları, papağandan hayvanlara satılık motosikletten her şeye kadar aklınıza gelen tüm ürünler için kategori ve satış yapılmaktadır.

Yapmanız gereken şey ise ürünün fotosunu çekmek uygun kategoriye girip paylaşmaktır. Daha sonra da size gelecek mesajı beklemek. Önce bu özelliği diğer ülkelerde aktif eden facebook sonradan da bu özelliğini Türkiye için aktif etti. Bu sizlerin gerçekten de iyi bir şekilde hem elinizdeki ürünü ikinci el pazarlamaya hemde almak istediğiniz ikinci el ürünü almaya yardımcı olacak bir projedir. Umarım düzgün şekilde kullanılır. Kötüye kullanılmayacak bir durumda olur. En kısa sürede elinizdeki eşyaları koyun satımını yapın.

Facebook Marketplace nedir? bunu detaylıca anlatmış olduk. Merak edenler veya yakınında güzel ürünler olanlar hemen Facebook Marketplace adresine gitsin. Civarındakilerin ikinci el olarak neler paylaştığına baksınlar. Belki arayıp da uygun fiyata bulamadığınız bir şey vardır. Onu bulursunuz.

Bu Facebook tarafından geliştirilen sistem hemen hemen diğer sistemleri etkileyecek bir sistem demek istiyorum. Facebook da bu işe el attı ise alım satım gruplarının fazlalığından dolayı tek çatı altında birleştirdi. Bu sayede hem kendisi hemde grupları daha geniş çaplı hale geldi. Sizce bu uygulama nasıl olmuş? Birde Letgo filan etkilenir mi? Bu gelişmeden. Cevaplarınızı bekliyorum.

Facebook Marketplace Nedir? Konusuna 3 Yorum Yapıldı
 1. hgs yükleme dedi ki:

  bu konu hakında araştırma yaparken sitenizde gördügüm kadarıyla detaylı anlatım etmişiniz Facebook Marketplace kullanmanızı tavsiye ederim arkadaşlar.

 2. facebook reklam dedi ki:

  Facebook her geçen gün daha fazla tek el olmak için uğraşıyor. Facebook reklam olarak büyük pazara sahip ve daha da her geçen büyümekte. Sosyal ağ olarak çıktı Dünya’da patlama yaptı. Sonra instagramı aldı, sonra whatsapp aldı. Sonra diğer mobil uygulamaların özelliklerini(story) kendisi kullandı. Sayfalara ürün satışı için dükkan özelliği ardından marketplace geldi.

  1. Nuri ÖZKAN dedi ki:

   Marketpalace özelliği olsun diğer özelliği olsun hemen hemen tüm uygulamaların karışımı gibi oldu facebook. Bu iyimi oldu kötü mü oldu belki zaman gösterecek ama şimdi en çok kulllanıcının kullandığı sosyal medya platformudur.

Sayfa başına git