Anında İndex Alma Kesin Yöntem!

Anında İndex Alma Kesin Yöntem!
tarihinde eklendi, 542 kez okundu.

Google in yaptığı güncellemeden sonra index sorunu yaşayanlar sizlere Anında İndex Alma Yolu Çok Kolay dediğim yöntem ile dakikalar içinde herkes hızlıca index alabilir. Hemen herkesin aklına gelen Google Search Console Google gibi getir özelliği olmadan sizlere Hızlı İndex Alma yöntemi’ni anlatacağım. Bu anında Google da yer alma olayı ise bir kaç url den sonra kapanmaktadır. Yaklaşık 10 tane url yi dakikalar içinde indexleyebilir yazınızı değer olarak düşürmeden sıralamaya sokabilirsiniz.

İndex Almadan Önce ne Yapmalıyım?

Gelelim bunu nasıl yapacağımıza. Değerli okurlar örneğin çabuk görülmesi gereken bir yazı yazdınız. Sizlere tavsiyem url nizi öncelikle sosyal medyada paylaşın. Ki bu index alırken size artı bir değer katsın. Bu aşamaları tamamlayın. Tüm sosyal medya sitelerinizde paylaşın. Yaklaşık 10 dakika sonra da benim bu yöntem ile hızlıca indeks alma yolunda size faydası olduğunu göreceksiniz.

Hızlı İndex Alma Nasıl Yapılır?

Geldik işte Google hızlı index alma nasıl olacak bu yönteme. Değerli okurlarım. Yazıyı yazdık ve bunun bir kaç dakika içinde dizine eklenmesini istiyoruz. Bildiğimiz gibi Google Gibi Getir özelliği ile bile bu yapılınca yaklaşık 30 dakika bazen 1 saat bile sürdüğü oluyor. Ben ise bunu sizlere anında yapmanın yolunu anlatıyorum. Öncelikle bu yöntem için yazınızın url sini kopyalayın. Şimdi ise Google ana sayfaya girin. Url Gönder deyip aratın.

Daha sonra ilk başta çıkan adrese giriniz.

adres  https://www.google.com/intl/tr/submit_content.html

daha sonra ise açılan sayfada üstte yer alan url’nizi Goole’in dizinine ekleyin kısmına girin.

Daha sonra karşınıza Aşağıdaki gibi bir sayfa çıkacaktır. O sayfaya kopyaladığınız url yi yazarak Google doğrulamayı işaretleyin. Sonra da istek gönder deyin. Size uyarı vererek dizine eklemeye başlayacaktır.

Yukarıdaki aşamaları bu şekilde takip ederseniz, artık Google hızlı index almak için içeriğinizi dizine eklenmek üzere Google bildirmiş olursunuz. Bu yöntem şu anda 2018 yılında en hızlı olan yöntemdir. Sizlerde bu gibi erken görünmesini istediğiniz yazıyı Google gönderebilirsiniz. Farklı bir yöntem bilenler ise aşağıdaki kısma yorum yaparak bilgilerini bizimle paylaşabilirler. Google da yer aldığınızı görmek için ise yapmanız gereken deneme ise şudur. Sitenizi www. olmadan aşağıdaki gibi yaparak aratın. Bu sayede Google da olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

site:nuriozzkan.com/2018/04/aninda-index-alma.html

Yapamayanlar için ise videomuz aşağıdadır. kişisel blog

Anında İndex Alma Kesin Yöntem! Konusuna 4 Yorum Yapıldı
 1. Açıkçası add url kullanımında hep çekindim. Nette bir çok makalede google gibi getiri çok fazla kullanmayın diyenler var. Add URL’nin bir sakıncası yok mu acaba. Mesela günde kaç kez kullanmalıyız?

  1. Kişisel Blog dedi ki:

   ben tüm sitelerimde kullanıyorum. Sakıncasını görmedim. Yani bir kaç dakika içinde index aldığına şahidim. Ama şunun gibi bir sıkıntı var. Günce bir kaç tane yazıdan sonra sistem almıyor. Yani yaklaşık 10-15 yazıdan sonra uyarı veriyor. Zaten sizin yerinizde olsam anından index aldırma istediğim sadece o günkü yazılarımı gönderirim. Sorun sıkıntı yaşamam. Çünkü günde 3-4 yazı gönderiyorum. Sınırı aşmıyorum. Deneme amaçlı bir kaç yazı gönderdim. 10-15 yazıdan sonra uyarı aldım. Bu yüzden her gün en yeni yazılarımı gönderiyorum.

 2. Cevabınız için teşekkür ederim. Bugün 2 yazı ekleyeceğim siteme muhtemelen hemen index almayacak. İlk defa add url kullanacağım. Sonrasında devam edeceğim ve her hangi bir aksilik durumunda tekrar buradan deneyimi mi paylaşırım. Aksilik diyorum çünkü google bu aralar yine ciddi güncellemeler yapıyor yapı içerisinde o yüzden aksilik çıkabilir diye düşündüm.

  1. Kişisel Blog dedi ki:

   Dediğiniz gibi Google bu aralar baya değişim yaşıyor. Bunun da ne olacağı belli değil. Artık zamana bırakacağız. Sizin de deneyimlerinizi bekliyorum.

Sayfa başına git