Turkcell 3 taksit bizden kampanyası karlı mı?

Turkcell 3 taksit bizden kampanyası karlı mı?
tarihinde eklendi, 355 kez okundu.

Turkcell 3 taksit bizden kampanyası karlı mı?

Turkcell geçen günlerde Akıllı telefon kampanyasında “Turkcell 3 taksit bizden” diyerek bir kampanya başlatmış. Gerçekten de iyi bir kampanya olmuş görünüyor. Şimdi ise bunu artıları ve eksileri neler onlara bakalım. Yani Turkcell 3 taksit bizden kampanyası karlı mı yoksa bizim için bir anlamı yok mu? onu detaylı inceleyerek sizlere anlatacağım.

Arkadaşlar siteye girdim ve Samsung A8 telefonu üzerinden sizlere hesap yapacağım. Bakalım bu 3 taksit bizden kampanyası karlı mı? görelim. Bu Samsung Telefonun piyasadaki fiyatı şu anda (25.02.2018)  Hepsiburada.com da tam olarak 2.460 TL dir. Bu da 64 GB seçeneği ile Turkcell’deki akıllı telefon da 64 GB seçeneği ile satışa konulmuş.  Peki Samsung A8 Turkcell Peşin fiyatı ne kadar ona bakalım. Daha taksitli fiyatını aşağıda değerlendireceğiz. Peşin fiyatı Turkcell de şu anda 2.890 TL yani baştan 400 TL fazla başlıyor. Bu daha peşin fiyatı varın siz düşünün taksit seçeneklerini. Bu arada şimdi sizlere ise taksitli seçeneğini sunalım. Bakalım

Samsung A8 Turkcell taksitli fiyatı ne kadar?

Taksitli seçeneği ile Samsung A8 48 aydan başlayan fiyatlarla dediği için 3 ay ödeme kabulü için 48 ay taksit yapmanız gerekiyor. Yani şimdi hesaplayalım.

48 Ay x ) 97.3 TL Toplamda 4.670 TL 

Bu da faturanıza ek olduğu için 4 yıl boyunca da ödemediğiniz faturalar içinde faiz ödeyeceksiniz. Onu hiç hesaba katmıyorum dahi 4 yıl aralıksız her ay 97 TL telefon için ödeyeceksiniz. Bu da toplamda ise 4.670 TL yaptığı için zaten şu anki fiyatının neredeyse 2 katını ödüyorsunuz. Hesaplayacak olursak da 2.460 TL lik akıllı telefona 4.670 TL ödüyorsunuz. Yani 2.210 TL fazladan ödüyorsunuz. Taksit cezbedici gelse de bu kadar fazla ödemek sizce mantıklı ise alın. Bence mantıklı değil ve 3 ay bizden kampanyasını hesaba katarsak ise – 3 ay  97 =291 TL indirim yapılıyor. Bu fiyatı da fazla alınan fiyattan düşersek eğer tam olarak 1.919 TL fazladan ödemiş oluyorsunuz. Bunu da 48 ay için değer diyorsanız eğer seçim sizin.

Bu gün bu reklamı görünce meraktan baktım. Ama bakınca alınmayacak bir kar konulduğunu görünce detaylı yazı yazmak istedim. Bunu da ben yine söylüyorum kendi şahsi fikrim diye söylüyorum. Bana kampanya hiç ama hiç cezbedici gelmedi. Akıllı telefon alacaklar ise bence diğer bankaların yapmış olduğu vaade farksız taksitli telefon alsınlar daha cezbedici görünüyor.  Bu yüzden de ben uzak duruyorum. Tabi alacaklar da olabilir ama sadece bir hesap yapmak istedim. Toplamda fazladan 1.919 TL öderim bana zararı olmaz diyorsanız da alabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git