Adsense Reklamlarında Misyonerlik Faaliyeti

Adsense Reklamlarında Misyonerlik Faaliyeti
tarihinde eklendi, 501 kez okundu.

Merhaba değerli okurlarım. Adsense Reklamlarında Misyonerlik Faaliyeti başlığında sizlere bu gün bir kaç şey sunacağım. Bildiğimiz gibi web sitesi üzerinden hemen hemen çok kazanç elde eden siteler mevcut. Biz hala çerez parası elde ederken bir hayli siteniz kazancı gayet iyi derecede güzel. İnşallah bizlerde o kazanç durumuna yetişiriz. Diyerek sözlerime başlıyorum.

Arkadaşlar bu günlerde bir kaç web sitesinde reklamlar gözüme çarpıyor. Adsense verilmiş olan bu reklamı da engelledim. Adsense Reklamlarında Misyonerlik Faaliyeti Var? Ve bunu ülkemizde bir web sitesi yapıyor. İsim vermek istemiyorum. Gerçekten de reklamlar ile misyoner faaliyetlerde bulunuluyor. Nasıl mı gerçekten detaylarıyla anlatıyorum. Bir tane paravan web sitesi kurulmuş. İçerikler doldurulmuş hep işte isa ne oldu? Tanrı kimdir? Tanrıyı kolayca bulmak? Tanrıyı araştırdın mı? Buldun mu?Allah var mıdır? İsayı merak ediyor musun? Bunlarla web sitesini doldurmuşlar. Fakat hepsinin zamanı var. Misyonerliği nasıl yapıyorlar sizlere analiz edeceğim. Öncelikle ilk reklamlarında yani yaklaşık 1-2 yıl önce gençlik burada, buraya gelin üniversite hayatı tarzında reklamlar verilerek site belirginleştirildi. Daha sonra ise tanrı var mıdır? Bulabilir misin? Tarzında  reklamlara yazılara döndü şimdi isa tam misyonerlik faaliyeti yapmaya başladır.

Reklam veren bu web sitesi nasıl hıristiyan olunur? diye bir içerik paylaştı Reklamını yapıyor. İlgi çeken güzel bir kız koymuşlar. Hristiyanlığa özendirerek misyonerlik faaliyetine başladılar. Bende bunu görünce direkt olarak siteyi Adsense reklam engelleme kısmından engelledim. Tamam çerez parası alıyoruz ama buradan gelecek parayı da alacak kadar da düşmedik. Benim gözümde bu online misyonerlik faaliyetinin ekmeğine yağ sürmüş oluruz. Ben kendimce böyle düşünüyorum.

Bu bir web sitesiydi bir tane daha site rast geldim. Orada da bedava incil diye bir reklam çıkıyor. Web sites de kutsal kitap ile alakalı  bir site idi. İsim vermemek için bunu dile getirdim. Buradan kargo dahil her şeyini onların karşıladığı bir web sitesi olarak faaliyet vermektedir. Sadece sizin oradaki formu doldurmanız gerekiyor. Daha sonra da size yozlaştırmak için bedava inci gönderiyorlar. Bizim bu reklamlara çok dikkat etmemiz gerekiyor. Reklam üzerinden misyoner faaliyet yürüten bu siteleri direkt engelleyin. Okuyucularınızdan tıklayan olmasın. Bu da şu anda internet ve web reklamlarının bize ve toplumumuza verdiği zarar diyebiliriz.

Bu ve bu tip olan reklamları engelledim. Mesela islami evlilik sitesi olsun bu oldun bunlar bizleri bir şeye alıştırmak bizi yozlaştırmak için yapılmış reklamlardır. Bende en azından bu fitneye alet olmak istemedim. İstemiyorum da. Bu yüzden bu adreslerin reklamlarını engelledim. Birisi sitemden tıklayıp merak edecek aklı karışacak ve benim yazımı okumasaydı belki bunlarla karşılaşmayacaktı. Diye düşünüyorum. Belki hıristiyan olacak. Buna da belki inanmak istiyordur. Orasını bilemem ama gerçekten de vesile olmanın bile rahatsızlığını yaşamaktan sa gelen 3-5 liranın üstüne çizik çekmek daha mantıklıdır.

Umarım beni anlayanlar da destek verirler. Ki bence bu apaçık misyonerlik faaliyeti’dir. Burada kesinlikle Adsense‘i suçlayacak bir durum yoktur. Fakat bizim bilinçli olup bu reklamın daha fazla sitede gösterimini engellemektir. Benim kişisel görüşüm budur. Sizde gelin bunu Web sitenize reklam olarak almayın. En azından vesile olmayın. Yorumlarınızı mutlaka bekliyorum. Mutlaka yorum yazmayı unutmayınız.

Not: Eğer web siteniz yoksa da Adsense misyaner reklamı gördüğünüz yerde köşedeki çarpı işaretine tıklayın reklamı şikayet et kısmından bu misyonerlik faaliyetini şikayet edin. Bundan sonra en azından o sşteden rekalm alınmasın daha güzel olur.

Adsense Reklamlarında Misyonerlik Faaliyeti Konusuna 7 Yorum Yapıldı
 1. Beytullah dedi ki:

  Öncelikle duyarlılığınız için teşekkür ederim. Şimdilik adsense ile işim olmadığı için bu çağrınızı ilerleyen zamanlarda dikkate alabilirim. Uzun zamandan beri bu tür reklamlar kaşısında “böyle reklamlar görmek istemiyorum” u tıklayarak reklamlarda seçici görüntülemeler olması konusunda çabalıyorum.

  1. Nuri ÖZKAN dedi ki:

   Bende durun yazıma onu da ekleyim. İyiki hatırlattınız. En azından adsense mistanerlik reklamlarına belki biraz daha engel olur.

 2. Reklamveren bilgilerini paylaşır mısın ben de engelleyeyim…

  1. Nuri ÖZKAN dedi ki:

   kampusweb.com
   kutsalkitap.org

 3. isacotur blog dedi ki:

  ben de engelledim, çok itici bir reklam, işin ilginci benim adım da isa olduğu için site url adresine göre mi reklam bombardımanı oluyor bilemiyorum ama iki de bir çıktığı için artık gına gelmişti engelledim sizin gibi

  1. Nuri ÖZKAN dedi ki:

   Evet iyi yapmışsınız domain den dolayı biraz daha size odaklanmış gibi boş verin onların adsense için ödediği kazancı batsın.

 4. Müfred dedi ki:

  Hassasiyetiniz için teşekkür ederim. Köşeden kapatıyorum bazı reklamları fakat site sahiplerinin engellemesi daha etkili bir yöntem.

  Vaktiyle bir bloğum vardı. Kendim reklam almadığım halde sağında solunda reklamlar görünmeye başlamıştı. Bu hoşuma gitmediği için de blog adresimi değiştirmek zorunda kalmıştım.

Sayfa başına git