23. Dönem PÖH Alımı Olsun Diye Talep Var

23. Dönem PÖH Alımı Olsun Diye Talep Var
tarihinde eklendi, 655 kez okundu.

En son 19. Dönemde alınan pöh için bu kez de 23. Dönem olsun isteniyor. Yani 23. Dönem PÖH Alımı olsun artık özel harekat seçmeleri yapılsın diye bir çok kişi beklemektedir. Polis alımı için üst üste 2 kez pomem alımı yapan EGM şimdi ise kadroları toparlayarak alımın pöh mü yoksa düz polis memuru branşında mı olacağına karar vercek.

Emniyet Genel Müdürlüğü her alımı iki ay önceden ilan ederek mülakat ve spor sınavı yapmaktadır. Bu aşamaları geçen adaylar daha sonra ise eğitime alınarak okulda eğitim görmeye başlayacaklar. Daha sonra da eğitimler bittikten sonra bitirme sınavları ve eğitim Polislik yıl sonu Mülakatı yapılarak mezuniyet gerçekleştiriliyor. Daha sonra ise atamalar belli olarak gidilecek yerler belirleniyor. Daha sonra da 15 gün Mehil müddeti‘nden sonra da atama yerinde göreve başlanıyor.

Neyse sözlerime kısa bilgi vererek başlamış oldum. Fakat bu ara polis olmak istiyorum diyen hemen hemen herkesin hayalidir. Polis özel harekat olmak. Bu güzden de askerliğini yapmış ve yaş sınırını heçmeyen tüm adaylar pöh (polis özel harekat alımı) alımı beklemedeler. Bunun içinde bimer cimer ve imza kampanyası bile başlatmış durumdalar. Birazda yaş konusu gündemde olmasına rağmen onun için atılmış somut bir adım yoktur. Fakat ileride pöh yaş sınırı yükseltilebilir diye söylentiler mevcuttur.

Polis çzel harekat alımı için istenen şartlar da gündemde olmuştu. Askerli şartı ve kpss şartı baya baya gündemi meşgul eden kriterlerdi. Sonra kpss kalktı fakat yaş için belli bir düzenleme yapılmadı. Askerlik şartı da kalktıktan sonra daha çok başvuru olmuştu. Bildiğimiz üzere 240 bin toplam başvuru olmuştu. Bu efsane fazla bir satı idi. Çok aşırı eleyerek alınan pöh adayları çok zorlu parkurdan geçerek alım tamamlandı.

Bu günlerde de sizler için araştımalar yaptım. 23. Dönem Polis Alımı İçin pomem değil de pöh düşünüldüğü söyleniyor. Bunun da sebebi ise üç dönem arka arkaya pomem alımı oldu. Yani düz polis branşında alım yapıldı. Fakat sıra gerçekten bu kez polis özel harekat alımı için sıra geldi diyebilirim. Bu kez kesinlikle diyorum ki 23. Dönem polis alımı muhakkak pöh olacak. Çünkü bir kaç sitede gördüm. 23. Dönem pomem pöh mü olacak?  Diye herkes beklemektedir. Bence evet yüksek bir ihtimal değil kesine yakın konuluyorum.

Bu gün yarın haberini de alırsak hiç şaşırmayın. İlerleyen günlerde özel harekat alımı olacaktır duyurusu yapılacaktır. Sizlerde bu alımları ana kaynağından pa.edu.tr adresinden takip edin. Duyurulardan uzak kalmayın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git