Youtuber Ekin Kollama dava açtı

Youtuber Ekin Kollama dava açtı
tarihinde eklendi, 331 kez okundu.

Yorum için Ekin Kollama dava açtı

Ünlü bir Youtuber paylaştığı bir videonun altındaki torumu görünce direkt mahkemede görüşürüz yazdı. Direkt olarak ise youtuber yorum için Ekin Kollama dava açtı. Mahkemede görüşürüz cevabını alan kullanıcı yorumunu kaldırsa dahi sistemden çıkacağı için dava açma gerekçesi ve deliller geçerli sayılıyor. Yani her silinen video dahi geri gelebiliyor.

Ekin Kollama dava ’sının gerekçesi nedir?

Yaklaşık 270.000 e yakın abonesi bulunan Ekin Kollama dava gerekçesi siber zorbalık adından kampanyadan da tanıdığımız youtuber geçenlerde videosunun altına çirkince ağır hakaret ve küfür olduğu bu yüzden de davayı açtığını belirtti. Yorumun  hemen kaldırılmasının da kendisini kurataramayacağını belirten uzmanlar, Avukatı aracılığıyla dava açan youtuber Ekin Kollama nın da bundan sonraki davalara emsal karar olacağını belirtti. Davanın akıbetini ise 2 ay ile 2 yıla kadar hapisle yargılanacağı söyleniyor.

Yorumların ise suç bakımından ağır sapkınlık ve cinsel sapıklık kapsamına alındığı bu yüzden de bu tür şikayetlerin hakaret içerdiği gerekçesiyle hiç bir ücret ödemeksiniz dava açılabildiği vurgulandı.

Alakalı Yazı: Youtuber olmak hayal oldu!

Sosyal Medya da hakkınızı savunun!

Yaşadığımız bu milenyum çağında sosyal hesabı olan herkes  cinsel ve şiddet saldırılarına baya mağruz kalınmakta ve ağır ithamlarda bulunulmaktadır. Bu da bu tür saldırıya mağruz kalanlar için bir emsal değeri taşıyacağı için çıkacak karar merakla bekleniyor. Bu yüzden de bende çıkacak kararı beklemekteyim. Sizler de sosyal medyada kendinizi ezdirmeyin. Haklı gerekçeyle davanızı hakareti ve küfürü asla affetmeyin. O yüzden de sizler için bu davanın sonucunu da yazacağım. Yazımı güncellemek için davayı takip edeceğim.  Yazdığım “Youtuber yorum için dava açtı “ adlı yazımı takipte kalacağım.

Bu arada sizlere de davayı açan youtuberin sonradan çektiği bu videoyu da daha anlaşılır  Olsun diye sizlerle de paylaşıyorum. Davada avukat ile suçları ve ne kapsamda olacağını konuşan Ekin Kollama davanın sonuçlanmasını bekliyor. Yorumun sahibinin de ekran fotoğrafını çeken ve silmeden önce de yorum yapan Ekin Kollama delilleri de mahkemeye sundu. Sizlere şimdi o video ile başbaşa bırakıyorum.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git