.vin Alan Adı Aktif Oldu

.vin Alan Adı Aktif Oldu
tarihinde eklendi, 572 kez okundu.

vin alan adı ile uzantılar aktif edildi. Sizlerde zamanında sevdiğiniz bir alan adını com veya net uzantılı alamadıysanız eğer vin tam size göre olacaktır. com, net, co, tr, com.tr, gen.tr, gibi birçok uzantı arasına şimdi de bunlara bir yenisi daha eklendi. “vin” alan adı artık şimdi alınabilir durumda ve vin domain ne kadar diyenlere ise  49.99 Dolar fiyat etiketine sahip diyelim. Birde bu domain çok can yakacak gibi görünüyor.

.vin Alan Adı Nasıl Sıkıntı Çıkarır?

Geçenlerde bir webmaster formunda gördüğüm bu gelişmeyi sizlere yazmak istedim. Zamanla sıkışan ve hemen alınan alan adları için ve SEO ayarları için de uygun olan .vin uzantısı büyük firmaların başını ağrıtacak cinsten duruyor. Sebebi ise büyük firmalar kendilerine rakip istemeyecekleri için domain çıkar çıkmaz kaydettiriyorlar. Mesela turkcell.vin domain alımını yapan birisi gerçekten sıkıntı yaratabilir. Yada sahibinden.vin düşününce iyi bir çalışma ve reklam ile biraz biraz da SEO bunların hemen üstesinden gelebilir.

Mesela ben Kişisel Blog olmayıp sanatçı vs olmuş olsaydım da nuriozkan.vin almak için seferberlik yapacaktım. Şimdi gerek olmadığı için bana ve benim gibi bloglara zararı olmaz. Fakat büyük firmalara ve mesela hepsiburada.vin benzeri olsun bunlar hemen hemen hepsi sorun yaşar diye düşünüyorum.

Arkadaşlar .vin alan adı SEO açısından da 3 kelime olduğu için bir ara xyz nin milleti kasıp kavurduğu gibi şimdi de .vin kasıp kavurabilir. Sizde eğer güzel kurumsal bir Site veya Blog iseniz tavsiyem sizde hemen .vin alan adı ‘nızı tescil edin. Bunun için her firma daha alımlara açık olmasa da Godaddy ile alan adınız tescil ettirin. .vin domain satışı yapan firmalar hangileri? denecek olursa şu anda sadece dediğim gibi Godaddy de satılmaktadır. İlerleyen zamanda diğer tescil firmalarına da gelecektir. Zaman kaybetmeyin. Hemen alan adınızı kaydettirin.

.vin Alan Adı Aktif Oldu Konusuna 4 Yorum Yapıldı
 1. Yok be bu kadar büyütmeye gerek yok. Birçok alanadı uzantısı var piyasada. Onlar kasıp kavurmadı da vin mı yapacak. Hiç sanmıyorum…

  1. Nuri ÖZKAN dedi ki:

   Mesele seo şefi seo.vin almış bu baya bir öne çıkma meselesi olabilir. Bir seo aramasında zirveyi görebilir. Çünkü direk 3 harf seo 🙂 bence sıkıntı çıkarılacak bir akılda kalıcılık da var o yüzden biraz milletin önüne taş korlar. demedi demeyin 🙂

 2. Berkan dedi ki:

  Pek tutmaz gibi, yeri geliyor net ve org alan adını bile beğenmeyen milletiz, vın gelir vın gider bu

  1. Kişisel Blog dedi ki:

   yani sadece büyük ve aktif olan web sitelerine azda olsa zarar verir

Sayfa başına git