23. Dönem POMEM Ne Zaman Başlayacak

23. Dönem POMEM Ne Zaman Başlayacak
tarihinde eklendi, 741 kez okundu.

23. Dönem POMEM pöh alımı ne zaman başlayacak? 23. Dönem POMEM Ne Zaman Başlayacak? 23. dönem polis alımı pöh mü olacak? 23. Dönem POMEM Mülakat tarihleri ne zaman? Bu yazımızda sizlere bunu anlatacağım. Polis olmak istiyorum yada polis özel harekat olmak istiyorum diyenler yazımı okumaya devam etsin.

23. Dönem POMEM Başvuru Tarihi ne zaman?

Yoğun bir pöh alımı baskısından sonra alımın polis özle harekat olması bekleniyordu. Bir sonraki alımın artık pöh olması gerektiği de tüm otoritelerce de söylenmişti. Şimdi ise bu gün 23. Dönem POMEM alım tarihi belli oldu. Yapılan açıklamada ise Temmuz Ağustos arasında Özel harekat polisi alınacağı duyuruldu. Bunun nasıl olacağı ise detayları ilerleyen zamanda netleşecek. Hepsinin POMEM (Lisans veya Önlisans) olarak mı alınacağı yoksa bir kısmının yine bir önceki polis özel harekat alımındaki gibi Lise muzunu mu olacağı merak konusu oldu. Ama bir söylentiye göre lise mezunu değil de lisans ve ön lisans mezunu alınacağı söyleniyor. Yani Pomem olması muhtemel gözüyle bakılıyor.

23. Dönem POMEM Mülakat tarihleri ne zaman olacak?

Temmuz-Ağustos ayında ön başvurusu olacak olan polis özel harekat alımı için ise mülakat tarihleri ise Eylül Ayında olacağı gelen bilgiler arasındadır. Bu sayede mart filan olunca özel harekat polisleri görev yapmaya hazır olacaktır. Bu eğitim için Polis Meslek Eğitim Merkezi okulları kullanılacaktır. 22. Dönem ön başvuruları biterken şu anda diğer alımın ilan edilmesi bu alımın hızlı bir şekilde yapılacağı ve ardından ise direkt olarak pöh alımı başlayacağı ön görülüyor.

23. Dönem POMEM Okul Ne Zaman Başlar?

Tahminime göre bu alım için ise şu an eğitim gören 21. Dönem pomem eğitim sürecini tamamlaması gerekiyor. Ağustos gibi bitecek olan bu okullar ise Eylül Ekim ayında hazırlanmış olur. Bundan sonra da direkt olarak 23. dönem POMEM eğitim sürece başlar. Polis akademisi bünyesinde yer alan Polis Meslek Eğitim Merkezi‘nde verilecek olan eğitimlerle de mart nisan ayı gibi mezuniyet gerçekleştirirler. Yeni alınan kararla tekrar pomem süresi 6 aya çıkarak eğitimleri 6 ay verilecektir.

Alım Mevcut Sayısı Kaç Olur?

Alım için belirlenen kontenjan ise 10 bin 700 olarak açıklandı. Bu alıma lise mezunu dahil edilecek mi? Belli olmamakla birlikte ön görüm POMEM olacağı yani en az lisans ve önlisans mezunu olanların başvuracağı bir polis alımı olacaktır. Bunu Bu şekilde diyebiliriz. 5 Bini lisans diğer  5 bin 700’ü ise önlisans olabilir. Bu benim kendi kişisel görüşümdür. Neyse sözlerimi burada sonlandırırken görüş ve düşüncelerinizi yorum kısımından yapabilirsiniz. Yazımı da paylaşmayı unutmayınız.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git