Yeni polis kıyafeti Nisan ayında dağıtılacak!

Yeni polis kıyafeti Nisan ayında dağıtılacak!
tarihinde eklendi, 366 kez okundu.

Yeni polis kıyafeti Nisan ayında dağıtılacak!

Emniyet Teşkilatında kıyafet yönetmeliğinde yeni ve köklü değişikliğe gidileceği söyleniyordu.  Bu kıyafetin değişeceğinin kesinleşmesinin ardında şimdi de yeni polis kıyafeti hangi ayda dağıtılacak? diye sorular gelmektedir.  Bende ona istinaden bir yazı kaleme almak istedim.  Gelelim artık yeni polis kıyafetleri ne zaman dağıtılacak?

Arkadaşlar öncelikle ilk günden beri dediğim şey şuydu: Teşkilatın değişime ihtiyacı var. Bunu da başta üniformadan başlayarak yavaş yavaş değiştirecekleri kanaatindeyim. İlerleyen zamanda belki parmakla işaret edilir bir teşkilat olarak görebiliriz. Kim bilir? Neyse sözlerimi fazla uzatmadan konuya devam edeyim.

Emniyet Genel Müdürlüğü‘nün kılık kıyafet yönetmeliğinde değişikliğe gitme sebebi son zamanlarda yaşanan olaylardan sonra üniformaların kolay ulaşılabilir olduğunu hemen hemen herkes duymuştur. Yani hatta bazı eylemlerin yapılmadan önce yakalanmalarında polis kıyafetinin de olduğu söylendi. Yani bunun değişmesi gerçekten şart hale geldi. Birde diğer sebep ise şuydu gömlek kravat olayının polise yakışmaması sonuçta her zaman ütülü gezemeyecek kundura ile de her zaman koşamayacak olmasıydı. Bu yüzden daha rahat harekete sahip olacağı ve ütüleme derdinden kurtulunacağı bir kıyafete ve elbiseye gerek duyulduğu bu yüzden de elbise ve kılık kıyafet yönetmeliğinin gözden geçirilmesi gerekiyordu.

Bu yüzden de yeni kıyafetler teşkilata getirildi. Bu kıyafetleri merak ediyorsanız eğer Yeni polis kıyafeti adlı yazımıza bakın. Orada nasıl olduğu hakkında görüşleriniz de yazmayı unutmayınız.  Orada da gördüğünüz gibi kıyafetler bu şekilde olacak. Fakat asıl konu şu anda bu kıyafetler zne zaman giyilecek o merak konusu oldu. Israrlar forumlara baktım. Bi iki tane soru da gelince yeni polis kıyafeti hangi ayda dağıtılacak diye sizlere bu yazıyı yazmaya karar verdim.

Gelelim bu ne zaman olacak o kısma: evet yeni polis kıyafeti Nisan ayı itibariyle dağıtılacak teşkilat nisan ayı ortalarında yeni kıyafetler tamamen değişmiş bir şekilde olacaktır. Zaten iç işlerine bağlı olarak jandarmanın da yeni kıyafet giyinmeye başladığı gün de demiştim. Artık Polislere de kıyafetin geleceği garantilenmiş oldu. Sözlerimi toparlayarak yineleyeceğim. Nisan ayı itibariyle polislerimiz yeni kıyafetlerine kavuşacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git