En iyi Kişisel Blog Siteleri

En iyi Kişisel Blog Siteleri
tarihinde eklendi, 569 kez okundu.

Merhabalar değerli okurlarım.Bu gün kişisel blog alanında uzmanlaşmış ve içerikleri kaliteli olan en iyi kişisel blog siteleri‘ni paylaşacağım. Kişisel Blog nedir? Diye merak edenler ise yazıdığım yazıda detaylı bilgi bulabilirler.Yinede kısaca değinecek olursak belli bir site veya ücretsiz blog servisi tarafından açılan alan adları ile kurulmuş olan, web dünyasında yer almak için dizayn edilmiş, kişisel duygu, düşünce ve hobilerin yazıldığı web günlüğüdür.

Kişisel web siteleri de diyeceğimiz bu sistemlerde hemen hemen hayata dair her şey yazılmaktadır. Ana tema bellidir. Bu tema çerçevesinde yazılar yazılır. Bu yazılar yazılırken de her şey dile getirilir. Burada dikkat edilmesi gereken şey teknoloji haber blogu gibi işletmemektir. Bizzat düşünce ve duygu taşımalı size dair esintiler yer almalıdır. Yoksa teknoloji blogu kategorisinde olursunuz. Yani kişisel aramalarda da görünmeye bilirsiniz.Bu yüzden o ince çizgiyi ayırt etmeniz gerekiyor. Çünkü Google bu ince çizgiyi ayıracağı için sizi daha çok teknoloji aramalarında çıkaracaktır. Sizde bunun için hem yazılarınızda hemde başlığınızda kişisel blog kelimesini geçirmeyi unutmayınız.

Zaten epeydir üzerinde çalıştığı algoritma ile daha iyi sonuçları planlayan Google her gün yeni sıralamalar belirlemekte ve birincilik koltuğu her aramada neredeyse değişmektedir. Yani dün lider olan birisi ertesi hafta Google aramasındaki yerini kaybedebiliyor. Bu yüzden de kişisel web blog olduğunuzu Google’a fark ettirin. Neyse sözlerimi daha fazla uzatmadan gelelim bu en kaliteli kişisel blog siteleri hangileri? onlara biraz değinelim.

En iyi 5 Kişisel Blog Sitesi

Bu günkü yazımın yazılış amacım en iyi kişisel bloglar hangileri yazmak. Bunu da sizlere madde madde anlatarak açıklayacağım. Gelelim lider olan kişisel sitemiz hangisidir.

En iyi 5 Kişisel Blog Siteleri;

 1. wpmavi.com  WPmavi – Alexa 1.200
 2. musaozsari.com   Musa Özsarı  10.000
 3. blogtecrubem.blogspot.com  Blog Tecrübem  8.000
 4. fundalina.com   Fundalina 12.000
 5. nuriozzkan.com Kişisel Blog  – (Düzenleme yapıldı – 13.000 den 28.000’e geriledi eski otoritesini yakalar)

Yukarıdaki sıralama, aramada sitelerin çıkış sırasına göre yapılmış bir sıralamadır. 1. Sıradaki WPmavi de neredeyse 1 K Alexa TR sıralamasına girdiği için oradadır. Farkı görünce de iki sistem baz alınarak yapıldı.İkinci sırada olan musa özsarı ise kişisel blog aramasında lider çıktığı için oradadır. Birincisi Alexa sıralaması ikincisi ise aramada çıkış sırasına göre bu sıralamayı oluşturdum. Geri kalanlar da keza aramadaki sıraya göre dizilmişlerdir. Blog Tecrübem olsun  Fundalina olsun.. Fakat benim Blog ise alexa sıralamasından dolayı orada idi fakat bu ara hem geçiş hem de isim değişikliği filan derken biraz etkiledi diyebilirim. Ama Alexa 13 bindeki yerime tekrar yakında giderim.

Sizlere gerçekten küçük bir not da vermek istiyorum. Arkadaşlar Google alan adının etkisini biraz daha kırdı. Yani örnek vereceğim. Alan adında hiç bir SEO kelimesi geçmeyen ayhankaraman.com adresi “SEO” aramasında lider durumdadır. Seo hocası ve diğer devler burada iken adında seo geçmeyen bu web sitesi lider konumdadır. Bu yüzden de artık alan adı önemini az da olsa yitirmiş durumda. buradan hareketle sizlere şunu demek istedim. Yani kişisel bir web adresi ile sizler istediğiniz alanda yazılar yazabilir o sektörde iyi konuma gelebilirsiniz. Bende onu inşallah başaracağım diye düşünüyorum. Kişisel web blog alanında mevcut sitemi iyi yerlere getireceğim. Yani slogan ve yeni site başlığım ile daha iyi yerlere geleceğime inanıyorum. Sizler için en iyi ve en kaliteli kişisel blog siteleri‘ni yazdım. İsteyenler ise en iyi 5 anne çocuk blogu‘na bakmayı unutmasınlar. Beğenmeyi ve sosyal medya adresinizden paylaşmayı unutmayınız.

En iyi Kişisel Blog Siteleri Konusuna 2 Yorum Yapıldı
 1. Blog Tecrübem dedi ki:

  Böyle bir listede ilk beşte bana yer vermeniz sevindirdi açıkçası, teşekkür ederim. Umarım hedeflerinize en kısa sürede ulaşırsınız.

  1. Nuri ÖZKAN dedi ki:

   İnşallah diyelim. Beğendiğim takip ettiğim kişisel bloglardansınız. O yüzden en iyi kişisel blog siteleri başlığında ve kişisel blog aramalarındaki performansınızdan dolayı yer verdim. Bunu aslında sizin blog camiasında kaliteli oluşunuz sağladı. İnşallah bende hedefime ulaşırım. Alexa 13 binden düzenleme yaptım 30 bine geriledim. Tekrardan eski yerime gelirim inşallah. Değerli yorumunuz içinde ayrıca teşekkür ederim.

Sayfa başına git