WordPress htaccess Eklentisi ile htaccess Dosyası Yükleme

WordPress htaccess Eklentisi ile htaccess Dosyası Yükleme
tarihinde eklendi, 305 kez okundu.

WordPress htaccess Eklentisi ile htaccess Dosyası Yükleme Nasıl olur? En iyi WordPress htaccess Eklentisi arayanlar, WordPress htaccess dosyası yükleme nasıl oluyor? diyenler yazımı okumaya devam etsinler. Bu yazıyı özellikle kendim de htaccess dosyasını eklemeyi araştırırken bulduğum bu eklentiyi de sizlerle paylaşmak dosya eklemeyi de göstermek istedim.

Arkadaşlar bildiğimiz üzere WordPress açık kaynak kodlama ile çalıştığı için bu tür ayarları (Robots.txt, htaccess ve Sitemap) eklenti yardımı ile yüklüyoruz. Blogger da bunu ayarlar kısmından yapıyoruz. Fakat WordPress, bizden eklenti kurmayı veya SEO programı kurmayı istiyor. Bu olmaz ise ona ulaşacağımız ayarı bulunmuyor. Birde diğer bir File Zilla tarzı FTP programları gerekiyor. O da üst düzey bilgi gerektirdiği için bu basit yolu sizlere anlatacağım.

Bu yazımda eklenti yardımı ile htaccess eklentisini eklemeyi yapacağız. Bu eklentiyi öncelikle indirmek gerekiyor. Bu eklentinin adı WP Htaccess Editor dür. Bunu indirdikten sonra da size nasıl kuracağınız ve etkinleştireceğinizi anlatacağım. Bunu da aşağıda bir video yardımı ile destekleyeceğim.

Yukarıdaki adresten indir butonu ile dosyayı indirin

Daha sonra Wp Admin paneline girin

Eklentiler kısmına girip Yeni Ekle diyoruz

Sonra yine üst kısımdan Eklenti Yükle kısmı var. Oraya tıklıyoruz

Dosya seç kısmı çıkıyor, Buradan yukarıdaki indirdiğimiz zip dosyamızı bularak yükle diyoruz.

Daha sonra yükleme tamamlanınca Etkinleştir diyoruz.

Sonra da eklenti kuruluyor. Muhtemelen Wp yönetim panelinizin sol alt kısmında ayrı bir menü olarak kurulacaktır. Oradan girip htaccess editör kısmından eklemek istediğimiz dosyayı yüklüyoruz.

Bu kadar kolay olan bu eklenti yükleme işlemi basitçe gerçekleşmiş oluyor. Eğer yapamayanlar var ise sizler için çektiğim videoya bakarak ta yapabilirler.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git